Tıpkı bir HIRSIZ Gibi Gizli Saklı “Sokaklardaki Kedi ve Köpekleri Besleyenler”, LÜTFEN OKUYUN.

Tıpkı bir HIRSIZ Gibi Gizli Saklı “Sokaklardaki Kedi ve Köpekleri Besleyenler”, LÜTFEN OKUYUN.

Tıpkı bir HIRSIZ gibi gizli saklı “sokaklardaki kedi ve köpekleri besleyenler”, LÜTFEN OKUYUN.
Bu şehir zorbalarının size sataşıp saldırmaması, su mama kaplarını atmaması, yaptığınız sığınakları kulübeleri kırıp dökmemesi için, “YASAL UYARI AFİŞİ” asılmasını DKMP Müdürlükleri ve belediyeden isteyiniz, valilik ve kaymakamlıklara da bu talebinizi yazarak 11172 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesinin uygulanmasını isteyiniz, tüm bu kurumların sosyal medya sayfalarından da yazınız.
Herkesin mutlaka twitter hesabı olsun, olmayanlar mutlaka açsın ve o hesaptan kişilerin sayfalarındaki en üstteki paylaşımlarına yorum yazınız, mutlaka görürler. DKMP ve Belediyelerden bu yasal hakkınızı SÖKE SÖKE alınız.
DKMP Bursa İl Müdürlüğünün böyle sorun yaşayan bir gönüllünün müracaatı üzerine astığı AFİŞİ lütfen örnek gösteriniz. Doğru örnek ve uygulamalar daima etkilidir.
Vesile ile, Bursa DKMP İl Şube Müdürü Sn Ekrem Terzioğlu’na da ayrıca teşekkür ederiz.
Örnek yazı aşağıda, durumunuza uyarlayarak bulunduğunuz şehirde DKMP İL MÜDÜRLÜĞÜNE yollayınız.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

HayKonfed

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1818013821694937&id=100004590090826
=================
Konu: Yasal Uyarı Afişleri ve Tabelaları Konması hk.
DAĞITIM: CİMER, DKMP Genel Müdürlüğü, Valilik, Kaymakamlık, DKMP Bölge Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Basın Kuruluşları

DKMP İl Müdürlüğüne
Yönetmeliğin 5. MADDESİNDE, Belediyeler ve DKMP Müdürlükleri için “Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili EĞİTİCİ faaliyetleri belediye, gönüllü kuruluş ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle yükümlüdürler” hükmü vardır.
Bu bağlamda YASAL TALEBİM:
1. DKMP Müdürlüğünüzden topluma bilgilendirme yapılması amacıyla “YASAL UYARI AFİŞ ve TABELALARI” nın ekte belirttiğim adresin bulunduğu lokasyona belediye ile de iletişim kurularak konmasını talep ediyorum.
2. Bu YASAL UYARI AFİŞLERİ ve TABELALARININ üzerinde “Sokaklar Sahipsiz Hayvanların Yaşam Alanlarıdır. Hayvanlara Zarar Vermek, Beslenmelerine Engel Olmak, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince CEZAYA Tabidir ve Yasal İşlem Uygulanır’’ yasal mesajını içermesini talep ediyoruz.
3. Bu YASAL UYARI AFİŞLERİ ve TABELALARININ konulacağı yerlerin benimle irtibat kurularak tespit edilmesini ve asılmasını, belediyenin de aynı şekilde uyarı afişleri asmasının yasal görevi olduğunun uyarılmasını talep ediyorum.
Tarafıma 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni süre içerisinde bilgi ve cevap verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

İsim Soyad:
Tc Kimlik No:
Yasal Uyarı Afişlerinin Konmasını İstediğim LOKASYON Adresi:

bursa_yasal_uyari_afisi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Valilerimizin Bilgisine: ​Belediyeler BARINAK ya da BAKIMEVİ değil KISIRLAŞTIRMA MERKEZLERİ Kurmalı.

Belediyeler DEVASA ÖLÜM KAMPI BARINAKLAR oluşturarak ÖRTÜLÜ KATLİAMLAR yapmayı planlıyorlar ve Tarım Bakanlığı da destekliyor. İlçeler ise bir yerleri çevirip hayvanların aç sefil ve hastalıkla mücadele ettikleri derme çatma bakımevleri

Şikayet ve Talep

Tokat DKMP Veteriner Hekimi Ülkü Gümüş’ün “Bu Hayvan Zaten Yaşamaz” Şeklinde Rapor Tuttuğu Tümörlü Köpek Sivas da Tedavi Edilerek Sağlığına Kavuşmuştur.

Tümörlü köpek Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nihal Erkoç ’un Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir PAKDEMİRLİ ile görüşmesi neticesinde Sivas Belediyesi veteriner hekim  Şahin Alıcı’nın şifalı ellerine ulaştırılmıştı. TOKAT

Belediye Vahşeti

Çorum Bayat ÖLÜM KAMPI Barınağında Hayvanlar Açlıktan ve Hastalıktan ÖLÜYOR!

Çorum Orman Su İşleri İl Şube Müdürlüğünü GÖREVE davet ediyoruz!!!. ÇORUM/BAYAT barınağındaki VAHŞETİN ACİL DURDURULMASI ve Belediyenin görevlerini yapması için aşağıdaki yazıyı CİMER’ e göndermeliyiz. HayKonfed=============================== İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAYAT belediyesi