Mülki Amirlerimiz Sn. Kaymakamlar, Belediyeler Hayvanları Topladıkları Zaman Başka İlçelere, Beldelere, Köylere Atıyorlar.

Tarih: 21/06/2022

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Herkes bulunduğu yerde KAYMAKAMLIKLARA belediye denetimi için aşağıdaki talepler ile kısa yazılar yazsın. Yazılarınıza benim nesrincitirik11@gmail.com adresimi eklerseniz ben de yazılarınıza katılacağım.
=============
Mülki Amirlerimiz Sn. Kaymakamlar
Belediyeler hayvanları topladıkları zaman başka ilçelere beldelere köylere atıyorlar. Hayvanlar oralarda hızla üremeye devam ediyor. Vatandaş şikayetçi ve muzdarip, hayvanlar sokaklarda aç sefil perişan ve hasta ve hayvan severler çaresiz.
Sizden talebimiz, belediyelerin özellikle toplama araçlarını emniyet müdürlükleri, jandarma yani kolluk kuvvetlerinin sürekli olarak denetlemesi ve kontrol etmesi.

İkinci talebimiz, yeni yasada nüfusu 75 bin üstünde olan belediyelerin bu yıl sonuna kadar bakımevi ve kısırlaştırma merkezlerini kurması. Fakat hiç bir belediyenin bu konuda bir çalışması yok. Sizden talebimiz bu sürecin takibi ve denetimi konusunda devrede olmanız.

Üçüncü talebimiz, nüfusu 75.000 altı olan belediyelerin komşu belediyelere hayvanları kısırlaştırma üzere götürebileceği yasada yer aldı. Fakat belediyelerin %99 u "kısırlaştırmaya götürüyoruz" diye bu hayvanları götürecekler, başka ilçelere beldelere köylere atacaklar. Bunun önlenmesi için belediyelerin uyarılması.


Sevgili Hayvan Severler,
Hayvanlar oradan oraya atılmasınlar, hızla üreyip çoğalmaya devam etmesinler diye, belediyelerin bu süreçlerini kaymakamlıkların denetlemesi lazım. LÜTFEN kaymakamlıklara hem giderek hem de yazılı olarak müracaatta bulunun ve süreci sıkıca takip edin.


Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı


NOT: Kaymakamlıklara olan yazınıza, "İçişleri Bakanlığının 11172 ve 12867 sayılı Genelgeleri, belediye bakımevlerinin ve uygulamalarının denetimi konusunda Valilik/ Kaymakamlıklara 11172 ve 12867 sayılı Genelgeleri yayınlamıştır. Bu genelgeler çerçevesinde ve 7332 sayılı yasa hükümlerinde yer alan maddeler çerçevesinde aşağıdaki belediyelere yönelik hususlar talebimizdir: ..... diye başlayıp 3 talebi yazıp gereğini isteyiniz.
Mailinize benim de nesrincitirik11@gmail.com adresimi eklerseniz ben de yazınıza katılırım.
İKİNCİ NOT: Yorumlarınıza bakanlıkları ve kendi valilik ve kaymakamlıkları etiket yapınız ki görsünler.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2190903771072605&id=100004590090826

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram