Felaket Kapıyı Çaldı! Evdeki Hayvan Sayısını Sınırlayıp, Diğerlerine El Koyabilirler..

Felaket kapıyı ÇALDI, EVLERDEKİ HAYVAN sayısını 3 ile ve hatta duruma göre 1-2 ile de sınırlayıp DİĞERLERİNE EL KOYABİLİRLER. Bu ne demek?
Evde 3-4 hayvanın bir ikisini veya hepsini alabilecekler, AYIRIM yapmayacaklar. Sevgili Derin Mermercinin köpekleri de alınacak, Ajda Pekkan’ın kedileri de alınacak. Fakir evlerinde insanların hayvanları da alınacak.

Haydi polisinin şimdi yaptığı gibi EL KOYUP ölüm kampı belediye barınaklarına götürecekler.
Buna ilgili BAKANLIK KARAR VERECEK… Ama üst sınır 3 olacak.
Şimdiye kadar felaket kanunu geliyor derken derken artık bu kanun kapımızı çalıyor.
NİÇİN ÇALIYOR?  Parti ayırımı olmadan hepsinin sokaklardaki hayvanlarımızı şehir dışına atma amacını zaten biliyorduk. Ama ben ikinci olarak sıra ev hayvanlarında sınırlamayı yönetmeliğe koyacaklar derken, onlar daha erken davrandılar, Kanuna Koydular !Sevgili Özlem Zengin, beyanatında evlerde azami 3 hayvan bulunacak dedi.
Bu ne demek?

Evde 3-4 hayvanın bir ikisini  alacaklar. AYIRIM yapmayacaklar . Derin Mermercinin köpekleri de alınacak, Ajda Pekkan’ın kedileri de alınacak. Fakir evlerinde insanların hayvanları da alınacak.
Bunu sn Özlem Zengin açık kalplilkle söyledi.
ŞİMDİ BİZ ME YAPMALIYIZ? 
Ne zaman kanun TCK ya geçsin dense, hemen evler ve sokaklardakilere  yok etme planları yaparlar.
Bundan yıllarca önce de BÜROKRAT ve  MİLLETVEKİLLERİ  hayvanları ORMAN barınaklarına dolduracağız dediklerinde, biz sokaklara döküldük ve  sesimizi duyan tek kişi başbakan Sn Recep Tayyip Erdoğan idi.  “Bir dakika durun, bu hayvan severler niye sokaktalar” dedi ve o kanun çekildi. Ben cumhur başkanının sokaktaki hayvanları sürgün edip sahipsiz hayvan sayısını artıran ve evlerdeki hayvanlara el koyan bu çalışmadan haberi olduğunu sanmıyorum…
Özlem zengin diyor ki bazı evlerde 60 kedi köpek var diyor. Sevgili Özlem Zengin, O kedi köpekler petshoplardan değil, barınaklarda kalplerine çamaşır suyu zerk ederek yok eden, yarı canlı gömen belediyelerin ellerinden kurtarılmış kedi köpeklerdir. Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Bursa neresi  aklınıza geliyorsa, belediyeler öldürür yok eder yarı canlı gömerler. Başka şerhirlere atarlar, bir taraftan orada nüfus artışı olup katlanarak artarken, bir taraftan da sürgün devam eder. 
Şimdi, Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, ikinci bir felaket kanunu kapıda.
1389 Belediyenin 1200 de bakımevi bile yok. El konan hayvanı öldürmeye götürecekler. Şimdi HAYDİ tehlikeli ırk diye annelerin çocukların elinden hayvanları alıp ölüm kampı barınaklara götürüyorlarsa, o zaman da aynı şey olacak.
Sn Cumhurbaşkanım, bu kez de hayvanlarımız İPE götürülüyor.
İmdat elinizi bekiyoruz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kanun Tasarısı 2021 Hareketi

Yeni Kanun Niçin SÜRGÜN ve KATLİAM Getiriyor?

Ev Hayvanlarına Sürgün, Sokak Hayvanlarına “hem KATLİAM ve hem de ÜREMELERİNDE PATLAYARAK artma” getirecek olan Hayvanları Koruma Kanunu TBMM de KABUL edildi. Bu kanunun tanıtımı,  “Hayvanlar Mal Değil Can” söylemi

Yasa Tasarısı

Kamu Denetçiliği Kurumu Hayvan Hakları Çözüm Çalıştayı Düzenledi

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, KDK’nın düzenlediği çalıştayda Hayvanları Koruma Kanunu’nun 6. maddesine değindi. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parlaklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu

Kanun Tasarısı 2021 Hareketi

06.07.2021 TBMM Tarım Komisyonu Yasa Tasarısı Nesrin Çıtırık Konuşması

Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel konuşması https://youtu.be/qC83ghR2oJE İstanbul Millet Vekili Sera Kadıgül konuşması https://youtu.be/HqE3atE8Cg8 Nesrin Çıtırık TARİHİ konuşması https://youtu.be/h3Oi4uibI0c Haydar Özkan konuşması https://youtu.be/TcYVroQfLS4 Nesrin Çıtırık hayvanlarımızı sürgün ve katliama gönderecek yasa