Kırklareli’nde, Türkiye’de bir İlk Olarak  Kırsal ve Köylerdeki Kayvanlara KISIRLAŞTIRMA Hizmeti Verilecek İl Özel İdare Bakımevi Açılıyor.

Kırklareli’nde, Türkiye’de bir İlk Olarak Kırsal ve Köylerdeki Kayvanlara KISIRLAŞTIRMA Hizmeti Verilecek İl Özel İdare Bakımevi Açılıyor.

Sn Valinin daveti ile Sn Vali Osman Bilgin, Pınarhisar Kaymakamı Sn. Mehmet KILIÇ, Pınarhisar Belediye Başkanı Sn İhsan Talay, İl Özel İdare Müdürü Bilal Kuşoğlu, DOĞA Koruma Milli Parklar İl Şube Müdürünün katılımı ile yapımı tamamlanmakta olan bakımevinde birlikte incelemelerde bulunduk. Hayvanlar için hayati önem taşıyan hususlara ilişkin görüş ve önerilerimizi sunduk.
Büyükşehir olmayan şehirlerde, köy ve kırsallardaki hayvanların kısırlaştırması, tedavi ve beslenmeleri için Valiliklere başvurarak, Kırklareli Valiliği İl Özel İdare tarafından yapılan çalışmalarının aynını TALEP EDİNİZ.
KIRKLARELİ’nde, İçişleri Bakanlığı Genelgeleri çerçevesinde 7 ay önce KÖY, ORMAN ve mücavir alanlardaki hasta ve yaralı hayvanların TEDAVİLERİ için Özel İdare tarafından ÖZEL klinik ile HİZMET ALIM anlaşması yapılmış ve İL ÖZEL İDARE HAYVAN AMBULANSI hizmete sokulmuştu. Belediyelerin sorumluluk alanı dışında bulunan hasta ve yaralı hayvanların tedavisi,  İl Özel İdarenin hizmet alımı yaptığı özel kliniklerde sağlanıyor.
Aynı süreçte ”sahipsiz hayvanlar” 112 ACİL ÇAĞRI sistemine dahil edilerek, hayvanlar için 112 ACİL MÜDAHALE EKİPLERİ  oluşturmuştu.
Kırklareli Valisi Sn Osman Bilgin
Minnettarız..

Nihal Kasa
Marmarafed Bşk.

kirklareli_ozelidare_bakimevi kirklareli_ozelidare_bakimevi2 kirklareli_ozelidare_bakimevi3 kirklareli_ozelidare_bakimevi4 kirklareli_ozelidare_bakimevi5

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kırklareli & HayKonfed

Babaeski Belediyesinin Toplayıp Yok Ettiği Ölüm Barınağı, Valilik Talimatı İle Kapatılacak

Burası birazdan Sn Valimizin talimatı ile kapatılacak.. Kısırlaştırma, tedavi olmayan dağ başında etrafı teller ile çevrilmiş bu toplama kampına belediye tarafından toplanmış, bri çoğu yavru ve hasta olan hayvanlar kızgın

Kırklareli & HayKonfed

Kırklareli Belediyesi Bakımevi Ziyareti

Kırklareli Valisi Sn Osman Bilgin’in daveti ile Kırklareli Valiliğinde 4 saatlik çok olumlu bir toplantı yaptık… Sn Vali başkanlığında yapılan bu toplantıda Vali yardımcısı, İl Emniyet Müdürü, İl, Jandarma Komutanı,

Kırklareli & HayKonfed

Kırklareli Valiliği İl Özel İdare Tarafından Hasta Hayvan Nakil Aracı Hizmere Girdi.

İçişleri Bakanlığı 112 Acil Çağrı Merkezi Sistemine, ‘Hasta, yaralı ve şiddet mağduru HAYVAN” ihbarları da entegre ediliyor. Sn Bakan Süleyman Soylu ile görüşmemizde ”yakın zamanda 81 ilde hayata geçecek olan