HayKonfed Mardin Çalışmaları, Sn Vali ile Görüşme, Bakımevi Ziyareti, Gönüllü Toplantısı

HayKonfed Mardin Çalışmaları, Sn Vali ile Görüşme, Bakımevi Ziyareti, Gönüllü Toplantısı

HayKonfed Genel Sekreteri ve AnadoluFed Başkanı Dr Ufuk Bayraktar ile AnafoluFed Onursal Başkanı Mücella Çelik bugün Mardin’de belediye bakımevinde yerel gönüllüler ile birlikte incelemelerde bulundular. Tespit edilen sorun ve talepler ile koşullara ilişkin Sn Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut DEMİRTAŞ, Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan ve Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi Şube Müdürü  Zeynep Samancı ile görüşmeler yapıldı.
1. Öncelikle 7-24 veteriner hekim de olmak kaydı ile bakımevinin hizmet verdiğini, 9 Veteriner hekimin 4 Veteriner Teknikerinin KISIRLAŞTIRMA ve TIBBİ bakım için görevlendirildiği ve yeni paslanmaz çelikten post operatif tedavi kafeslerinin alındığını ve hasta hayvan dosyalarının kafeslerin üzerinde güncel olarak işlendiğini gördü. Fakat, bakıcı sayısının yeterli olmadığını, acilen yeni bakıcılar görevlendirilmesini istedik.
2. Bakımevinde elektrik sorunu nedeni ile eletrik tesisatının güçlendirilmesi ve kanalizasyon sorununun acilen giderilmesi,
3. Keskin soğuklar için bakımevi çevresindeki tel fenslerin şeffaf brandalar ile iner kalkar şekilde kış boyunca kapatılması,
4. Bütün klübelerin gölgelik altında olmaları, acilen YETERLİ SAYIDA KLÜBE VE  şu anda beton zemine mahkum hayvanlar için YER PALETİ alınması, mevcut sundurmaların da acilen onarılması istendi. (Belediyenin bizden önce sipariş verdiği paletlerin iki güne kadar geleceğini memnuniyetle öğrendik)
5. Bakımevinde tüm yerel gönüllülere açık olan toplantıya toplantıya Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan ve Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Şube Müdürü  Zeynep Samancı, Midyat Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Zeynel Abidin Erdem  ile Haytap Mardin Temsilcisi Sevcan Şimdi ve ilçeler de dahil yerel gönüllüler katıldı, talepleri tek tek not alındı.
6. Daha sonra sayın valimizle yapılan görüşmede; bakımevi ile ilgili yukarıdaki taleplerimizin yanında, ilçelerde kısırlaştırma ve bakımevi kurulması konusunda hazırladığımız sayısal verilere dayalı rapor sunuldu. Beslenme ve su odakları kurulması ve besleme yapan gönüllülere düzenli mama yardımı yapılması konusunda
fikir birliğine varıldı.
Detaylı rapor daha sonra sayfalarımızda yayınlanacaktır, bu genel bir bilgilendirmedir.
Mardin Valimiz Sn Mahmut Demirtaş’ın “Tıbbi bakım ve tedavi için 9 veteriner hekim görevlendirmesi ve bakımevinde 7-24 hizmet verilmesi gibi BAŞARILI çalışmaları BAŞLATMASININ bütün belediyelere örnek olmasını diliyoruz.”
Başta yeterli bakıcı verilmesi ve fiziki koşullara yönelik taleplerin de en kısa zamanda sağlanacağına inanıyoruz. Süreci yerel gönüllüler ve belediye görevlilerimiz ile takip edip sizlerle paylaşacağız.

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

PHOTO-2021-10-02-22-04-49 PHOTO-2021-10-02-21-38-25 PHOTO-2021-10-02-21-38-28

mardin01

PHOTO-2021-10-03-00-52-44

PHOTO-2021-10-03-00-52-04

PHOTO-2021-10-03-00-52-05

PHOTO-2021-10-03-00-52-45

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Oy Yok!

Haykonfed Başkanı Sn. Nesrin Çıtırık, ÇukurovaTürk Tv’de Belediyelerin Hayvan Hakları İhlalleri İle İlgili Soruları Yanıtladı.

Haykonfed Başkanı Sn. Nesrin Çıtırık, Türkiye’de yaşanan hayvan hakkı ihlalleri, hayvan hakları yasası ve belediyelerin hayvanlara yaptıkları eziyetlerle ilgili soruları yanıtlamak için ÇukurovaTürk Tv’de yayınlanan “Bir Nefes Doğa Bir Pati Sevgi”

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Anadolufed, Turhal Kaymakamı Sn. Dr. Ahmet Süheyl Üçer Ziyareti.

Turhal kaymakamı Sn. Dr. Ahmet Süheyl Üçer ile ilçemizde, hayvan haklarında yaşanan ihlallerin önlenmesi adına toplantı yaptık. Sn. Kaymakam, Milli Eğitim Müdürlüğü, Turhal belediyesi ve STK temsilcileri ile birlikte vatandaşlara bilgilendirme

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

AnadoluFed Üye Derneği Burdur HAYDOS, Bayram Boyunca Bakımevini Ziyaret Etti.

9 günlük bayram tatili süresince, Türkiye genelinde başlattığımız çağrımıza birçok ilden yanıt geldi. Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu üye derneklerinden Burdur HAYDOS derneği üyeleri bayram boyunca bakımevini ziyaret etti. Yazın son