Denizli Bakımevinde Bir Kadın Yerlere Atılmış Öldürüldüğü Söylenen Köpeklere Ne Yapıyor?

Denizli Valisi SN. Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan hakkında soruşturma açılmasını ve videodaki görüntüler için hesap sorulmasını talep ediyoruz.
Denizli bakımevinde bir görevli tarafından çekildiği söylenen bu videoda, pembeli bir kadın yerlere atılmış öldürüldüğü söylenen köpeklere ne yapıyor?
Bu köpekler nasıl ölmüş veya öldürülmüş?
Bu pembe kıyafetli KADIN KİMDİR?
Belediye Bakımevinde Salı ve Cuma günleri kapalı kapılar ardında neler oluyor?
Belediyede eskiden çalışanlar ve halen çalışmakta olanlardan bazı kişilerce “toplama araçlarının her gün şikayet edilen hayvanları alıp, bir kısmının ISSIZLARA ve dağlara atıldığı, bir kısmının da bakımevine getirilip salı ve cuma günleri öldürüldükleri ve katı atık tesislerinde yok edildiği” ifade edilmektedir.
2020 yılında Denizli Büyükşehir Belediye aracı ile belediye görevlilerinin katık atık tesisinde uçurumdan aşağıya attığı hayvanlar görüntülenmişti. Bu görüntülerin ortaya çıkmasından sonra görevlilere ‘’öldürülmüş hayvanların açıkta bırakılmaması, üzerlerinin moloz ve çöp yığını ile kapatılması için kepçe gelmeden çöplükten ayrılmamaları ‘’ talimatının verildiği duyumları da alınmaktadır.
Bu bağlamda, 11172 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereğince,  İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Müfettişlerince soruşturma başlatılmasını, bütün bu iddiaların ve görüntülerin araştırılmasını, videoda ölü köpeklere bir şeyler yapan pembe giyisili kadının kimliğinin araştırılmasını ve ifadesinin alınmasını, eski çalışanlar ve halen çalışmakta olan görevlilerin tek tek ifadelerinin alınmasını önemle talep ediyoruz.
Soruşturmada sorgulanması ve araştırılması gereken hususlara yönelik görüşlerimiz de ekte sunulmuştur:
Müracaatımıza ilişkin 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
iSİM:
TC:
_______________________________________
Denizli Valiliği : denizli@denizli.gov.tr
_______________________________________

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Kayseri Kocasinan Belediyesinin Büyükşehir Bakimevine Teslim Ettigi ve Yok Olan 2500 Köpek İçin Soruşturma Talebimiz (03 Ocak 2013)

Kayseri Valiligi Yuksek Makamina, 1. Kayseri Buyuksehir Belediyesi’nin dagin tepesinde ki kar ve buz altinda ki bakimevinin kosullarini, donarak olen kopkeklerin kurtarilmasini Sayın Cumhurbaskanimizin esi hanimefendiye sikayet etmistik. Buz ustunde

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı ve Sincan Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevinde Hayvanlar BAKIMSIZLIK ve TEDAVİSİZLİKTEN Pisliğe, Hastalığa ve Açlığa Mahkum Olarak ACILI ÖLÜMLERE Terk Edilmiştir.

VÜCUDUNDAN KURTLAR DÖKÜLÜYOR! Yaralı canı Ankara Büyükşehir Belediyesi 153 ihbar üzerine hurdacılar sanayi sitesinden alıyor. 6.Gün gönüllü Sincan RM’ye gidiyor. TEDAVİ EDİLMEDİĞİNİ görünce alıp özel kliniğe götürüyor. Hayvanlar BAKIMSIZLIK ve

Belediye Vahşeti

Büyük Ankara Mitingi ”Sokak Hayvanları İçin Söyleyeceklerimiz Var”

Türkiye’nin her yerinden BEN HAYVAN SEVERİM diyen herkes bu BÜYÜK ANKARA BULUŞMASINA gelmeli. Şu anda KANUNU CEZA KAPSAMINA alıyoruz bahanesi ile SOKAK HAYVANLARINI TOPLATIP KATİL BELEDİYELERE teslim etme planını TARIM