Tarım ve Orman Bakanı Sn. Vahit Kirişçi, Sahipsiz Hayvan Sorunu Patlayarak Artmaya Devam Edecek.

Tarih: 20/06/2022

Tarım ve Orman Bakanı Sn Vahit Kirişçi, 
Eğri cetvel ile doğru çizilemeyeceğini öğreneceksiniz.
Türkiye'de milyonlarca hayvanın KISIRLAŞTIRMA SEFERBERLİĞİNİ başlattınız.  Ben size ve akil insanlara soruyorum: Türkiye'de 1389 belediyenin 1200 ü 17 yıldır kısırlaştırma ve BAKIMEVİ merkezi kurmamış. Sn Vahit Kirişçi, kısırlaştırma seferberliğinin operasyonlarını belediye başkanlarının makam odasında mı yapacaksınız?
İkincisi yeni kanunda 17 yıldır bakımevi kurmayan belediyelere bir 4 yıl daha zaman veren Türkiye Belediyeler Birliğine (TBB) ve Millet Vekili Yunus Kılıç ve irade koyamayan Tarım Bakanlığının bürokratları ile mi şimdiye kadar çözülemeyen bu sorunu çözeceksiniz?
Sn Cumhurbaşkanımız, kanun çıkarken bile "STK ların görüşünü alın" demişti. Siz niçin Sivil Toplum Kuruluşlarının ve gönüllülerin görüşlerini almadınız Sn Vahit Kirişçi? 
Sahipsiz hayvan sorunu patlayarak artmaya devam edecek. Ve siz bu konuyu bilmeyen bilgisiz insanlarla yürüdüğünüz için, milyonlarca hayvan ve muzdarip olan şikayetçi olan vatandaşlar üzerinden acı bir tecrübe ile eğri cetvelle doğru çizemeyeceğinizi öğreneceksiniz, Sayın Vahit Kirişçi. 
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı. 
HayKonfed

 

 

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram