Denizli Bakımevinde Bir Kadın Yerlere Atılmış Öldürüldüğü Söylenen Köpeklere Ne Yapıyor?

Denizli Valisi SN. Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan hakkında soruşturma açılmasını ve videodaki görüntüler için hesap sorulmasını talep ediyoruz.
Denizli bakımevinde bir görevli tarafından çekildiği söylenen bu videoda, pembeli bir kadın yerlere atılmış öldürüldüğü söylenen köpeklere ne yapıyor?
Bu köpekler nasıl ölmüş veya öldürülmüş?
Bu pembe kıyafetli KADIN KİMDİR?
Belediye Bakımevinde Salı ve Cuma günleri kapalı kapılar ardında neler oluyor?
Belediyede eskiden çalışanlar ve halen çalışmakta olanlardan bazı kişilerce “toplama araçlarının her gün şikayet edilen hayvanları alıp, bir kısmının ISSIZLARA ve dağlara atıldığı, bir kısmının da bakımevine getirilip salı ve cuma günleri öldürüldükleri ve katı atık tesislerinde yok edildiği” ifade edilmektedir.
2020 yılında Denizli Büyükşehir Belediye aracı ile belediye görevlilerinin katık atık tesisinde uçurumdan aşağıya attığı hayvanlar görüntülenmişti. Bu görüntülerin ortaya çıkmasından sonra görevlilere ‘’öldürülmüş hayvanların açıkta bırakılmaması, üzerlerinin moloz ve çöp yığını ile kapatılması için kepçe gelmeden çöplükten ayrılmamaları ‘’ talimatının verildiği duyumları da alınmaktadır.
Bu bağlamda, 11172 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereğince,  İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Müfettişlerince soruşturma başlatılmasını, bütün bu iddiaların ve görüntülerin araştırılmasını, videoda ölü köpeklere bir şeyler yapan pembe giyisili kadının kimliğinin araştırılmasını ve ifadesinin alınmasını, eski çalışanlar ve halen çalışmakta olan görevlilerin tek tek ifadelerinin alınmasını önemle talep ediyoruz.
Soruşturmada sorgulanması ve araştırılması gereken hususlara yönelik görüşlerimiz de ekte sunulmuştur:
Müracaatımıza ilişkin 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
iSİM:
TC:
_______________________________________
Denizli Valiliği : denizli@denizli.gov.tr
_______________________________________

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Balıkesir Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Hesap Ver!

ÖLÜM KAMPI Barınağın CAN ÇEKİŞEN ve ÖLMÜŞ hayvanlar ile dolu. Anne yavru demeden toplanıp pislik icindeki zulüm ve işkence hücrelerine sürgün edilmis hayvanlar aç susuz hasta işkenceli ölüme mahkum edilmis..Açlık

Belediye Vahşeti

Kahramankazan Belediye Barınağını Ziyaret Ettik. Tadavi ve Kısırlaştırma Yok!

Kahramankazan Belediye Barınağını, Ankara DKMP Hacer Şahin, Alper Karmış ve HayKonfed olarak ziyaret ettik. Belediye Başkanı Sayın Serhat Oğuz, Bakım evinde bulunan köpekler tedavi edilmeli ve kısırlaştırma yapılmalı. Gönüllü ile

Protesto Ediyoruz!

Tarım Bakanlığı KATLİAM ve SÜRGÜN YASASI Hazırlıyor!

Kanunun ANA ilkesi olan KISIRLAŞTIRMA görevini yapmayan belediyeler nedeniyle hayvan sayısının çoğalmasına ÇÖZÜM olarak, bakanlık belediyelere idari yaptırım ile kanunu güçlendirmek YERİNE, hem TÜM hayvanları ÖLÜM KAMPI BARINAKLARA yollayarak KATLİAMLARIN