Sayın Cumhurbaşkanımızın da Bilgilerine Arz Edilmek Üzere.Tarım Orman Bakanı Sn. Vahit Kirişçi, Size 4 Önemli Sorumuz Var:

Tarih: 31/08/2022
1. Yeni çıkan kanunda (7332) nüfusu 75.000 üzerinde olan belediyelere bir yıl süre verildi, bakımevi kurmaları için. Ama belediyelerin çoğu hala bakımevi kurmadı. Bu yılın bitmesine yani süre dolmasına 4 ay kaldı. Bakımevi kurmayan bu belediyelere nasıl bir yaptırım uygulayacaksınız? Yoksa bu belediyelerin kanunları eze eze çiğnemesine seyirci mi kalacaksınız?
2. Yönetmeliğin yeni kanunda 6 ay içinde çıkarılması hükmü vardı. Fakat Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü yönetmeliği kapalı kapılar ardında gözden uzak kaçırarak yönetmeliği gizlice hazırlıyor, bunun sebebi nedir? Yönetmelik şimdiye kadar niçin çıkmadı? Yönetmelik için niçin Sn Cumhurbaşkanımızın talimatı olmasına rağmen STK lardan görüş alınmıyor?
3. Bir KISIRLAŞTIRMA seferberliği çıktı. DKMP, Türkiye Belediyeler Birliği, Üniversiteler, Veteriner Hekim Odaları yani şimdiye kadar sokak hayvanı sorununun çözümüne ZERRECE KATKISI OLMAMIŞ kurumları bir araya getirdiniz. STK ları dışladınız. Kısırlaştırma seferberliği dediniz, kapalı kapılar ardında kısırlaştırma seferberliğinde ne yapılıyor?
4. Hala daha 1200 e yakın belediye topluyor, bir kısmını öldürüyor, kalanı başka ilçelere şehirlere atıyor, hayvanlar bir yandan ölüyor, bir yandan atıldıkları yerlerde çoğalıyorlar. Buna nasıl bir çözüm düşünüyorsunuz?
Sn Vahit Kirişçi,
Cevabınız varsa veriniz cevabınızı.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
 
 

https://youtu.be/N0GQ_Q_PaaM

https://www.instagram.com/tv/CgSIJJsDuhz/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram