Katliama İzin Verilmesin Sayın Cumhurbaşkanım.

Tarih: 21/06/2022

 
Sn. Cumhurbaşkanım,

AK PARTİNİN 2004 yılında çıkardığı ve sokak hayvanlarını üremelerini KISIRLAŞTIRMA ile kontrol altına alınmasını hedefleyen 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu için "KATİL 5199" söylemi ile "SOKAK KÖPEKLERİNİN ÖLDÜRÜLMESİ" için kampanyalar başlatıldı.

1. Oysa, 100 yıl boyunca belediyelerin köpekleri ateşli silahlarla sokaklarda VURMALARI ve ZEHİRLEMELERİNE rağmen, köpek sorunu çözülmediği için, ÜREMEYİ durduracak tek ÇÖZÜM olan BELEDİYELERİN KISIRLAŞTIRMA yapmaları 2004 te çıkan 5199 saylı yasaya hüküm olarak konmuştu. . 
2. Belediyeler 17 KISIRLAŞTIRMA yapmadığı ve 1389 belediyenin 1200 ünde BAKIMEVİ ve KISIRLAŞTIRMA olmadığı için, belediyelerin görev ihmalinin bedelini,  kendi iradeleri dışında bu dünyaya gelen KÖPEKLERİ öldürerek ödetmek istiyorlar.
3. Köpekler toplansın deniyor, 1200 belediyede bakımevi bile yok, nereye toplayacaklar? Günü kurtarmak için TOPLAYIP, öldürebildiğini  öldürüp kalanları da başka şehirlere atacaklar. Hayvanlar oralarda da hızla çoğalmaya devam edecek. Yani ÜREME ve ÖLDÜRME döngüsü birlikte gidecek.
4. TBMM Tarım Kom. Başk. Yunus Kılıç'ın yazdığı 7332 sayılı yasa da, Türkiye Belediyeler Birliğinin de dayatması ile belediyelere bakımevi kurmaları için ayrıca 3-4 yıl daha süre verdi. Oysa tüm belediyelerin BAKIMEVİ kurmalarını acilen yasaya konmalıydı.
5. CİDDİ bir KATLİAM planı ile karşı karşıyayız. Kısırlaştırma olmasın, hayvanlar çoğalsın, ısırılmalar saldırılar artsın, TEPKİLER olsun ve ÖLDÜRME tek ÇÖZÜM olarak devlete ve topluma dayatılsın planı aşama aşama uygulanıyor. Yani Tarım Komisyonu, Tarım Bakanlığı Bürokratları, Türkiye Belediyeler Birliği, belediyeleri korumak için ÖLDÜRME planının (bilerek veya bilmeyerek) parçası oldular.

Sayın Cumhurbaşkanım,
Belediyelere yenilmeyelim, onların görev ihmalinin bedelini bu zavallı hayvanların ZEHİRLENİP VURULUP ÖLDÜRÜLEREK ödemelerine RIZA göstermeyelim.
Çünkü, sorunu çözecek TEK YOL, her belediyenin küçük ve orta ölçekli KISIRLAŞTIRMA ünitelerini ve bakımevlerini acilen kurmalarıdır.

Saygılarımla.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2195604060602576&id=100004590090826

https://www.instagram.com/p/CdljKmIMC9u/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram