Yozgat Belediyesi Bakımevinde Hücrede Esir Edilen Alaattin Amca’nın Köpeği Ölüyor.

Yozgat Belediyesi Bakımevinde Hücrede Esir Edilen Alaattin Amca’nın Köpeği Ölüyor.

Bu bir İMDAT Çağrısıdır…. Yozgat Belediyesi Bakımevinde hücrede esir edilen  ALAATTİN Amca’nın CAN YOLDAŞI DOGO köpeği ölüyor. Valilikçe bu köpeğe TEDAVİ hakkı verilmesi için İMDAT ÇAĞRISINA katılalım…
KONU: Yozgat Belediyesi Geçici Barınağına alınan DOGO KÖPEK pis barınak koşullarında HASTALANDI ve ÖLÜYOR. Hayvanın acilen tedaviye alınması için, tedavisinin de sahibi tarafından sağlanması için sahibine GEÇİCİ olarak TEDAVİ amacı ile teslim edilmesini talep ediyoruz.
YOZGAT VALİLİĞİ YÜKSEK MAKAMINA
El konarakYOZGAT Belediyesine ait ölüm, zulüm ve pislik  bakımevine götürülen Alaattin Amca’nın DOGO köpeği, orada hücrede esir edilmiş ve  bu pislik ve mikrop barınağında yavaş yavaş ölüyor… Deri hastalıkları başladı ve ciddi biçimde kilo veriyor.
Yozgat Belediye Bakımevinin fiziki ve tedavi koşulları hem yasalara aykırı hem de ÇOK KÖTÜ durumda. Belediyeye sorulduğu takdirde TEDAVİ koşullarının çok yetersiz olduğu  zaten valilik makamınıza bildirilecektir.

İdam mahkumlarının, müebbet hapse mahkum olanların, KATİLLERİN bile tedavi hakkı var iken, bu tek suçu dünyaya DOGO olarak gelmek olan, Alaattin Amca’nın can yoldaşı olun bu köpeğin niçin TEDAVİ HAKKI YOK?

Bu köpeği bakımevinin hücresinde esir ederek “MADDE 1. – Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.” maddesi de ihlal edilmektedir.

SONUÇ ve TALEP: Hayvanları Koruma Kanunu’nun “MADDE  4. – Hayvanların korunmasına ve rahat yaşamalarına ilişkin temel ilkeler şunlardır: a) Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.” maddesi gereği, Alaattin Amca’nın can yoldaşı köpeğinin bakımevi denilen ölüm pislik kampında  ölmemesi ve acilen tedaviye alınması için, tedavisinin de sahibi tarafından sağlanması için sahibine GEÇİCİ olarak TEDAVİ amacı ile teslim edilmesini talep ediyoruz.

Aksi takdirde, bu hayvanın barınakta ölmesinden tüm kurumlar sorumlu olacaktır.

Talebimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinizle saygılarımızla arz ederiz.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı

T.C No:

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

31- Belediyelerin ÖLÜM KAMPI Bakım Evlerine İŞ GÜVENLİĞİ ve SAĞLIĞI Müfettişlerince Denetim İstiyoruz

Belediyelerin ÖLÜM KAMPI Bakım evlerine İŞ GÜVENLİĞİ ve SAĞLIĞI müfettişlerince denetim istiyoruz. NİÇİN?  Okuyun: Belediye bakım evlerinin ölümcül koşullarını, hayvanlara yapılan işkenceyi hepimiz yüreklerimizde yaşıyoruz. Orman Su İşleri Müdürlüklerinin görevlileri

Şikayet ve Talep

Kuzey Marmara Otoyolu’na ait, ”Kuzey Marmara Otoyolu Hayvan Ambulansı” Adı Kılıfı ile Toplanan Hayvanlar Öldürülüyor mu?

Ümraniye Belediyesi ile İŞBİRLİĞİ (!) yaptığını söyleyen, UYUŞTURUCU ilaç temin etmek için Ümraniye Belediyesi ile PROTOKOL yapacağını söyleyip sahipsiz hayvanları toplayan bu kişiler KİM? Sahipsiz hayvanlar için ŞİKAYET İHBAR hattı

Şikayet ve Talep

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı İhlal Ediyorsunuz

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı ihlal ediyorsunuz, görevinizi ihmal ediyorsunuz ve  bir hayvan türüne zulüm uyguluyor suç işliyorsunuz. 1. Dövüşçülere, pitbul üreticilerine, satanlara gidemiyorsunuz,