Ordu Büyükşehir Belediyesinin Bakımevi ve Uygulamaları için SORUŞTURMA Açılması Talebimizdir.

Ordu Valisi Sn. Tuncay Sonel
Ordu Büyükşehir Belediyesinin Bakımevi ve uygulamaları için “İçişleri Bakanlığı 11172, 12867 ve 13492 Sayılı Genelgeleri” çerçevesinde SORUŞTURMA açılması talebimizdir.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Hilmi Güler’e defalarca yerel STK lar ve gönüllüler olarak aşağıdaki acil sorunları iletmemize rağmen, bakımevinin hayvanların adeta zulüm gördüğü çok kötü koşulları için herhangi bir çalışma yapılmadı.
1. Ordu Büyükşehir Belediyesi Bakımevi inşaatına aylardır çivi bile çakılmıyor. Toplanan hayvanlar veteriner hekimler tarafından ÖN KONTROL bile yapılmadan nakil aracından doğrudan doğruya çoklu halde zaten dar ve dolu alanlara adeta tepiştirilerek konuyor.
2. Hayvanları büyük küçük hatta uyuz sağlam ayırt etmeden dolduruyorlar. Post operatif tedavi bölümü zaten içler acısı. Ameliyattan çıkan hayvan ayılmadan BAYGIN durumda inşaat el arabaları ile taşınarak diğer operasyondan çıkmış hayvanların yanına dolduruyorlar.
3. Çalışan veteriner hekimler duyarsız, temizlik elemanları çok yetersiz sayıda. Temizliğe yetişemiyorlar. Acilen eleman verilmesi gerekirdi, verilmedi.
4. Ordu Büyükşehir olduğu için 19 ilçeden gelen hayvan sayısı yüksek, yerler yetersiz, bu hizmet değil işkenceye dönüşüyor.
5. Gece bakımevi Allah’a emanet, bekçi güvenlik veya hekim yok. Acil durumda veteriner hekim evinden çağrılıyor. Ordu merkezde oturan belediye  veteriner hekimi yok, ya Fatsa ilçesinden ya da Ünye ilçesinden veteriner hekim çağrılıyor. Hayvanlara ACİL teşhisini ise bakıcı ve toplamacı görevliler koyuyor.
6. Valilik makamının DENETİM ve SORUŞTURMA yapması, koşulları incelemesini talep ediyoruz.
Kemal Zafer Özdemir
HayKonfed Temsilcisi
(Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu.)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ankara-Afyon Yolu Üzerine Belediyeler Tarafından Atılmış Köpekler İçin Kurumları Göreve Davet Ediyoruz.

GÜNCELLEME : 01/04/2019 DİLEKÇEYE KATILALIM Valilik Makamından, Ankara – Afyon yolu üzerine atılmış köpeklerin STK lar ile işbirliği yapılarak acilen koruma altına alınmasının sağlatılmasını,  BAŞKA İLÇELERE ve KIRSALA hayvan atarak

Şikayet ve Talep

Otobanlara Hayvan Attıran Belediye Başkanları Sizler Nasıl Can Vereceksiniz?

İBB Veterinerlik ve ilçe belediyelerince sokaklardan toplanan hayvanlar, parçalanarak ölsünler diye OTOBANLARA atılıyor. İstanbul, 3. Havalimanı Yassıören ve Örcünlü mevkiinden olan bu dehşet görüntüler tüm otoban boyunca devam ediyor. Kulaklarında

Şikayet ve Talep

Valilerimizin Bilgisine: ​Belediyeler BARINAK ya da BAKIMEVİ değil KISIRLAŞTIRMA MERKEZLERİ Kurmalı.

Belediyeler DEVASA ÖLÜM KAMPI BARINAKLAR oluşturarak ÖRTÜLÜ KATLİAMLAR yapmayı planlıyorlar ve Tarım Bakanlığı da destekliyor. İlçeler ise bir yerleri çevirip hayvanların aç sefil ve hastalıkla mücadele ettikleri derme çatma bakımevleri