Son Zamanlarda Bazı Odakların Kışkırtması ile Sokaklardaki Köpekler ÖLDÜRÜLSÜN Diye Çığlık Atanlara ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMEDİR:

Tarih: 31/08/2022

1. Türkiye Cumhuriyetinin belediyeleri 100 yıl boyunca hayvanları vurdu, öldürdü, zehirledi fakat sayıyı üremeyi kontrol altına alamadı. HAYVANLAR HIZLA ÜREYİP ÇOĞALMAYA DEVAM ETTİ.
2. 2004 yılında sokak hayvanı sayısını kontrol altına almak için 5199 sayılı yasa KISIRLAŞTIRMA hükmü ile belediyelere bu görevi vererek çıkarıldı. Fakat hala daha 1389 kanun tanımaz belediyenin 1200 ünde kısırlaştırma ve bakım merkezi yok. Bu belediyeler hayvanlar üreyip çoğaldıkça, vatandaş muzdarip ve şikayetçi oldukça hayvanları topluyorlar, bu hayvanların bir kısmını öldürüyorlar, kalanları başka ilçelere şehirlere köylere atıyorlar. Hayvanlar atıldıkları yerlerde hızla üremeye çoğalmaya devam ediyor. Ve bir KATLİAM ve ÜREME DÖNGÜSÜ devam ediyor. Yani TOPLAMA da çözüm olmadı, aksine köpek sayısı katlanarak ARTMAYA devam etti bu kanun tanımaz belediyeler yüzünden.
3. Belediyeler hayvanları toplasın diyorsunuz. 1200 belediyede bakımevi yok. Nereye toplayacak? Sizler toplasın dediğiniz zaman alacak götürecek, başka yerlere atacak ve o başka yerlerde de bu hayvanlar hızla üremeye çoğalmaya devam edecekler. Köpek sayısı KATLANARAK artmaya devam edecek.
4. Türkiye Cumhuriyetinin çıkardığı 5199 sayılı kanuna "KATİL 5199" diyorsunuz. Oysa bu kanun üremeyi, toplama ve öldürme çözüm olmadığı için ÜREMEYİ durdurmak ve kontrol altına almak için çıkarılmış olan bir kanundu.
Tek çözüm KISIRLAŞTIRMADIR.
Öldürme çözüm olmadı.
100 yıl boyunca belediyelerin öldürmesinin çözüm olmadığını görünüz.


Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed

https://youtu.be/lO-rlo7oy1Q

https://youtu.be/IRkDB_oKlSo

https://fb.watch/eF8CfgUktZ/

https://fb.watch/eF8CtYZ_WD/

https://www.instagram.com/tv/CgmtBZYDuYb/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://twitter.com/nesrincitirik/status/1553416791870816257?t=5wdEisaMeL9kLJ1Q2bs6Bw&s=19

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram