Biz Kimiz?

Tarih: 06/05/2015

HayKonfed Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

tanitim_cerceveli4Değerli Dostlar,

Uzun yıllardır süregelen hayvan hakları mücadele sürecimizde, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu, ve Ege Hayvan Hakları Federasyonu'nu kurduk. Daha sonra 3 Federasyon bir araya gelerek "HayKonfed Hayvanların Yaşam Hakları KONFEDERASYONU" oluşturduk.
"Gücünü toplumdan alan kitlesel bir hareket" kimliği ile "Birlikte Başarmak" ana sloganlarımız oldu.
Yurdun dört bir yanında yerel gönüllüleri yasal bilgi ile donatarak, kurumları harekete geçirip görevlerini yapmalarını sağlayarak, acı çeken vahşet ve işkence gören tüm hayvanlara yasal, sosyal ve ahlaki boyuttakoruma sağlamak temel hedefimizdir. Ayrıca, TBMM de görüşülmesi beklenen Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısı'nın TCK kapsamına alınıp, mevcut yasadaki hayvanlar aleyhine maddelerin değiştirilmesi ve yaşam hakkının güçlendirilmesi için  devlet kurumlarının karşısına KONFEDERASYON olarak daha etkili ve ulusal bazda örgütlü olarak çıkmak ana amacımızdı, bunu gerçekleştirdik. Çıktığımız bu zorlu yolculuktaki yaşamsal hedeflere ulaşmak için desteklerinizi bekliyoruz.
 
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

  bilgi@haykonfed.org   / 0533 445 88 03

HayKonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Çalışmalarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ…
AnadoluFed – Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Çalışmalarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ…
MarmaraFed – Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Çalışmalarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ…
EgeFed - Ege Hayvan Hakları Federasyonu Çalışmalarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ...
KaradenizFed - Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Çalışmalarını Facebook Üzerinden Takim etmek İçin TIKLAYINIZ...
İstanbulDer - İstanbul Hayvan Hakları Derneği Çalışmalarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ...

bizkimiz_serit_web

HayKonfed - Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu ve Federasyonlar

mgruol_foto

Prof.Dr. Mirat Gürol

Prof.Dr. Mirat Gürol

HAYKONFED Onur Kurulu Başkanı
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı
İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı

İLETİŞİM: bilgi@istanbulder.org

1951 Ankara Doğumlu.  ODTÜ’den Kimya Mühendisliği  lisansı, ODTÜ ve University of North Carolina Chapel Hill’den (UNC) Master, ve UNC’den Çevre Bilimleri ve Mühendisliği konusunda doktora aldıktan sonra 17 yıl Philadelphia’da Drexel Universitesi ve 13 yıl San Diego’da California State Üniversitesi’nde (SDSU) akademisyenlik,  program  kuruculuğu ve yöneticilik yapmıştır. Son olarak “Chair Professor”  olarak vazife yaptığı olarak SDSU’ dan “Emeritus Professor” olarak ayrıldıktan sonra  son beş yıldır Gebze Teknik Üniversitesi'nde akademisyenliğe devam etmektedir. Çevre kirliliği kontrol prosesleri üzerine  yayınlanmış 80 makalesi, 23 ödülü ,  3 uluslararası patenti  ve 100 ün üstünde uluslararası teknik sunumu bulunmaktadır.  Şu ana kadar 13 doktora ve 36 Master öğrencisinin tez hocalığını tamamlamış ve araştırmaları aralarında National Science Foundation, TÜBİTAK , U.S. Environmental Protection Agency de olmak üzere çeşitli kamu ve özel kurumlarca desteklenmiştir.  “American Institute of Chemical Engineers”, “American Society of  Civil Engineers”, “American Chemical Society” ve “Association of Environmental Engineering Professors “ e ilave olarak  7  profesyonel derneğin üyesidir.

HAYKONFED onur kurulu başkanlığı dışında, İstanbul Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı,  Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı, WWF- USA, WWF-Turkey, Greenpeace, ASPCA, IWAF, WSPA ve IRC’ nin de üyesidir.

bizkimiz_serit_web

nesrin_citirik_web

Nesrin Çıtırık

Nesrin ÇITIRIK

HAYKONFED Yönetim Kurulu Başkanı
DOHAYKO Genel Sekreteri

İLETİŞİM: nesrincitirik11@gmail.com

1953 Elazığ doğumlu.  İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Yüksek Okulundan mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Hastane İdareciliği Yüksek Okulundan fark derslerini alarak, Hacettepe Üniversitesi Sağlık  Bilimleri Fakültelesinde "Hastane idareciliği" dalında master yaparak "Hastane İdareciliği Bilim Uzmanı" oldu. Türkiye'de bir ilk olan "Hastanelerde İnsan Gücü Planlaması" çalışması ile bilim uzmanlığını aldı ve bu çalışma yıllarca bu konuda kariyer yapanlarca tek kaynak olarak kullanıldı. Sırası  ile Niğde Devlet Hastanesi, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi  İbni Sina Hastanelerinde  hastane müdürü olarak görev yaptı. O dönemde Türkiye'de bir ilk olan Adana İş Kadınları Derneğinin (İŞKAD) ilk kurucu başkanlığını  yaptı. HAYKONFED  kurucu üyelerinden olan Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve  DOHAYKO Genel Sekreteridir. Ulusal çapta hayvan haklarının örgütlenmesi ile önemli bir misyon üstlenmiştir.

bizkimiz_serit_web

sebnem_aslan_web

Şebnem Aslan

Şebnem ASLAN

HAYKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkan Yardımcısı

İLETİŞİM: bilgi@marmarafed.org

1966 yılında Istanbul’da doğdu.  Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Keman Ana Sanat Dalı ve İngiltere’de Ravensbourne College of Design and Communication’da Televizyon Programcılığı bölümünde öğrenimini tamamladı.  Uzun yıllar yurtdışında BBC, CBC, NBC, CNBC ve Disney televizyon kanallarında çalıştı.  2002’ den 2009’a kadar Bilgi Üniversitesinde Sinema ve Televizyon dersleri verdi. İnsan temelli ve özellikle köy çocuklarının eğitimi odaklı çeşitli gönüllü organizasyonlarda da yer alan Aslan, HayKonfed Başkan Yardımcısı, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı, İstanbul Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir.

bizkimiz_serit_web

ozgurarcan

Özgür Arcan

M. Özgür Arcan

HAYKONFED Yönetim Kurulu Üyesi
HAYKONFED Grafik - Tasarım Sorumlusu
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi

İLETİŞİM: bilgi@haykonfed.org

1961 yılında Akşehir’de doğdu. 1980 yılına kadar ilk, orta ve lise eğitimini İzmir Karşıyaka’da tamamladı. 1981 yılında İzmir Güzel Sanatlar Fakültesi sınavını üçüncülük, İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu sınavını birincilikle kazandı. İstanbul’a yerleşti. Uzun yıllar Radar Reklam, (RPM ), Modajans, Bozell Poyraz Ajans v.b çeşitli reklam ajanslarında çalıştı ve sanat yönetmenliği de yaptı. Yaklaşık 20 yıldır müzik sektöründe yer alan sanatçıların albüm tanıtımlarındaki görsel tasarım çalışmalarını yapmaktadır. Kültürel tarih, renk ve davranış bilimi alanlarına duyduğu ilgi nedeniyle bir yayıncılık şirketi kurdu. 2005 yılında Amerika Yerlileri (Kızılderililer) ’nin gerçek hikâyesini anlatan Kartallar Sonsuz Topraklarda Uçuyordu isimli bir belgesel kitabı ve Wakan-Tanka adlı kızılderili öğretileri ve illustrasyonlarını içeren kitapları yayınlandı. “Doğal yapının ve hayvanların korunması için daha bilinçli olunması gerekliliği” ilkesine bağlı olarak gönüllü çalışmalarını sürdürmektedir. MarmaraFed yönetim kurulu üyesidir. HAYKONFED Yönetim Kurulu Üyesi,  Grafik Tasarım ve web ekibi içinde yer almaktadır.

bizkimiz_serit_web

ufuk_bayraktar_web

Dr. Ufuk Bayraktar

Dr. Ufuk Bayraktar

HAYKONFED Yönetim Kurulu Üyesi
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Genel Sekreteri

İLETİŞİM: drufukbayraktar@yahoo.com

1981 yılında Antakya'da hayata ''merhaba'' dedi. İlköğretim ve lise eğitimini Antakya'da tamamlandıktan sonra Gaziantep Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. 2006 yılında Bitlis İl Ambulans Servisi Başhekimliğindeki görevine başladı. 2008 yılında hayvan hakları savunucusu dostlarıyla beraber Bitlis Bir Damla Yaşam Derneğini kuruluşunda yer aldı ve 2010 yılına kadar derneğin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. 2010 yılı sonu itibari ile yeni görev yeri ve memleketi olan Antakya'da yaşamakta. Burada da hayvan hakları savunucusu dostlarıyla beraber Hatay Doğa ve Yaşam Derneğini kurdu, derneğin genel sekreterliğini yapmaktadır.

bizkimiz_serit_web

bengi

Bengi Pekmezoğlu

Bengi Pekmezoğlu

HAYKONFED Yönetim Kurulu Üyesi
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yard.
Eğitim Koordinatörü
İstanbul Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

İLETİŞİM: bilgi@istanbulder.org

1971 Köyceğiz doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Yönetimi Master ve Yıldız Üniversitesi İşletme MBA eğitimi almıştır.

Uluslararası bir firmada Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. HayKonfed Hayvan Hakları Kurucu Üyeliği yanında İstanbulDer – İstanbul Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve MarmaraFed - Marmara Hayvan Hakları Federasyonu yönetim kurulu üyesidir.

bizkimiz_serit_web

funda_ersoy_web

Funda Ersoy

Funda Ersoy

HAYKONFED Yönetim  Kurulu Kurucu Üyesi
Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

İLETİŞİM: fundaersoy35@gmail.com

1950 tarihinde Denizli’de doğdu. Ankara Ulu batlı Hasan İlkokulu, Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdi. Ankara Hukuk Fakültesini 3. sınıftan terk etmek zorunda kaldı. Ankara İller Bankasında 10 sene üst düzey görevlerde bulundu. İller Bankası Genel Müdürlüğünde 5 sene özel kalem müdürü ve Müdürler Kurulu sekreteri olarak görev yaptı.

2005 yılında Nesrin Çıtırık ile tanışması hayatının dönüm noktası oldu. İki yıl süreyle İzmir Dohayko şube başkanlığı yaptı. Haydost Dernek Başkanı, Hayvanları Koruma Vakıf başkanlığı yaptığı görevler arasındadır. Ege Sanayi odasında 100 girişimci kadın arasına girerek, Ege Sanayi odası vakıf üyeliği bulunmaktadır. İzmir Küçük Millet Meclisine üye olarak İkmm.internet sayfasında köşe yazarlığı yapmaktadır. Halen İzmir Valiliği İl Hayvan Koruma Kurul Üyesi olarak proje çalışmalarına devam etmekte olup Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesidir.

bizkimiz_serit_web

fezviye_ozkan_web

Fevziye Kanat Özkan

Fevziye Kanat Özkan

HAYKONFED Yönetim Kurulu Üyesi
Ege Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi
SEHAYDER - Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı

İLETİŞİM: fevziyekanat@gmail.com

1957 Aydın doğumlu.  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak iş  yaşamına devam ediyor. 1993 yılında Yaşatarak Çözüm Bulma Girişimi olarak kurduğu platform ardından, Çağdaş Hayvan Dostları Derneği kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptı. Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği  ( SEHAYDER ) kurucusu ve YK başkanı. Hayvanları Koruma Vakfı YK başkanlığı da halen devam etmektedir. Yirmi yıldır bakım evi / barınaklarda sahada can dostların dertlerine derman olma gayreti içindedir. Evli olup  bakımevi ve sokaklardan kurtardığı  engelli, felçli ve bakıma muhtaç yirmi canlı ile yaşamını paylaşıyor..

uye_fedler_serit1

HAYKONFED-LOGO

Bilindiği gibi yıllardır süren çalışmalarımız sonucunda "hayvan hakları savunucuları tüm yurtta örgütlenmiş", Anadolu ve Trakya'da il il - ilçe ilçe süren çalışmalarımız bizleri bölgesel Hayvan Hakları Federasyonlarını kurmak ve Konfederasyon bünyesinde toplanmak gibi üst düzey bir örgütlenme sorumluluğu ile karşı karşıya bırakmıştır.

Yasaları uygulamakla yükümlü belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ilişkilerin düzenlenmesi, mevcut 5199 sayılı yasanın uygulatılması, TBMM de bulunan yeni yasa tasarısının hayvan hakları korunarak çıkmasının sağlanması amacıyla öncelikle Anadolu, Marmara ve Ege Hayvan hakları Federasyonu kurularak Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu kuruluşu için hazırlık tamamlanmıştır.

Çalışmalarımız ile hayvan hakları savunucuları hak ihlalleri ve baskılar karşısında bilinçlenip bilgilendirilmektedir. Tüm yurtta sorunları yerinde görerek, çözüm önerileri ile sahaya hakim olma çabası içinde olan federasyonlarımız ve konfederasyon kurucular kurulumuzun ayrımsız tüm hayvan severlere ulaşma çabası sürmektedir.

Yaşam hakkı savunucusu genç kadroların yetiştirilmesi de temel hedeflerimizdendir.

Bu temelde kent ve bakımevi hayvanlarından yaban hayata, deniz canlılarına,  yük hayvanlarına, esaret altındaki sirk ve hayvanat bahçesi hayvanlarına kadar uzanan geniş bir sömürü, eziyet, katliam girişimlerine karşı durmak, yeryüzünde yaşamın devamı için bilimsel, insani, düşünsel, geleneksel, dini yaklaşımların tartışıldığı forumlar, okullara ve topluma yönelik eğitimler düzenlemek kuruluşlarımız için ana görevlerdendir.

Parlamento içi çalışmalardan, alanlara; kurumsal çalışmalardan kamuoyu oluşturmaya; eğitim çalışmalarından, tüm hayvanların yaşam alanlarının ve türlerinin korunmasına kadar uzanan geniş kapsamlı bir çaba için yola çıkmış olan kuruluşlarımız adına, herkesi birlik, mücadele ve dayanışmaya çağırıyoruz.

HayKonfed Yönetim Kurulu

uye_fedler_serit

anadolufed_serit

anadolufed_logo_web

AnadoluFed Üye Dernekleri

1- DOHAYKO –  Adana Doğayı Hayvanları Kor. ve Yaşatma Derneği:  Mete Betin (Başkan)

2- Hatay Doğa ve Yaşam Derneği: Sinem Karaahmetli (Başkan)

3- İSHAYKODERİskenderun Sokak Hayvanlarını Kor. Derneği: Süheyla İspir (Başkan)

  4- AK-HAY-KORAksaray Hayvanları Koruma Derneği:  Mehriban Doğan (Başkan)

  5- İSHAYKOIsparta Hayvan Koruma Derneği: Dodo Gül (Başkan)

  6- BİYADERBir Can Bir Yaşam Derneği: Burçin Umay (Başkan)

  7- Afyonkarahisar Hayvan Hakları Koruma Derneği: Mustafa Küçükilhan (Başkan)

  8- HAYDİKO Artvin Hayvanları, Doğayı İnsanları Kor ve Yşt.Der:  İmren Usta (Başkan)

   9- Burdur Hayvan Dostları Derneği: Aysel Turan (Başkan)

mamarafed_serit

marmarafed_2019_logoMarmaraFed Üye Dernekleri

1- İstanbulDer –  İstanbul Hayvan Hakları Derneği: Prof.Dr. Mirat Gürol ( Başkan)

2- EDHAYKO – ​Edirne Doğayı Hayv.Kor. ve Yşt. Derneği : Nurhan Kalender (Başkan)

3- DOHASÇorlu Doğa ve Hayvanseverler Derneği:  Gönül Sönmez (Başkan)

4- İDOHAİnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Dereği: Av.Nilay Parlar (Başkan)

5- Çanakkale Kepez Doğayı ve Sokak Hayv. Kor. Derneği: N. Şadiye Erkol (Başkan)

egefed_serit

egefed_logo_webEgeFed Üye Dernekleri


1- DİHAYKO - Dikili Doğayı Hayvanları Koruma Derneği: 
Nihan Altıncı (Başkan)

2- ÇİVHAYKO - Çivril Hayvanları Koruma Derneği: Mine Orhan (Başkan)

3- SEHAYDER - Seferihisar Doğa Ve Hayvan Dostları Derneği: Fevziye Kanat Özkan (Başkan)

4- BERHAYKO - Bergama Hayvanları Koruma Ve Yaşatma Derneği:  Emel Gürol (Başkan)

5- KEÇİ - Kültür, Eğitim, Çevre, İmece Derneği: Av. Nevzat Çetin (Başkan)

karadenizfed_serit

karadenizfed_logoKaradenizFed - Üye Dernekleri
1- Onlar da Can Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği

2- Niksar Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Derneği

3- Sokaktaki Canlarımız İçin Elele Derneği

4- Onlar Bize Emanet Hayvanları Koruma Derneği

5- Polatlı Doğa ve Hayvan Derneği

bizkimiz_serit_web
acilis_2016_1
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Eğitim ve İletişim Merkezi, Kağıthane Bel. Başkanı Fazlı Kılıç, Orman Su İşleri 1. Bölge Müdürü Osman Demirel, İl Müdürü Sabahattin Canbakkal, Gaziosmanpaşa Sağlık İşleri Müdürü Dr Bayram Turan, Kağıthane Başkan Yardımcısı Şaban Demirel, CHP geçen dönem Milletvekili Melda Onur, Üsküdar Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Yardımcısı Ömür Uzunali, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye yöneticileri ve sevgili hayvan severlerin katılımı ile açıldı.
Batman, Zonguldak, İzmir, Hatay, Tekirdağ ve İstanbul ilçelerinden gönüllülerin yanında, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr Ufuk Bayraktar, Konfederasyon YK üyesi Fevziye Kanat Özkan, Timur Ugan, Bengi Pekmezoğlu, Kerim Kara, Hayri Süer ve Konfederasyon Onur Kurulu Başkanı Prof Dr Mirat Gürol açılışa ev sahipliği yaptı.
HayKonfed Eğitim ve İletişim Merkezi, karar alma mekanizmalarındaki yetkili ve görevlileri hayvan haklarında sorun ve çözümlere ilişkin bilgilendirme yapılmasını hedefleyerek destek sağlayacaktır. Bu merkez tüm hayvan severlere aittir. BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ. Sevgilerimle..
Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.
29 Ekim 2016 Haykonfed İletişim Ofisi Açılışı
Katılımları ile bize güç veren Kağıthane Bel. Başkanı Fazlı Kılıç, Orman Su İşleri 1. Bölge Müdürü Osman Demirel, İl Müdürü Sabahattin Canbakkal, Gaziosmanpaşa Sağlık İşleri Müdürü Dr Bayram Turan, Kağıthane Başkan Yardımcısı Şaban Demirel, CHP geçen dönem Milletvekili Melda Onur, Üsküdar Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Yardımcısı Ömür Uzunali ve tüm dostlara teşekkür ederiz.
Genel İçerik
Tavport Ayrıcalıklı, hızlı ve güvenli online seyahat sitesi
Her Rezervasyon
Hayvan Dostlarımızı
Sevindiriyor!
Omron Endüstriyel Otomasyon
Hayvan Refahını
Sağlamak İnsanlık
Görevidir.
haykonfed.org
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram