Sn. Cumhurbaşkanım, TBMM de Görüşülen Kanun Tasarısı Felaket Getirecek.

Sn. Cumhurbaşkanım, TBMM de Görüşülen Kanun Tasarısı Felaket Getirecek.

tasari_meclis_cumhurbaskaniYıllar önce, SOKAK HAYVANLARI belediyeler tarafından “KATLİAM, SÜRGÜN ve ÜREME” döngüsüne mahkum edilmekten sizin müdahaleniz ile son anda kurtulmuştu.
Aynı PLAN yine UYGULAMAYA konmak üzere Sayın Cumhurbaşkanım. İmdat elinizi bekliyoruz.
Çünkü:
1. Eğer mecliste Gönüllü ve STK lardan GİZLİ hazırlanan KANUN TASARISI yasalaşırsa, bir taraftan KATLİAMLAR artarken, öte yandan Sokak Hayvanı Sayısı da hızla artarak felaket döngüsü sürgit devam edecek.
2. Tasarıda, her belediyeye kendi sınırları içinde KISIRLAŞTIRMA Bakım Merkezi kurma zorunluğu MALİ KÜLFET olur diye getirilmezken, belediyelere şehirlerde “kalabalık yer” kılıfı altında HAYVANLARI dağa taşa kırsala ve başka şehirlere atma imkanı YASAL OLARAK verilecek.
3. Cami, Okul, Park, Hastane gibi kalabalık yerlerde sokak hayvanı olmayacak maddesi ile KEDİ ve KÖPEKLERİ Şehirlerden Tamamen Atacaklar. Şehirlerde KALABALIK olmayan yer var mı Sayın Cumhurbaşkanım?
4. Tam 2004 yılında dünyaya örnek olarak çıkartılan Hayvanları Koruma Kanununu başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere 16 Yıldır uygulamayan Belediye Başkanlarına bu tasarıda da İDARİ YAPTIRIM YOK. Bu belediyeler de  KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, hayvanlar çoğaldıkça şehir dışına dağa taşa ve başka şehirlere atmaya, vurup öldürmeye devam edecekler.
5. Yurdumuzda 1389 belediyenin 1200 ünde BAKIM MERKEZİ bile yok, sürekli hayvanları kısırlaştırmadan atıyorlar, öldürüyorlar. Atılan hayvanlar da hızla üremeye devam ediyorlar.
6. Dünya BİR den büyüktür diyen ve bunu dünyaya kabul ettiren GÜÇLÜ DEVLETİMİZ bu belediyeler ile NİÇİN BAŞ EDEMİYOR?
Sayın Cumhurbaşkanım,
Milyonlarca hayvanın kaderini masa başı bürokratlara ve konudan haberdar bile olmayan milletvekillerine TESLİM edilmesin. Sahada olan 1000 lerce hayvan dostunun sesine KULAK VERİLSİN.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
=================

KANUN ÇIKSIN diye İÇERİĞİNİ SORMADAN Feryat Edenler, sokaklardaki KEDİ ve KÖPEKLERİN SÜRGÜN ve YOK EDİLMESİNE sebep oldunuz. Siz KANUN çıksın dediniz, onlar da ALIN SİZE KANUN diyor. Şimdi dikkatle okuyunuz:

TASARI NİÇİN FELAKET GETİRİYOR?
1.///// Gönüllü ve STK lardan GİZLİ hazırlanan KANUN TASARISI ile 6. Madde Fiilen Kalkıyor. Cami, Okul, Park, Hastane gibi kalabalık yerlerde sokak hayvanı olmayacak maddesi ile KEDİ ve KÖPEKLERİ Şehirlerden Tamamen Atacaklar. Hasbelkader oralara giden kedi ve köpeklere SÜREK AVI başlatılacak. Şehirlerde KALABALIK olmayan yer mi var?
2. ////Tasarıda, Belediyelere MALİ külfet gelmesin diye KISIRLAŞTIRMA Bakım Merkezi kurma zorunluğu YOK, sürgünle sorunu çözecekler. Topu Tarım Bakanlığına atıyorlar.
3. //// Hem KATLİAMLAR ve Hem Sokak Hayvanı Sayısı ARTACAK
4. ////Tam 16 Yıldır başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere KANUNU uygulamayan Belediye Başkanlarına İDARİ YAPTIRIM YOK, Katletmeye Devam Edecekler
5. /// Evlerdeki hayvan SAYISINI yönetmelikle belirleyecek, sınırlayacak ve gerekirse yasaklayacaklar. Şimdi HAYDİ nin yasaklı ırklara el koyması gibi EV HAYVANLARINA da polis ile el konacak.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

Bir Kap Yemek Bir Kalp Sevgi Projesi – Kars / Arpaçay

Haykonfed ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi ” projesine verilen destekler ile Kars Arpaçay’ daki hayvan dostlarımız için mama desteği sağlandı.            

Haberler

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu Talimatı ile Emniyet ve Jandarma Teşkilatında, Hayvana Şiddet ve Vahşete Karşı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü Oluşturuldu.

‘’HAYDİ’’ ile Şiddet Vahşet gören hayvanlara İMDAT ELİ! Hayvanlara olan şiddet ve vahşet, telefonlara indirilecek HAYDİ uygulaması ile bir tek dokunuşla HAYVAN KORUMA POLİSİNE bildirilecek. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu

Manşet

Mart- Nisan-Mayıs /2019 ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Projesi ile Mama Gönderilen İller

”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi ” Projesi ile Sinop, Şırnak, Tunceli, Erdek, Bilecik, Konya, Gebze, Denizli İllerine Yollanan Mamalar için Destek Veren  Tüm Kişi ve Kuruluşlara TEŞEKKÜR EDERİZ.. HayKonfed