Hayvanlar Hani Mal Değil, Candı?

Ev hayvanlarına SÜRGÜN, sokak hayvanlarına katliam ve hayvanların sayısında patlamalar getirecek olan KATLİAM KANUNU, Milletvekili Yunus Kılıç’ın başkanı olduğu Tarım Komisyonundan maalesef geçti.

Birincisi, Sn Yunus Kılıç size sesleniyorum: Tarihi bir vebal altındasınız. Bu kanunun katliam olduğunu bile bile, belediyeleri korumak için katliam kanunun geçmesi için savaş verdiniz. Vebal altındasınız.
Sn Mustafa Yel, siz de vebal altındasınız. Sokağın gerçeğini, belediyelerin zulmünü, sokak hayvanı sorununu en iyi bilen kişi olmanıza rağmen, irade koyamadınız. TBMM Araştırma Komisyonu Raporunun silinmesine sessiz kaldınız. Sayın Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgiler verilmesine de sessiz kaldınız. Allah sizi de affetsin, vebal altındasınız.
Şimdi komisyondan geçen bu kanunda neler var:
Belediyelere barınak kurma 4-5 yıla uzatıldı. Komisyonda 4-5 yıl boyunca KISIRLAŞTIRMA olmayacağı için bu hayvanların ne olacağını sordum, cevabını kimse veremedi.
Şu hayvan sevmeyen köpek sayfaları açanlar da bilsinler, katliamların yanında sokak hayvanları sayısında da büyük patlamalar bizi bekliyor.
Ev hayvanı sayısının sınırlanıp yasaklanması için bakanlığa yetki verildi, ölüm barınaklardan kurtarılıp çoklu bakılanlar da ölüm kamplarına geri gönderilecek.
Hayvanat bahçelerini sözde kaldıracaktınız, belediyelere daha büyük yetkiler ile daha büyük hayvanat bahçeleri kurma imkanı verdiniz.
Deneyleri engellemediniz. Yasaklı denen gariban hayvanların sahiplerine sorumluluk getirecektiniz. Fakat bunları da ölüme yasaklı olmaya mahkum hale getirdiniz.
Gönüllülerin savcılığa şikayet hakkını aldınız.
Hayvanlar hani mal değil candı?? Petshoplardan kataloglardan mal gibi katalogdan hayvan satışını getirdiniz. Vebal altındasınız.
Kısırlaştırmada katliamcı mobil klinikleri devreye soktunuz, vebal altındasınız.
Partinize ihanet ettiniz. Sn Cumhurbaşkanına yanlış bilgiler vererek ihanet ettiniz. 2004 te dünyaya devrim gibi çıkan kanuna ihanet ettiniz. Milyonlarca hayvanın vebali sizin üzerinizde.
Allah sizi affetsin.
Nesrin Çıtırık. 
HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

Tunç Soyer’in Talimatı ile Seyrek Bakımevi Teşekküllü Hayvan Hastanesi Oluyor.

Seyrek Bakımevinin TAM TEŞEKKÜLLÜ HAYVAN HASTANESİNE DÖNÜŞMESİ önerimizi Sayın Tunç Soyer’e verdiğimiz “İZMİR ve İLÇELERİ HAYVANLARA YÖNELİK SORUN-ÇÖZÜM brifinginde” dile getirdik. Sayın başkan buna çok sıcak baktı, gerek insan gücü

Kanun Tasarısı 2021 Hareketi

Tarih, Bugün de Tekerrür Ediyor.”Tıpkı Yıl 2014, Komisyon Toplantısı, SÜRGÜN Kararı Çıkartılmaya Çalışıldığı” Gibi.

Bakanlık bürokratlarının ve milletvekillerinin, “Hayvanları Koruma Kanunu’nu TCK ya alma KILIFI” altında sokak ve ev hayvanlarını SÜRGÜNE yollama OYUNLARI tam 16 yıldır tekrar tekrar sahneye konuyor. Tıpkı şu anda olduğu

Nesrin Çıtırık Mesajlar

TBMM de Bekleyen Kanuna “Belediye Başkanları ” Üzerinde İdari Yaptırım ve Ceza Hükmü Konmalı.

Belediye Başkanları, 100 yıl boyunca bu sahipsiz kedi ve köpekleri vurdunuz öldürttünüz zehirlettiniz. Sonra  2004 yılında dünyaya örnek bir kanun çıktı, fakat kanunu da uygulamadınız. Ondan sonra gizli gizli öldürmelere