AÇIKLAMA: TBMM veya Başka Bir Kurum, HayKonfed Olarak Bizden “Evlerdeki Hayvan Sayı Sınırlaması” için YAZILI GÖRÜŞ İstemedi.

AÇIKLAMA: TBMM veya başka bir kurum, HayKonfed olarak bizden “evlerdeki hayvan sayı sınırlaması” için YAZILI GÖRÜŞ istemedi. Zaten hiç bir kurum bizden, evlerdeki hayvanların sayısının SINIRLAMASI adı altında GÖRÜŞ İSTEMEYE bile cesaret edemez, o isteği başlarına TERS geçiririz.
Şimdi, kanun tasarısı için çalışma yapanların ESKİ KADÜK olan TASARI üzerinden gittiğini öğrenince, orada var olan SINIRLAMANIN yine gündeme geleceğini hemen anladık ve HAYKONFED olarak duyurduk ve herkesi uyardık. Zaten o arada sayın vekil basın açıklamasında 3 hayvan sayısını ifade ederek bizi doğruladı.
Evlerde bakılan HAYVAN SAYISINI sınırlamak İNSAN HAKLARINA da ANAYASAL HAKLARA da aykırıdır, Türkiye gerçeğine de aykırıdır… Üzerinde TARTIŞMA BİLE KABUL EDİLEMEZ…
Ayrıca evlerde 60 HAYVAN bakılmasının da konu edilmesini kabul edemeyiz. O evlerdeki bakılan hayvanlar, petshoplardan toplanmış değil, KATLİAMCI belediyelerin ölüm barınaklarından veya zehirinden, zulmünden kurtarılmış MAĞDUR hayvanlardır. Evlerle uğraşacaklarına önce BELEDİYELERİN ölüm kampı barınakları ile uğraşsın, zehirleyen canlı canlı gömen belediyelerin KATLİAMLARINI durdursunlar.
Uğruna savaştığımız ve asla tartışmayacağımız görüşlerimiz bunlardır…

Nesrin Çıtırık /
HayKonfed Başkanı.

NOT: Bu açıklama, TBMM nin ev hayvanları için konfederasyonumuza yazı yazıp görüş istediği şeklinde gerçekle alakası olmayan paylaşımlar üzerine yapılmıştır.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE Göre Besleme Serbest

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan GENELGEDE,

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan

Manşet

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu, Yolcu Yanında Seyahat Etmesi Gereken Hayvanlar Bagaja Konuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu,  Yönetmeliğe göre yolcu yanında KAFES İÇİNDE seyahat etmesi gereken hayvanlar, firma tarafından ZORLA kışın buz gibi, yazın boğucu, sıcak, havasız olan bagaja konuyor.