İçişleri Bakanlığı Asayiş Daire Başkanlığı’nda ‘’Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Çalıştayı’’ Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Asayiş Daire Başkanlığı’nda ‘’Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Çalıştayı’’ Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Asayiş Daire Başkanlığı’nda ‘’Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele ÇALIŞTAYI’’ yapıldı.
Emniyet Genel Müdürü Sn. Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdür Yrd. Sn. Erhan Gülveren, Asayiş Daire Başkanı Sn Levent Tuncer ve Daire Bşk. Yrd. Sn Gökalp Şener, Asayiş Daire Başkanlığı Mevzuat Şb Md. Sn. Tufan Fırtına, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şb Md. Sn Durmuş Genç – Jandarma Komutanlığı Şb Md. Yarbay Sn. Ersin Özer, Haydi İl Emniyet Amirleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Sn. Barış E. Akgün, Tarım Bakanlığı bürokratları ve STK’ların katılımı ile düzenlenen ÇALIŞTAYDA, mevzuattan kaynaklı soruna yönelik görüş ve talebimizi bildirdik.
Bir dünya felaketinin yaşandığı herkesin ‘’insanlar ölüyor, hayvanlar mı düşünülecek’’ dediği bir dönemde 7 AY gibi kısa bir sürede 81 İlde 2000’den fazla ekip ve ekipman ile teşkilatlanan Haydi Polisinin şuana kadar yaptığı verimli çalışmaları gölgeleyen, evlerde aileleri ile yaşayan “YASAKLI IRK‘’ diye el konan hayvanlara yönelik bu uygulamanın talimatnameden çıkarılmasını tüm STK’lar olarak önemle talep ettik.
Bakanlığın bu konuda sorunun çözümüne yönelik bir karar alacağını umut ediyoruz.
HayKonfed

asayis_toplanti2 asayis_toplanti3 asayis_toplanti4

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Genel

Seferihisar Mandalina Şenliğinde Minik Canlar Yuvalandırıldı.

İzmir  Seferihisar’da Mandalina Şenliği kapsamında minik canlar yeni yuvalarına kavuştu. Ege Hayvan Hakları federasyonu üye derneklerinden SEHAYDER’in katılımıyla şenlikte sahiplendirme yanında, hayvan hakları konusunda katılan herkese bilgilendirmeler yapıldı ve görseller

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

“Şiddete KARŞI Sevgi Eğitim Projesi”: Edutainment Yöntemi ve Örnek Fotoğraflarla Uygulama Bilgileri

Uygulaması çok kolay, ayrıca bir masraf gerektirmeyen, tüm ekipman ve materyalin Okul İdaresi tarafından ve ilgili kurumlarca sağlandığı, çalışmaların okul öğretmenleri yönetiminde bizzat öğrenciler tarafından yapılıp sergilendiği bir EĞİTİM PROJESİNİN

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Sinop Bakımevinde Hayvanlar Bayram Gününde ”Bayram Etti”

Sinop  9 gnlük bayram tatili süresince bakımevinde hayvanları yalnız bırakmadı. Sinop Sahipsiz Hayvanları Kourma ve Yaşatma Derneği üyeleri bol bol hazırladıkları yemekleri bayram süresince dağıttılar. Sinop’lu dostlarımızın bayram süresince bakımevinde