Kamuoyu Bilgisine: 6 Temmuz 2021 Yer: TBMM Tarım Komisyonu ''Hepsini Uyardık''

Tarih: 24/03/2022

Kamuoyu Bilgisine: Belediyelere KISIRLAŞTIRMA ve BAKIMEVİ KURMAK için 2-3 yıl daha süre veren YENİ kanun daha tasarı halinde iken "6 Temmuz 2021" yılında TBMM Tarım Komisyonunda tasarı görüşmelerinde başta Milletvekili Yunus Kılıç olmak üzere HEPSİNİ uyardık.

Sahipsiz hayvan sorununa tek ÇÖZÜM KISIRLAŞTIRMADIR diye. Ama dinletemedik.
Şu anda OLMAYAN BARINAKLARA götürme bahanesi ile belediyeler bir yandan öldürüyor, bir yandan da başka ilçelere atıyor.
Hayvanlar için KATLİAM ve ÜREME döngüsü devam ediyor. Hayvanları aç sefil perişan, insanlar muzdarip.
Suçlu: Bu kanunu, "başta Gaziantep Belediye Başkanı Sn Fatma Şahin; Avukatları vasıtası ile "belediyelerin parası yok bakımevi kuramaz kısırlaştırma yapamaz" diyerek komisyonu etkileyen Türkiye Belediyeler Birliği; "bu kanunu ben yazdım" diyen Milletvekili Yunus Kılıç; İrade Koyamayan Mv. Mustafa Yel, Mv. Av. Ozlem Zengin; STK lar ile görüşmeyen Mv Mahir Ünal ve komisyonda biz bu hayati konuşmayı yaparken FAUNALARDAN bahseden ve kanunun çıkmasını sessizliği ile DESTEKLEYEN CHP li vekiller" olarak belediyeleri koruyarak çıkaranlardır.
Lütfen Konuşmamı dinleyiniz...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2142765502553099&id=100004590090826

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

"… Ankara Belediyeleri Kısırlaştırma yapmaz. İstanbul Belediyeleri, İzmir Belediyeleri kısırlaştırma yapmaz. Aydın, Gaziantep yapmaz. Hiç bir yer yapmaz. Bizim sizden talebimiz bu tasarıda belediyelerin görevini yapmasıydı.

Belediyelere görevini yaptırmadığınız gibi, kalkıp öteliyorsunuz, barınak KURMA diyorsunuz. Her belediyenin hatırla alınmış, en küçük beldenin bile 10-15 tane bankamatik elemanları var. Gücünüz yetmiyor mu bu belediyelere "Kardeşim 2 veteriner 2 tekniker 3 tane bakıcı al, öldürmeye verdiğin ekibi KISIRLAŞTIRMAYA VER demeye gücünüz yetmedi mi vekilim?
Yalvarıyorum size, Kars Belediyesi sizin çevreniz (Yunus Kılıç Kars Milletvekili) kısırlaştırma yapın diye ölüyoruz.

TBMM Hayvan Hakları Komisyonunda bir vekil bana dedi ki "Nesrin hanım sen hayvanları koruma derneğindesin ama sen, baştan sona KISIRLAŞTIRMA dedin.

Çünkü "Başka Çaresi YOK" diye cevap verdim.

İnsanları hayvanlara karşı koruyacakmışsınız. Kardeşim KISIRLAŞTIRIN. Buradaki hayvan severler size demiyor ki, "bırakın üresinler çoğalsınlar, koynunuza alın" demiyor….. "

Nesrin Çıtırık /
6 Temmuz 2021 Yer: TBMM Tarım Komisyonu
Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram