Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü (YHKG) Olunması İçin ÇOK ÖNEMLİ DUYURU:

Pandemi sürecinde Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” seminerinin ONLİNE olarak yapılmasını görüşmelerimizden olumlu sonuç aldık ve DKMP Genel Müdürlüğü her zamanki gibi gönüllüler lehine konuya sıcak baktı ve bölge müdürlüklerini bu konuda bilgilendirildi.
PEKİ SİZ NE YAPACAKSINIZ?
Hemen şimdi hangi şehirde iseniz oradaki DKMP İl Şube Müdürlüğüne aşağıdaki örnek yazıyı uyarlayıp başvurun. ON LİNE YHKG semineri açılmasını ve sizin de bu seminer listesine alınmanızı talep edin…
Seminerin nasıl olacağını DKMP İl Müdürlüğü size bildirecek. Seminer sonunda herhangi bir İMTİHAN veya YAZILI sorgulama olmayacak ve doğrudan doğruya sizlere KARTLARINIZ gönderilecek.
Müracaatınızı GİDEREK yapmak zorunda değilsiniz, mail ile de yollayabilirsiniz.
Bir dilekçe, 2 fotoğraf, kimlik fotokopisi, e devletten alabileceğiniz İKAMETGAH BELGESİ yeterlidir. Her müdürlük bunu en kısa zamanda yapmak zorunda. 2 kişi bile olsanız YHKG semineri açılmak zorunda.
Ayrıca, geçen yıllardan olan kartlarınız bu dönem de geçerli olacak. İmza vs için müdürlüğe gitmenize gerek yok.
Sorun olması yani DKMP müdürlüklerinin çekimser kalması işi uzatması vs vs  halinde bana yazınız.

(0533 445 88 03)
Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı
======================

ÖRNEK MÜRACAAT YAZISI:
DKMP İl Müdürlüğüne
Şehrinizde ikamet etmekteyim ve sahipsiz hayvanlara yönelik Hayvanları Koruma Kanununda belirtilen başta besleme ve koruma olmak üzere hayvanlara yönelik gönüllü çalışmalar yapmaktayım. Hayvanlara yönelik faaliyetlerimi YHKG kimliği ile daha etkin olarak sürdürmek istiyorum.
Pandemi döneminde, devletin tüm kurumları toplantı, görüşme ve resmi faaliyetleri ONLİNE sistemde yapmaya başlamışlardır. Kurumunuzun da YHKG seminerini on line sistemde vermesini, bu seminerin en kısa zamanda açılmasını, ekte sunduğum evraklarım ile seminere katılmam için gerekli işlemin yapılmasını ve seminer sorunda resmi kimlik kartımın verilmesini ve müracaatıma ilişkin 4982 sayılı yasa gereği bilgi verilmesini talep ediyorum.
İSİM, SOY İSİM, TC NO.
Ekli evraklarım:
İki adet fotoğraf
Bir adet ikametgah
Bir adet KİMLİK fotokopisi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu Talimatı ile Emniyet ve Jandarma Teşkilatında, Hayvana Şiddet ve Vahşete Karşı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü Oluşturuldu.

‘’HAYDİ’’ ile Şiddet Vahşet gören hayvanlara İMDAT ELİ! Hayvanlara olan şiddet ve vahşet, telefonlara indirilecek HAYDİ uygulaması ile bir tek dokunuşla HAYVAN KORUMA POLİSİNE bildirilecek. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu

Projelere İlişkin Haberler

HayKonfed ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Mama Projesi ile Yurdun Dört Bir Yanında Açlıkla Yaşam Savaşı Veren Hayvan Dostlarımız HAYAT BULUYOR..

Projeye verilen destekler ile hem  hayvan dostlarımıza hem de onları doyurmak için imkansızlıklarla mücadele eden gönüllülere MAMA sağlanıyor. Bu projeye destek vermek isteyenler; Konfederasyon olarak bizlere ulaşan imdat çağrısı olan

Şikayet ve Talep

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı İhlal Ediyorsunuz

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı ihlal ediyorsunuz, görevinizi ihmal ediyorsunuz ve  bir hayvan türüne zulüm uyguluyor suç işliyorsunuz. 1. Dövüşçülere, pitbul üreticilerine, satanlara gidemiyorsunuz,