Yozgat Belediyesi Bakımevinde Hücrede Esir Edilen Alaattin Amca’nın Köpeği Ölüyor.

Yozgat Belediyesi Bakımevinde Hücrede Esir Edilen Alaattin Amca’nın Köpeği Ölüyor.

Bu bir İMDAT Çağrısıdır…. Yozgat Belediyesi Bakımevinde hücrede esir edilen  ALAATTİN Amca’nın CAN YOLDAŞI DOGO köpeği ölüyor. Valilikçe bu köpeğe TEDAVİ hakkı verilmesi için İMDAT ÇAĞRISINA katılalım…
KONU: Yozgat Belediyesi Geçici Barınağına alınan DOGO KÖPEK pis barınak koşullarında HASTALANDI ve ÖLÜYOR. Hayvanın acilen tedaviye alınması için, tedavisinin de sahibi tarafından sağlanması için sahibine GEÇİCİ olarak TEDAVİ amacı ile teslim edilmesini talep ediyoruz.
YOZGAT VALİLİĞİ YÜKSEK MAKAMINA
El konarakYOZGAT Belediyesine ait ölüm, zulüm ve pislik  bakımevine götürülen Alaattin Amca’nın DOGO köpeği, orada hücrede esir edilmiş ve  bu pislik ve mikrop barınağında yavaş yavaş ölüyor… Deri hastalıkları başladı ve ciddi biçimde kilo veriyor.
Yozgat Belediye Bakımevinin fiziki ve tedavi koşulları hem yasalara aykırı hem de ÇOK KÖTÜ durumda. Belediyeye sorulduğu takdirde TEDAVİ koşullarının çok yetersiz olduğu  zaten valilik makamınıza bildirilecektir.

İdam mahkumlarının, müebbet hapse mahkum olanların, KATİLLERİN bile tedavi hakkı var iken, bu tek suçu dünyaya DOGO olarak gelmek olan, Alaattin Amca’nın can yoldaşı olun bu köpeğin niçin TEDAVİ HAKKI YOK?

Bu köpeği bakımevinin hücresinde esir ederek “MADDE 1. – Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.” maddesi de ihlal edilmektedir.

SONUÇ ve TALEP: Hayvanları Koruma Kanunu’nun “MADDE  4. – Hayvanların korunmasına ve rahat yaşamalarına ilişkin temel ilkeler şunlardır: a) Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.” maddesi gereği, Alaattin Amca’nın can yoldaşı köpeğinin bakımevi denilen ölüm pislik kampında  ölmemesi ve acilen tedaviye alınması için, tedavisinin de sahibi tarafından sağlanması için sahibine GEÇİCİ olarak TEDAVİ amacı ile teslim edilmesini talep ediyoruz.

Aksi takdirde, bu hayvanın barınakta ölmesinden tüm kurumlar sorumlu olacaktır.

Talebimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinizle saygılarımızla arz ederiz.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı

T.C No:

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Zeydan Karalar Ve Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Türkan Eşli’ye AÇIK MEKTUP

26 yıl önce kurulmuş olup, pek çok yere örnek olan asgari yaşam koşullarına sahip Adana Barınağını, başkanlığı almanızdan sonra geçen 7 ay içinde, siz ve  Sn Türkan Eşli KASA BOŞALTILMIŞ

Şikayet ve Talep

Ankara Beypazarı Belediye Bakımevinde BETON ODALARDA BUZLU ZEMİN ÜZERİNDE ESİR HAYVANLAR…

Orman Su İşleri Bakanlığının YAPTIRIM YETKİSİ mevcut kanunda yok… Mevcut tasarı ise sadece ŞAHISLARA CEZA içeriyor… Belediyeler de CEZA KAPSAMINA alınmalı. Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.   KONU: Beypazarı Belediyesi Bakım

Şikayet ve Talep

Mecliste Görüşülecek Hayvanları Koruma Kanunu’na Belediyelere İdari ve Cezai Yaptırım Konması İçin Dilekçeye Katılın.

Belediyeler üzerinde İDARİ ve CEZAİ YAPTIRIM olmadan çıkacak kanunun VAHŞETİ DURDURAMAYACAĞINI, her belediyenin mutlaka KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ kurması gerektiğini, başta TBMM Başkanlığı olmak üzere tüm vekillere anlatmalıyız. Aşağıdaki yazıyı