Eskişehir/Mihalıççık Belediyesi Yetkisiz Zabıta Ekibine Köpek Toplarak Kanuna Aykırı Barınağına Hapsetti

Tarih: 22/01/2019
Sayın Eskişehir Valimiz Özdemir Çakacak,

10.01.2019 tarihinde Mihalıççık Belediyesi, kısırlaştırma protokolü bulunan Odunpazarı Belediyesi yetkilileri gelip alacak BAHANESİYLE 5199 Sayılı Kanun Yönetmeliği Madde 20 ve Madde 21'e AYKIRI OLARAK görev ve sorumluluklarını aşarak zavallı sokak köpeklerini YETKİSİZ zabıta ekibine toplattı. Oysa, Odunpazarı Belediyesi "Bakımevinde yerim yok, alamam" dedi. Mihalıççık Belediyesi, başında veteriner hekim olmadan ve zorunlu eğitimi vermeden personeline sahipsiz hayvanları toplatarak 4857 sayılı İŞ KANUNU ve 6331 Sayılı İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI KANUNU'nu da ihlal etti.

Topladıkları köpekleri Bakanlıktan RUHSATSIZ, veteriner hekimi OLMAYAN, beton üstünde KARLI ZEMİNLİ alana dolduran Mihalıççık Belediyesi köpekleri bir de boyunlarından İPLE BAĞLADI. Önlerine ÇAMURLU sular KURU ekmekler koydu.
Hayvan sağlığını ve toplum sağlığını tehlikeye düşürecek uygulamalarda bulunan Mihalıççık Belediye Başkanlığı hakkında soruşturma açılarak İDARİ işlem ve İDARİ CEZA uygulanmasını, YASAYA AYKIRI toplama merkezi adı altındaki harabe yerin yıkılmasını talep ediyoruz.
Melek Özdoğan 
AnadoluFed Eskişehir Temsilcisi 
mihaliccik_bel_yasa_ihlali3 mihaliccik_bel_yasa_ihlali1 mihaliccik_bel_yasa_ihlali2
Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram