İçişleri Bakanlığı Asayiş Daire Başkanlığı’nda ‘’Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Çalıştayı’’ Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Asayiş Daire Başkanlığı’nda ‘’Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Çalıştayı’’ Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Asayiş Daire Başkanlığı’nda ‘’Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele ÇALIŞTAYI’’ yapıldı.
Emniyet Genel Müdürü Sn. Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdür Yrd. Sn. Erhan Gülveren, Asayiş Daire Başkanı Sn Levent Tuncer ve Daire Bşk. Yrd. Sn Gökalp Şener, Asayiş Daire Başkanlığı Mevzuat Şb Md. Sn. Tufan Fırtına, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şb Md. Sn Durmuş Genç – Jandarma Komutanlığı Şb Md. Yarbay Sn. Ersin Özer, Haydi İl Emniyet Amirleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Sn. Barış E. Akgün, Tarım Bakanlığı bürokratları ve STK’ların katılımı ile düzenlenen ÇALIŞTAYDA, mevzuattan kaynaklı soruna yönelik görüş ve talebimizi bildirdik.
Bir dünya felaketinin yaşandığı herkesin ‘’insanlar ölüyor, hayvanlar mı düşünülecek’’ dediği bir dönemde 7 AY gibi kısa bir sürede 81 İlde 2000’den fazla ekip ve ekipman ile teşkilatlanan Haydi Polisinin şuana kadar yaptığı verimli çalışmaları gölgeleyen, evlerde aileleri ile yaşayan “YASAKLI IRK‘’ diye el konan hayvanlara yönelik bu uygulamanın talimatnameden çıkarılmasını tüm STK’lar olarak önemle talep ettik.
Bakanlığın bu konuda sorunun çözümüne yönelik bir karar alacağını umut ediyoruz.
HayKonfed

asayis_toplanti2 asayis_toplanti3 asayis_toplanti4

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Tokat İl Hayvan Hakları Koruma Kurulu 2018 Şubat Ayı Toplantısı

Vali Sayın Dr. Ömer TORAMAN başkanlığında Vali Yardımcısı Mehmet SÜLÜN, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Erbaa Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah YAĞLICI, Turhal Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf GENİŞ, Orman Su İşleri

Genel

Burdur – 4 Ekim Dünya Hayvanları Korum Günü (20 Bin Mama ve Su Kabı Dağıtılacak)

AnadoluFed – Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu üyesi, Burdur Hayvan Dostları Derneği 4 Ekim gününde öncelikle sokak hayvanlarını besledi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü ile Burdur Belediyesi tarafından

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

İşte ANKARA, İşte HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI ve işte  TEK SES TEK YÜREK OLARAK COŞKULU HEYECANLI BASIN AÇIKLAMAMIZ…

Konya Ereğli’de tecavüze uğrayan yavru köpek için, tecavüz edilip içlerine demir sopalar sokularak öldürülen hayvanlarımız için, belediyelerin ÖLÜM KAMPI barınaklarında esir edilen, vurulan yok edilen tüm hayvanlarımız için, bugün Ankara’da