13- 7332 Sayılı Kanun Gereği İl Tarım Müdürlüklerini Nasıl Harekete Geçireceğiz? Bilgilendirme 7

Tarih: 15/02/2022

BUNLARI YAPMAYAN GÖNÜLLÜLER BELEDİYE VAHŞETLERİNDEN ŞİKAYET ETMESİN! 

7332 Sayılı Kanun Gereği İL TARIM MÜDÜRLÜKLERİNİ Nasıl Harekete Geçireceğiz?

1. Belediyelerin ruhsatlı veya ruhsatsız barınaklarındaki zulmü, hayvanlara toplama sırasındaki acımasız ve zalimce muameleyi veya dağa taşa ormanlara attıkları görüntüleri, barınağı olmayan belediyelerin toplama zulümlerini, yok etmelerini KISACA yazıp, varsa fotoğraf video ekleyip hem VALİLİĞE ve hem de ayrıca İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE yollayacağız.
2. Şikayetimize konu olan acımasız ve zalimce muameleler için "7332 Sayılı "Hayvanları Koruma Kanunu ve TCK da Değişiklik Hakkındaki" Kanun'un ADLİ CEZALAR bölümündeki 14. Maddenin (m) bendi gereği, TARIM MÜDÜRLÜĞÜNCE inceleme yapılıp, savcılığa SUÇ duyurusunda bulunmalarını isteyeceğiz.
3. Tarım İl veya İlçe Müdürlüğü, şikayetimizi ve delillerimizi inceleyecek, tespitler yapacak ve Savcılığa dosya halinde sunacak. Müdürlüğün ne yaptığını sıkı biçimde takip edip sürekli olarak sorgulayacağız.
4. Savcılık dosyayı inceleyip İDDİANAMEYİ mahkemeye yollayacak.
5. 7332 Sayılı Kanunun ADLİ CEZALAR BÖLÜMÜNDEKİ ŞU MADDEYİ de ezberleyelim ve şikayet yazılarımızın altına YASAL GEREKÇE diye ekleyelim...: ADLİ CEZALAR: "14 üncü maddenin birinci fıkrasının (m) bendinde düzenlenen yasağa aykırı davranmak suretiyle bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence eden veya acımasız ve zalimce muamelede bulunan kişi altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Bunları da yapmaz, kanunun bu maddesini öğrenmez ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜNÜ çalıştırmaz, zorlamaz isek, bu basit yazıyı da yazmazsak, Allah hayvanların yardımcısı olsun.

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

-----------------
NOT: Tarım BAKANLIĞINDAN aldığım bilgiyle bu yazı hazırlanmıştır.

https://www.facebook.com/953915024622832/posts/5432716816742608/

7332_il_tarimlari_harekete_gecirme

Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram