1. İçişleri Bakanlığı 7489 Sayılı SOKAK HAYVANLARI İÇİN İlave Tedbirler GENELGESİ 30 Nisan 2020 de Yayınlandı:

1. İçişleri Bakanlığı 7489 Sayılı SOKAK HAYVANLARI İÇİN İlave Tedbirler GENELGESİ 30 Nisan 2020 de Yayınlandı:

1. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 7489 Sayılı SOKAK HAYVANLARI İÇİN İLAVE TEDBİRLER GENELGESİ 30 NİSAN 2020 de YAYINLANDI:

İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim içinde ve aktif katılımlarının sağlanacağı HAYVAN BESLEME GURUPLARININ oluşturulması” talimatlarının yer aldığı YENİ bir “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi” ÇOK ACELE ibaresi ile yayınlandı.
HayKonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, özellikle bu dönemde sokak hayvanlarının beslenmesinin mutlaka GÖNÜLLÜLER ile İLETİŞİM içinde yapılmasının ÖNEMİNİ Sayın Bakan Süleyman Soylu’ya anlattı.
Sayın Bakan ve İçişleri Bakanlığının bürokratları yüksek duyarlılıkla, GÖNÜLLÜ çalışmasına yönelik BU YENİ GENELGEYİ 30.04.2020 gecesi yayınlandı.
GENELGEDE:
”Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuatlar çerçevesinde bu alandaki STK, YHKG ve GÖNÜLLÜLERİNİN de aktif katılımlarının sağlanması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarda etkinliğin daha da artacağı değerlendirilmektedir.
Bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlıklarımız tarafından yerel yönetimlerle gerekli koordinasyonun sağlanarak sokak hayvanlarının korunması, beslenmesine yönelik faaliyet gösteren STK, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve Gönüllüler ile işbirliğinin sağlanması, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan HAYVAN BESLEME GRUPLARININ oluşturulması sivil toplum kuruluşları, yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllüler ile İLETİŞİM ve İŞBİRLİĞİ içerisinde çalışmalar yürütülmesi ve buna ilişkin gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini önemle arz ve rica ederim..”
TALİMATI Sayın Süleyman Soylu imzası ile 30/04/2020 tarihinde yayınlandı.

Tüm hayvan sever dostlar HAYVANLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN BU GENELGEYİ dikkatle okuyunuz.
Bu gün içinde, BU GENELGE bağlamında,  BESLEMELER KONUSUNDA nasıl yol alınacağını, bizlerin neler yapmaları gerektiğini, başta mülki amirlikler olmak üzere  hangi kurumlara müracaat edeceğimiz bilgisini sizlerle paylaşacağız.
Sayın Bakan Süleyman Soylu’ya minnettarız.
Devletimize güveniyoruz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed

7489_sayili_ilave_tedbirler_genelgesi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kanunlar ve Genelgeler

7332 Sayılı Yeni Kanun ile Mevcut Kanuna Eklenen GEÇİCİ 3. Madde Yasaklı Irk Sahiplerine NELER GETİRİYOR?

(YAZININ KOPYALANABİLİR HALİ) 7332 Sayılı Yeni Kanun ile Mevcut Kanuna Eklenen GEÇİCİ 3. Madde Yasaklı Irk Sahiplerine NELER GETİRİYOR? (Maddenin tamamı yazının en altında)  1. Birincisi hayvanlarınızı 9 Ocak’a kadar

Kanunlar ve Genelgeler

Belediye Bakımevlerindeki ÖLÜME MAHKUM Yasaklı Irklar İçin ÖNEMLE YAPILMASI GEREKENLER:

Yeni çıkan 7332 Sayılı Kanun’u bizzat yazan Mv. Prof Dr Yunus Kılıç ve Mv. Mustafa Yel, Tarım Komisyonu Toplantısında ve şimdi “Bakımevlerindeki el konmuş yasaklı ırklar sahiplerine verilecek, YASADA hiçbir

Manşet

Tarım Bakanlığı Yasaklı Irklar İçin Ölüme Mahkumiyet Mütalaası Verdi.

14. Tarım Bakanlığı Yasaklı Irklar İçin ÖLÜME MAHKUMİYET MÜTALAASI VERDİ, SIRA EVLERDEKİ HAYVANLARA SINIRLAMA belki de YASAK getirilmesinde !!!!! Aile içinde büyümüş ama el konup belediye barınaklarında esir edilmiş yasaklı