Kırklareli'nde, Türkiye'de bir İlk Olarak Kırsal ve Köylerdeki Kayvanlara KISIRLAŞTIRMA Hizmeti Verilecek İl Özel İdare Bakımevi Açılıyor.

Tarih: 13/02/2021

Sn Valinin daveti ile Sn Vali Osman Bilgin, Pınarhisar Kaymakamı Sn. Mehmet KILIÇ, Pınarhisar Belediye Başkanı Sn İhsan Talay, İl Özel İdare Müdürü Bilal Kuşoğlu, DOĞA Koruma Milli Parklar İl Şube Müdürünün katılımı ile yapımı tamamlanmakta olan bakımevinde birlikte incelemelerde bulunduk. Hayvanlar için hayati önem taşıyan hususlara ilişkin görüş ve önerilerimizi sunduk.
Büyükşehir olmayan şehirlerde, köy ve kırsallardaki hayvanların kısırlaştırması, tedavi ve beslenmeleri için Valiliklere başvurarak, Kırklareli Valiliği İl Özel İdare tarafından yapılan çalışmalarının aynını TALEP EDİNİZ.
KIRKLARELİ’nde, İçişleri Bakanlığı Genelgeleri çerçevesinde 7 ay önce KÖY, ORMAN ve mücavir alanlardaki hasta ve yaralı hayvanların TEDAVİLERİ için Özel İdare tarafından ÖZEL klinik ile HİZMET ALIM anlaşması yapılmış ve İL ÖZEL İDARE HAYVAN AMBULANSI hizmete sokulmuştu. Belediyelerin sorumluluk alanı dışında bulunan hasta ve yaralı hayvanların tedavisi,  İl Özel İdarenin hizmet alımı yaptığı özel kliniklerde sağlanıyor.
Aynı süreçte ''sahipsiz hayvanlar'' 112 ACİL ÇAĞRI sistemine dahil edilerek, hayvanlar için 112 ACİL MÜDAHALE EKİPLERİ  oluşturmuştu.
Kırklareli Valisi Sn Osman Bilgin
Minnettarız..

Nihal Kasa
Marmarafed Bşk.

kirklareli_ozelidare_bakimevi kirklareli_ozelidare_bakimevi2 kirklareli_ozelidare_bakimevi3 kirklareli_ozelidare_bakimevi4 kirklareli_ozelidare_bakimevi5

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram