4. BESLEME YAPAN GÖNÜLLÜLERİN, Valilik ve Kaymakamlıklardan Kendi Besleme Noktaları İçin “Belediyelerce MAMA VERİLMESİNİ” SAĞLANMASINI Talep Edecekleri İçişleri Bakanlığı Genelgeleri Çerçevesinde Hazırlanmış ÖRNEK YAZI:

4. BESLEME YAPAN GÖNÜLLÜLERİN, Valilik ve Kaymakamlıklardan Kendi Besleme Noktaları İçin “Belediyelerce MAMA VERİLMESİNİ” SAĞLANMASINI Talep Edecekleri İçişleri Bakanlığı Genelgeleri Çerçevesinde Hazırlanmış ÖRNEK YAZI:

besleme_icin_basvurunuzSokaklarda, ormanda, çöplüklerde on binlerce AÇ hayvan ile baş başa kalan çaresiz gönüllüler, lütfen okuyunuz.
İçişleri Bakanlığı tarafından Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan 1172, 12867 ve 13498 Sayılı GENELGELER gereği, Sn Vali ve Kaymakamların koordinasyonu ile sokaktaki hayvanların beslenmesi amacı ile BESLEME GURUPLARI oluşturulması, o besleme guruplarında gönüllülerin de yer alması ve belediyelerin gönüllülerin besleme noktalarına MAMA vermesi için aşağıdaki BİLGİLENDİRME yazısı ve sonra da ÖRNEK yazıyı dikkatle okuyunuz gerekli müracaatları hemen yapınız.
Sonuç alınamaz veya yazınız kabul görmez ise bana 05334458803 ten whatsapp mesajı ile yazınız.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı
===================
BİLGİLENDİRME:
İçişleri Bakanlığının yayınladığı HAYVANLARIN KORUNMASI konulu üç ayrı genelge, sn vali ve kaymakamlara, başta belediyeler olmak üzere ilgili resmi kurumlar ile “besleme gurupları” oluşturulmasının koordinasyon görevini veriyor. Bu besleme gurubunda da STK lar, gönüllüler ve YHKG nin de olmasını özellikle hükme bağlıyor.
Peki, gönüllüler olarak ne yapılması gerek?
1. Hemen yarın, genelgeyi alıp kaymakam ve valilere gidip, en kısa zamanda, sizin de içinde yer alacağınız “besleme gurubunun” oluşturulmasını isteyeceksiniz.
2. Ayrıca iletişim ve işbirliği çerçevesinde belediyenin beslemelerine hem katılmak hem de hayvan olan yerler konusunda bilgilendirme yapmak istediğinizi söyleyeceksiniz.
3. Sizin, sokağınızda, mahallede, ormanda çöplükte yani kısaca her yerde yaptığınız beslemelere, “iletişim ve işbirliği” çerçevesinde, belediyenin MAMA vermesinin SAĞLANMASINI talep edeceksiniz.
Bu genelgelerin talimatıdır. Eğer zorlamaz ve istemezseniz olmaz arkadaşlar. Belediyeler sokaklardaki aç hayvanları sizlerle birlikte beslemek zorunda.
Ne yapıyoruz? Kaymakamlıklara valiliklerimize gidiyoruz, ve yasayla genelgelerle verilen haklarımızı yani hayvanlarımızı beslemek için BİZE MAMA VERİLMESİNİ yasal hak olarak istiyoruz.
================
BESLEME TALEBİMİZ İÇİN ÖRNEK MÜRACAAT YAZISI AŞAĞIDADIR
=================
Konu: İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 11172 Sayılı Genelgesi Gereği talebimiz.
Dağıtım: İÇİŞLERİ Bakanlığı, Belediye Başkanlıkları, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed)

VALİLİK (Kaymakamlık) Makamına
İçişleri Bakanlığının Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan 11172 Sayılı “Hayvanların Korunması” GENELGESİNDE:
“Bakanlığımızın ………. yerel yönetimlerle gerekli koordinasyonun sağlanarak sokak hayvanlarının korunması, beslenmesine yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve yerel hayvan koruma görevlileri (gönüllüler) ile iş birliğinin sağlanması, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan ‘Hayvan Besleme Gruplarının’ oluşturulması, sivil toplum kuruluşları ve yerel hayvan koruma görevlileri (gönüllüler) ile iletişim ve işbirliği içerisinde çalışmalar yürütülmesi,”
HUSUSU YER ALMIŞTIR.
Hem bu 11172 sayılı genelge ve hem de diğer 12867 ve 13498 Sayılı Genelgelere istinaden:
1.Makamınızın koordinasyonunda, gönüllü olarak benim de içinde yer alacağım ‘Hayvan Besleme Grubunun’ genelgede belirtilmiş olan kurumlar katılımı ile oluşturulmasını,
2. Ayrıca “iletişim ve işbirliği” çerçevesinde belediyenin beslemelerine hem katılmak hem de hayvan olan yerler konusunda bilgilendirme yapmamızın sağlanmasını,
3. Benim de gönüllü olarak besleme yaptığım (… besleme yerlerinizi sokak orman çöplük vs yazın ve anlatın burada …) alanlarındaki besleme noktalarım için belediyenin MAMA vermesinin SAĞLANMASINI talep ediyorum.
Müracaatımdaki taleplerimin işleme konması ve tarafıma 4982 sayılı yasa gereği bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
İsim soy isim
EK…. İçişleri Bakanlığı 7117 Sayılı Hayvanların Korunması Genelgesi
Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kanunlar ve Genelgeler

7332 Sayılı Yeni Kanun ile Mevcut Kanuna Eklenen GEÇİCİ 3. Madde Yasaklı Irk Sahiplerine NELER GETİRİYOR?

(YAZININ KOPYALANABİLİR HALİ) 7332 Sayılı Yeni Kanun ile Mevcut Kanuna Eklenen GEÇİCİ 3. Madde Yasaklı Irk Sahiplerine NELER GETİRİYOR? (Maddenin tamamı yazının en altında)  1. Birincisi hayvanlarınızı 9 Ocak’a kadar

Kanunlar ve Genelgeler

2- İçişleri Bakanlığının 11172, 12867 ve 13498 Sayılı Temmuz ve Ağustos Aylarında Yayınlanan GENELGELERİ ORİJİNAL PDF ve WORD Olarak Buradadır.

Hayvanların Korunması Genelgeleri Asılları WORD Formatında Yayınlanmıştır. Alıp müracaatlarınızda yasal dayanak olarak kullanabilirsiniz. Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı ================================ 1. GENELGE İlk 07/ 07/ 2020 de Yayınlanan 11172 Sayılı GENELGEASLININ

Manşet

Tarım Bakanlığı Yasaklı Irklar İçin Ölüme Mahkumiyet Mütalaası Verdi.

14. Tarım Bakanlığı Yasaklı Irklar İçin ÖLÜME MAHKUMİYET MÜTALAASI VERDİ, SIRA EVLERDEKİ HAYVANLARA SINIRLAMA belki de YASAK getirilmesinde !!!!! Aile içinde büyümüş ama el konup belediye barınaklarında esir edilmiş yasaklı