Malatya Büyükşehir Belediyesi Barınak Vahşeti İçin Hesap Ver!

Tarih: 24/03/2022

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Selahattin Gürkan,
Yıllardır Malatya Barınağında hayvanların öldürüldüğü, dağa taşa ormanlara atıldığı bilgileri gelirdi fakat ilk kez belediyeniz yakalandı. Belediyede çalışan görevlileriniz, bunu topluma ifşa ettiler, savcılığa ifade verdiler.

Sayın Selahattin Gürkan,
Ayrıca bunun yanında ve burada şahitler veteriner hekimlerinizin bu hayvanların öldürüldüğü konusunda ses kayıtları mevcut. Yani artık kaçacak yer yok. Ayrıca yazın sıcağında hayvanları gizlice atmak için, gece arabaya doldurduğunuz ve gündüz de hayvanların o araçta havasızlıktan öldürüldüğü yine veteriner hekimlerinizin ve çalışanlarınızın ses kayıtları ile ifadeleri ile belli.

Sayın Selahattin Gürkan,
Malatya gibi bütçesi zengin bir belediyenin başkanısınız. Bu kadar hayvana zulümden vahşetten sonra ben merak ediyorum, geceleri evinize gittiğiniz zaman çoluğunuzun, çocuğunuzun, eşinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz?
Sn.ValiM Aydın Baruş, Soruşturma açılmasını sizden talep ediyorum. Siz bizim devletimizin temsilcisisiniz, mülki idaresiniz, lütfen Malatya Barınağındaki vahşet için soruşturma açınız.

Bizler de ayrıca Cumhurbaşkanlığına soruşturma açılması için müracaatta bulunuyoruz.


Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı


ETİKET Yapılacak İnstagram Adresleri:
@oznurcalik @malatyabeltr @selahattingrkn @ahmetcakir44 @bulenttufenkci @hakankahtali @yunus_arinci @av.ozlemzengin @yunuskilic36 @mahirunal @fatmasahin @tbb1945 @fahrettinaltun_

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2146146968881619&id=100004590090826

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2146146968881619&id=100004590090826

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram