Yeni Kanun Niçin SÜRGÜN ve KATLİAM Getiriyor?

Yeni Kanun Niçin SÜRGÜN ve KATLİAM Getiriyor?

yenikanun_nicin_katliamEv Hayvanlarına Sürgün, Sokak Hayvanlarına “hem KATLİAM ve hem de ÜREMELERİNDE PATLAYARAK artma” getirecek olan Hayvanları Koruma Kanunu TBMM de KABUL edildi.
Bu kanunun tanıtımı,  “Hayvanlar Mal Değil Can” söylemi başta olmak üzere YALANLARLA yapıldı.

Hayvanlar mal değil can ise, PETSHOPLARDA niçin KATALOG üzerinden satılacak?

1. EV HAYVANLARINA SAYI SINIRLAMASI ​gelmesi için tasarıda Tarım Bakanlığına TAM YETKİ verdiler. Yönetmelikte FAZLA !! olarak belirledikleri ev hayvanlarına da polisle ZORLA el koyacaklar. Hayvanlar MAL değil CAN ise niçin sahiplerince bakılan EV HAYVANLARINA el konuyor?❓
2. Belediyelerin “KISIRLAŞTIRMA ve BAKIMEVİ MERKEZLERİ” kurarak sokak hayvanlarının üremesini kontrol altına alması TEK ÇÖZÜM olmasına rağmen, bu YENİ KANUNDA belediyelere bakımevi kurmaları için “4.5 yıla kadar SÜRE” verildi.  Asıl köpek sayısının çok olduğu nüfusu 25 binden az kırsal belediyelerin kısırlaştırma ve bakımevi KURMAYACAKLARI yeni yasada yer aldı. Yani belediyelere “KISIRLAŞTIRMAYA ve BAKIMEVLERİNE bütçe harcamayın, 4 yılda yok edebildiğiniz kadar YOK edin” imkanı açıkça sağlandı. Özellikle KÖPEKLER çoğalacak, vatandaş şikayet edecek, belediyeler öldürecek, kalanları başka şehirlere dağlara atacaklar. Hayvanlar oralarda da hızla üremeye devam edecekler. “KATLİAM-SÜRGÜN ve KÖPEK sayısında PATLAMA halinde artışlar” felaket döngüsü halinde devam edecek.
3.  Kısırlaştırma yapmadığı için sokak hayvanlarının çoğalmasına sebep olan belediyelere İDARİ ve CEZAİ yaptırım YOK. Göstermelik “kısırlaştırma” için, İl İlçe Tarım Müdürlük ve belediye binaları ODALARININ “geçici ünite” kılıfı ile kullanılacağı, MOBİL kısırlaştırmanın farklı bir kılıf ile yapılacağı yeni yasada yer almasının yanında, komisyon toplantısında Sn Mustafa Yel ve Yunus Kılıç tarafından da ifade edildi.
4. “Petshoplarda hayvan satışı YOK” reklamı yapılmasına rağmen, yeni yasada hayvanları MAL yerine konup petshoplarda KATALOGDAN satış yer aldı.
5. H​ayvanat Bahçeleri sözde yavaş yavaş kapanacaktı. Fakat yeni kanunda kapsamı DAHA DA genişletilerek ​resmi ​kuruluşlara da​ ​HAYVANAT BAHÇESİ açılması ​getirildi.
6. Sahiplenilmesini ve üretimini ve yasalar ile kontrol etmek yerine, “tehlikeli ırk” kavramını genişleterek pek çok hayvanı ölüm kampı belediye barınaklara yollama maddesi yeni kanunda yer aldı.
7. Kanunun reklamını “CEZA kapsamına alındı” diye yaptılar ama, cezalar YATARI olmayacak seviyelerde tutuldu. STK ların, vatandaşın ve gönüllülerin ŞİKAYET HAKLARI alınıp, “iş çok eleman yok” diyen resmi kurumlara ek yük olarak verildi.
8. Sokak hayvanları da dahil işkenceli DENEYLER aynen devam ediyor. AVCILIK ve diğer hayvan türlerine yönelik İYİLEŞTİRME hiç bir maddede yok. Sadece YUNUS PARKLARI için GÖSTERMELİK 10 yıl sonra yasaklama getirildi.
Daha detaylı MADDE MADDE bilgi için  https://www.facebook.com/haykonfedgenelgeler/posts/286906426515693​ linkine bakınız.

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Tarsus’ta “Her Şey Çok Güzel Oluyor’un” Ötesinde Bir Şeyler Oluyor.

Mucize gibi, inanamıyoruz. Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan, barınağa konusunda uzman İKİ veteriner hekim birden alınıp, bayramdan hemen sonra KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ hizmetlerinin başlayacağı müjdesini de verdi. YASAL UYARI içeren BİLBOARDLAR

Kanun Tasarısı 2021 Hareketi

06.07.2021 TBMM Tarım Komisyonu Yasa Tasarısı Haydar Özkan ”Hayvanlarımızı Sürgün ve Katliama Gönderecek Yasa Kabul Edilemez” Konuşması

Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel konuşması https://youtu.be/qC83ghR2oJE İstanbul Millet Vekili Sera Kadıgül konuşması https://youtu.be/HqE3atE8Cg8 Nesrin Çıtırık TARİHİ konuşması https://youtu.be/h3Oi4uibI0c Haydar Özkan konuşması https://youtu.be/TcYVroQfLS4 Nesrin Çıtırık hayvanlarımızı sürgün ve katliama gönderecek yasa

Kanun Tasarısı 2021 Hareketi

Barınaklarda El Konmuş Yasaklı Irk Sahipleri Dikkatle Okuyunuz!

1. Tarım Komisyonu Başkanı Sn Yunus Kılıç ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tarım Komisyonu toplantısında, “El konup belediye barınaklarında ÖLÜMÜ bekleyen yasaklı ırklar sahiplerine verilecek” diye söz verdiniz. Hatta, Sn