İçişleri Bakanlığının Vali ve Kaymakamlara Yolladığı “Sokak Hayvanları Genelgesi” Hayvan Besleme Grupları Oluşturulacak

İçişleri Bakanlığının Vali ve Kaymakamlara Yolladığı “Sokak Hayvanları Genelgesi” Hayvan Besleme Grupları Oluşturulacak

icisleri_besleme_genelgesiSevgili Hayvanseverler;
1. Lütfen, bulunduğunuz şehirde VALİ/Kaymakamlara giderek, bu genelge gereği, “Hayvan Besleme Gurubu” oluşturulmasını ve besleme yaptığınız yerlerdeki hayvanlar için “mama, yem, yiyecek ve su” bırakılmasını ve barınmaları için KLÜBE talep ediniz.
2. Hasta yaralı olanlar ve acil durumlar için HAYDİ polisini arayınız.
3. Genelgede, vali/kaymakamlıkların yerel yönetimler ile koordinasyon kurularak, STK lar, YHKG leri ve gönüllüler ile işbirliği yapılması çerçevesinde, devletimizin sağladığı bu imkanı hayvanlar için kullanınız ve sorunlarda aşağıdaki telefonlardan bize ulaşınız.
Bu genelge için, Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bakanlık yönetimine minnettarız.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Başkan Yard. Funda Bayrı Ersoy… 0532 615 43 37
Başkan Yard. Haydar Özkan …0 506 287 71 45, 
Başkan Yard. Nihal Erkoç ….0 541 693 25 35
Koordinatör Temsilci Tülay Danacıoğlu…0 538 519 44 34
———————————————————————————————–
İçişleri Bakanlığı “Sokak Hayvanları” Genelgesi Haberi
 “Hayvan Besleme Grupları” oluşturulacak
“Sokak Hayvanları” konulu genelgede hayvanlara karşı işlenen suç ve kabahatlerin engellenmesi, işlenen suç ve kabahatlerin karşılıksız kalmaması ve hızlı müdahale edilebilmesi amacıyla ihbar, şikayet ve istek mekanizmasının etkin kullanıldığı Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) mobil uygulamasının hayata geçirildiği hatırlatıldı.
Genelgede, kış mevsimi koşullarının günlük hayatı olumsuz etkilediği belirtilerek, sokaklarda yaşayan barınma ve beslenme imkanı bulunmayan, sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması gerektiğine vurgu yapıldı.
Bu doğrultuda genelgede, valilik ve kaymakamlıkların yerel yönetimlerle koordinasyon kurarak sokak hayvanlarının beslenmesi, barınması ve veterinerlik hizmetlerinin sağlanmasına yönelik tedbirler alması istendi.
Genelgeye göre, sokak hayvanlarına yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllüler ile iş birliği yapılacak. Sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan “Hayvan Besleme Grupları” oluşturulacak.
Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılacak.
Genelgenin aslının olduğu İçişler bakanlık Linki:

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Sayın Bekir Pakdemirli, Size Olacakları Söylüyoruz, İyi Dinleyin ve Öğrenin.

Sayın Bekir Pakdemirli, Beyanat verdiniz, evlerdeki yasaklı ırkların kısırlaştırma süresinin uzatılmayacağını, belediye barınaklarındaki daha önce el konmuş olan sahipli hayvanların sahiplerine verilmeyeceğini söylediniz. Sayın Bekir Pakdemirli, şimdi ben size olacakları

Kanunlar ve Genelgeler

3. VALİLİK ve KAYMAKAMLIĞIN BAKIMEVİ Ziyaretlerinde DENETLENECEK ÖNEMLİ HUSUSLARA İLİŞKİN REHBER BİLGİLER

3. VALİLİK ve KAYMAKAMLIĞIN BAKIMEVİ  Ziyaretlerinde DENETLENECEK ÖNEMLİ HUSUSLARA İLİŞKİN REHBER BİLGİLER: Hayvanseverlerin Bilgilerine: İçişleri Bakanlığı tarafından Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan 1172, 12867 ve 13498 Sayılı genelgeler ile,

Kanunlar ve Genelgeler

Valilik Makamına Müracaat Ederek DKMP, TARIM, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İl Müdürlüklerince Belediye Bakımevinde Yasaklı Irk Bölmelerin Denetlenmesini Talep Ediyoruz.

Sevgili Hayvan Severler,  Kısırlaştırma süresi uzamadığı için yeni dönemde el konarak barınaklara götürülecek yasaklılara belediyeler yer açmak için, mevcutların bir kısmını öldürürken bazılarını da gizlice kırsala bıraktıkları duyumları alınıyor. Aşağıda