Manisa Akhisar Belediyesi, Köpekleri ‘’TERÖRİST PİSLİKLER’’ Olarak Niteleyen Şahsın Talebi ile KÖPEKLERİN İŞİNİ BİTİRDİ!

Tarih: 15/12/2019
İstemi H... adlı bu şahıs, sahipsiz köpekler için ’TERÖRİST PİSLİKLER, DEFOLUP GİTSİNLER..TERÖRİSTLER YOK EDİLMELİ’’ diyerek halkı hayvanlara karşı KİN ve NEFRET ile KIŞKIRTIP, Akhisar Belediyesine VURDURUP YOK ETTİRDİ..Bu sırada CANLI YAYIN yapıp belediyeye köpeklerin işini bitirdikleri için övgüler yağdırıp, teşekkür etti..Yaptığı canlı yayında halka da  belediyeyi arayıp yok ettirmeleri konusunda ''hemen geliyorlar, arayın'' diye çağrıda bulundu.
Belediye görevlileri ise bu şahsın talebini memnuniyetle yerine getirerek, görev ve yetkileri olmadan UYUŞTURUCU OKLARLA köpekleri VURUP, köpeklerin İŞLERİNİ BİTİRDİKLERİNİ adamın çektiği videoda açıkça beyan ettiler...
====Akhisar'da sokaklarda hayvan sayısı ÇOKSA bunun ASIL SUÇLU ve SORUMLUSU, yeterli sayıda KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, üremeyi kontrol altına alamayan Akhisar Belediyesidir.
====Sokaklarda İNSAN PEŞİNDE koşan hayvanlar varsa, bunun da TEK SUÇLU ve SORUMLUSU, üremeyi kontrol altına almayı beceremeyip, sokaklardaki yaşamlarını desteklemek için onları beslemeyen Akhisar Belediyesi dir..
====Belediyenin GÖREV İHMALİNİN BEDELİ olarak üreyen hayvanlardan dolayı sayı çoğaldıkça onları TERÖRİST gibi gören böyle hasta ruhlu şahısların talebi ile köpekleri VURUP İŞLERİNİ BİTİRDİKLERİNİ ifade ettikleri bu görüntüler insanlığa, yasaya ve ahlaka aykırıdır..
KINIYORUZ! #besimdutluluBu şahıs ve Akhisar Belediyesi hk da adli ve idari işlem başlatılması için AŞAĞIDAKİ DİLEKÇEYE KATILIN
==========================
Konu: Manisa Akhisar Belediyesinin sahipsiz köpekleri ‘’TERÖRİST PİSLİKLER’’ olarak niteleyen bir şahsın talebi ile vurup, yok etmesine ilişkin şahıs ve emri veren belediye yetkilileri, emri uygulayan görevliler hk da adli idari işlem başlatılması talebi..

Bilgi ve Gereği: İçişleri Bakanlığı, Tarım Orman Bakanlığı, Manisa İl Müdürlüğü, Akhisar Belediyesi, Akhisar KAYMAKAMLIĞI, Basın Kuruluşları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İl Müdürlüğü,

MANİSA VALİLİĞİ YÜKSEK MAKAMINA,

Akhisar Belediyesi, köpekleri ‘ ’TERÖRİST PİSLİKLER, DEFOLUP GİTSİNLER..TERÖRİSTLER YOK EDİLMELİ’’ diye niteleyerek, aynı zamanda halkı hayvanlara karşı KİN ve NEFRET ile KIŞKIRTAN İstemi H... adlı bir şahsın talebi ile VURUP YOK ETTİ!.. Bu şahıs ve şahsın talebini yerine getirerek Akhisar Belediyesi, halkı köpeklere karşı korku ve paniğe sürükleyip, kamu barışını da ihlal etmişlerdir.
Bu şahıs, belediye görevlileri köpekleri vurur iken CANLI YAYIN yapıp belediyeye köpeklerin işini bitirdikleri için övgüler yağdırıp, teşekkür etti..Yaptığı canlı yayında halka da  belediyeyi arayıp yok ettirmeleri konusunda ''hemen geliyorlar, arayın'' diye de çağrıda bulundu..
Belediye görevlileri ise bu şahsın talebini memnuniyetle yerine getirerek, görev ve yetkileri olmadan uyguladıkları UYUŞTURUCU OKLARLA köpekleri VURUP, köpeklerin İŞLERİNİ BİTİRDİKLERİNİ kendi ifadeleri olarak adamın çektiği videoda açıkça beyan ettiler..Hayvan hakkı ihlalinin yanısıra belediye görevlileri görev ve yetkileri olmadan uyguladıkları, araçlarda taşıdıkları UYUŞTURUCULAR için TCK . uyuşturucu ile ilgili hükümlerini ve aynı zamanda görev ve yetkileri olmadığı halde uyguladıkları UYUŞTURUCULAR için işveren konumunda olan belediye başkanı adına da İŞ SAĞLIĞI ve Güvenliği Yasasını da İHLAL ETTİLER..
https://www.facebook.com/HayKonfed/videos/542045439708754/
====Akhisar'da sokaklarda hayvan sayısı ÇOKSA bunun ASIL SUÇLU ve SORUMLUSU, yeterli sayıda KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, üremeyi kontrol altına alamayan Akhisar Belediyesi dir...
====Sokaklarda İNSAN PEŞİNDE koşan hayvanlar varsa, bunun da TEK SUÇLU ve SORUMLUSU, üremeyi kontrol altına almayı beceremeyip, sokaklardaki yaşamlarını desteklemek için onları beslemeyen Akhisar Belediyesi dir..
====Belediyenin GÖREV İHMALİNİN BEDELİ olarak üreyen hayvanlardan dolayı sayı çoğaldıkça onları TERÖRİST gibi gören böyle hasta ruhlu şahısların talebi ile köpekleri VURUP İŞLERİNİ BİTİRDİKLERİ görüntüler ve ifadeleri insanlığa, yasaya ve ahlaka aykırıdır..
Kendi çektiği videoda ''Köpekleri öldürüp, zehirleyeceğini'' ifade eden İstemi H... adlı şahsın daha önce de sahipsiz köpekleri zehirleyip, öldürdüğüne dair duyumlarımız mevcuttur.. Akhisar Belediyesinin ise bu örnekte olduğu gibi kısırlaştırma yapmayıp , üreyen hayvanlardan dolayı vatandaş şikayetleri ile köpekleri toplayıp, BAŞKA İLÇELERE attığı ve YOK ETTİĞİ ihbarları yıllardır gelir..
Bu bağlamda;
1.Köpekleri Akhisar Belediyesine vurdurup, yok ettiren , sahipsiz köpekleri, ‘ ’TERÖRİST PİSLİKLER, DEFOLUP GİTSİNLER..TERÖRİSTLER YOK EDİLMELİ’’ diye niteleyerek, aynı zamanda halkı hayvanlara karşı KİN ve NEFRET ile KIŞKIRTAN İstemi H...hk TCK. “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan ve onun bu talebini yerine getiren Akhisar Belediye Yetkilileri hk da Kamu Barışını ihlalden ADLİ İŞLEM başlatılmasını talep ediyoruz.
2. Köpekleri belediyeye yok ettiren şahıs ve belediyeye, Hayvanları Koruma Kanunu hükümleri ile yok edilen her bir köpek için idari işlem uygulanmasının sağlanmasını
3. Köpekleri TERÖRİST olarak gören İstemi H.. adlı şahsın AKIL SAĞLIĞININ kontrolü için Valilik Makamınızca akıl hastanesine sevk edilmesinin sağlanması,
4. ‘’Köpekler TERÖRİST, ÖLDÜRÜRÜM, ZEHİRLERİM’’ diye kendini ifade eden bu şahsın açıkça görülen ŞİDDET EĞİLİMİNE yönelik, ailesinde ve çevresinde şiddet uyguladığı başka bireyler olup olmadığının incelenmesi üzere bu şahsın ve aile fertlerinin Manisa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce sosyal rehabilitasyon hizmetine tabii tutulmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.
5. Köpekleri belediye İŞÇİLERİNE UYUŞTURUCU OKLARLA VURDURUP, YOK ETTİREN, Akhisar Belediyesi hk da , 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu Madde 13-14 ve Türk Ceza Kanunu’nun Uyuşturucu Madde Suçları 188. Madde ilgili fıkralarını İHLALDEN, Psikotropik ve Narkotik ilaçları ‘’yetkisiz kişilere uygulattırarak, araçlarda taşıtılmasına’’ ilişkin talimatı veren Belediye başkanı, Hayvan Haklarından sorumlu başkan yardımcısı ve Veteriner İşleri Müdürü hakkında ‘’görevi kötüye kullanmaktan’’ soruşturma açılmasını , İstemi H.. adlı şahıs hakkında da  belediyeyi uyuşturucu ile ilgili kanunları ihlal etmeye zorlamaktan soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
6. Yeterli KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, üremeyi kontrol altına almayarak sokaklarda hayvan sayısının çoğalmasına neden olan ve onların sokaklardaki yaşamlarını desteklemeyerek hayvanların bir lokma yemek için insan peşinde koşmalarına sebep olan Akhisar Belediye Yetkilileri hk da GÖREV İHMALDEN soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
7. NARKOTİK UYUŞTURUCU ilaçları görev ve  yetkileri olmayan belediye işçilerine uygulatarak köpekleri yok ettiren işveren konumundaki belediye başkanı Besim Dutlulu hk da İş Güvenliği ve Sağlığı Yasasını ihlalden Çalışma Bakanlığınca soruşturma açılmasının sağlatılmasını talep ediyoruz.
8.Belediyenin son bir yılda yaptığı KISIRLAŞTIRMA sayısı ile TOPLADIĞI köpek sayısı ve YOK EDİLEN köpek sayısının tespit edilmesi üzere  Manisa Tarım Orman İl Müdürlüğünce soruşturma açılarak belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik tüm uygulamaları konusunda detaylı inceleme başlatılmasının sağlanmasını talep ediyoruz
9. Tüm belediye görevlilerinin ifadelerinin alınarak, bu olayda toplanan her bir köpeğin akıbeti konusunda inceleme başlatılıp, bilgi verilmesini talep ediyoruz
Müracaatımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
İsim
TC
===========================
MAİL ADRESLERİ
TO: manisa@icisleri.gov.tr,
CC:suleymansoylu.ofis@gmail.com, bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr, bakanyrd.icatakli@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.tserdil@icisleri.gov.tr, sti@icisleri.gov.tr, bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr, yerelyonetimler@csb.gov.tr,
mustesarlik@icisleri.gov.tr, illeridaresi@icisleri.gov.tr,
teftis@icisleri.gov.tr,basin@icisleri.gov.tr,
icdenetim@icisleri.gov.tr, bilgiislem@icisleri.gov.tr,
bhim@egm.gov.tr, mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr,
islemler.illeridaresi@icisleri.gov.tr, manisa@ailevecalisma.gov.tr, manisa@tarimorman.gov.tr, akbel@akhisar.bel.tr, info@manisadenge.com, manisadagundem45@gmail.com, info@hurisikgazetesi.com,
kenanmolla@gmail.com, hasansahin@akhisarhaber.com,
yeniakhisarinsesi@gmail.com,bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr,
akifozkaldi@ormansu.gov.tr,
akifozkaldi@tarimorman.gov.tr,
muhammet.akbaba@tarim.gov.tr
ozeratac35@gmail.com,
tarimorman.okm@tarimorman.gov.tr,
okmbilgi@tarimorman.gov.tr, mustafabulut@tarimorman.gov.tr,
muhammed.colak@tarimorman.gov.tr,
hasan.kanca@tarimorman.gov.tr,
erdem.ismetoglu@tarimorman.gov.tr,
dkmp@ormansu.gov.tr,
dkmp@tarimorman.gov.tr,
hayvanhaklari@ormansu.gov.tr,
hayvanhaklari@tarimorman.gov.tr, manisa@chp.org.tr, chp@chp.org.tr, ozelkalem@ailevecalisma.gov.tr ,gulizarbicer@gmail.com, akhisar@icisleri.gov.tr
Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram