Şimdi Soruyoruz, "Katil 5199" mu, Yoksa o 5199'u Uygulamayan "Belediyeler mi KATİL?"...

Tarih: 21/06/2022

Sokak köpeklerine karşı KORKUNÇ bir KATLİAM PLANININ uygulanması için düğmeye basıldığını, 2021 yılının TEMMUZ ayında TBMM Tarım Komisyonunda yeni kanun tasarısının görüşüldüğü bizlerin de STK lar olarak katıldığımız toplantıda görmüştük.
Lütfen videoyu izleyiniz.
Çünkü, belediyelerin bakımevi kurmaları ve kısırlaştırma yapmaları için yasa tasarısında 4 yıla yakın ek süreler daha verilmişti. Biz ise "4 milyon hayvanın KATLİAM KANUNU geliyor, 4 yıl boyunca belediyeler barınak kurmuyor, ne yapacak belediyeler 4 yıl boyunca bu hayvanları, 4 yıl boyunca kısırlaştırma yok, NE OLACAK BU HAYVANLAR" diye ve "4 Milyon hayvan ölüme götürülüyor, KATLİAMA götürülüyor" diye haykırmıştık, oradaki tüm hayvan severler ile birlikte TEK SES olarak.
Fakat Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Yunus Kılıç, inatla bu maddeyi savunmuştu. Zorlamalarımız ile 4 yıllık süre 3 yıla indirilmişti sadece.
Çünkü, KORKUNÇ KATLİAM PLANINA göre, bu belediyelerin kısırlaştırma yapmayacakları 4 yıl boyunca, hayvanların hızla üremeleri ile ısırılma şikayetlerin artacağı, vatandaş muzdarip olup tepki göstermeleri sağlanıp, sonra da YASA ve YÖNETMELİKTE değişimler ile sokak köpeklerinin çeşitli uygulamalar kılıfı ile ÖLDÜRÜLMELERİ YOK EDİLMELERİ planı devreye sokulacaktı.
Şu anda YAŞANAN budur. Katliamlara doğru adım adım bu plan dahilinde ilerleniyor.
Oysa, Türkiye'de 100 yıl boyunca belediyelerin vurup zehirleyip öldürmelerine" rağmen sokak köpeklerinin üremeleri DURDURULAMADIĞI için 2004 yılında ana hükmü BELEDİYELERİN KISIRLAŞTIRMA yapması olan 5199 Hayvanları Koruma Kanunu çıkmıştı.
Ama belediyeler bu kanunu da 17 yıl boyunca uygulamadı ve 1389 belediyenin 1200 üne hala daha bakımevi de yok KISIRLAŞTIRMA da yok!
Belediyelerin TEK ÇÖZÜM olan KISIRLAŞTIRMA yapmalarını sağlamak yerine, bugün örgütlü bir kesim köpeklerin vurulmaları da dahil öldürülmesini empoze ediyor.
"KATİL 5199" diyerek uygulanmayan bir kanunu suçluyor.
Şimdi soruyoruz, "Katil 5199" mu, yoksa o 5199 u uygulamayan "Belediyeler mi KATİL?"...
Köpeklerin üremelerini durduracak kısırlaştırma ve bakımevlerinin kurulmasını 4 yıl daha öteleyen kanunu yazan Yunus Kılıç mı sorumlu ve suçlu, yoksa 17 yıldır belediyeler kısırlaştırma yapsın diye mücadele eden hayvan severler mi sorumlu ve suçlu?
Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, karar alıcı resmi kurumların ve akil ve vicdanlı vatandaşlarımızın, öldürmenin geçmişte çözüm olmadığı gibi şimdi de çözüm olmayacağını, köpek sayısının artmaya devam edeceğini, tek çözümün belediyelerin kısırlaştırma ünitelerini hemen kurup acilen KISIRLAŞTIRMA çalışmalarına başlaması olacağını görmelerini bekliyoruz.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2198198840343098&id=100004590090826

https://www.instagram.com/tv/CdtXS-VDGMr/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://twitter.com/nesrincitirik/status/1526997860801191939?t=ZiSiCMAMpcZPUGdA4wkE4w&s=19

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram