Yalova Tavşanlı Belediyesi’nin Oluşturmakta Olduğu Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezinde, Belediye Başkan Yrd. Recep Tuncer ile Birlikte İncelemelerde Bulunduk.

Yalova Tavşanlı Belediyesi’nin Oluşturmakta Olduğu Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezinde, Belediye Başkan Yrd. Recep Tuncer ile Birlikte İncelemelerde Bulunduk.

Yalova Tavşanlı Belediyesi’nin oluşturmakta olduğu ‘kısırlaştırma ve tedavi” merkezinde, Belediye başkan yrd. Recep Tuncer ile birlikte incelemelerde bulunduk. Bakımevinin fiziki koşulları oluşturulurken dikkat edilmesi gereken, hayvanlar için hayati önem taşıyan hususları anlattık.
Eksikleri olmakla birlikte büyük ölçüde tamamlanmış olan merkezin en önemli eksiği hayvanların konulacağı müşahade bölümleri kapalı ve açık alanlardan oluşması gerekirken etrafı tel ile çevrilmiş, kafes sistemi şeklinde planlanmış. Ama bu bölmelerin arkasında bahçe olduğundan mevcut bölmeler ısı yalıtımlı KAPALI bölme haline getirilip, arkasındaki bahçelerde bölmelere dahil edilerek, açık ve kapalı alanı olan bölmeler haline dönüştürülmeli. Her bölmeye ufo ısıtıcı, palet ve kulube konulmalı. Hayvanların operasyon sonrası yoğun bakımda tutulacakları post operatif üniteler yapılmalı. Engelli bakıma muhtaç yani bakımevinde sürekli kalacak hayvanlar için bu merkezin tam ortasındaki boş geniş alan, etrafı teller ile çevrilmek suretiyle 3 e bölünerek hayvanların koşup hareket alanları olacak YEŞİL, bahçeli alanlar haline getirilmeli. Bu alanın üzeri gölgelik ile kapatılmalı, kulube ve paletler ile desteklenip sahiplendirilmeyi bekleyen, ve bakıma muhtaç hayvanlar için bakımevinde yaşam ortamı oluşturulmalı. Köpeklerden uzak bir yeşil alan üzerine de mağdur ve bakıma muhtaç kediler için büyük bir kedi sığınma evi oluşturulmasi gerektiği hususlarini görüştük. Bu düzenlemelerde bittikten sonra yasal, tıbbi ve etik koşullarda kısırlaştırmanın yapılabileceği güzel bir merkez olacağına inanıyoruz.

HayKonfed / MarmaraFed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

HayKonfed ekibi olarak yerel gönüllülerin katılımı ile İstanbul Milletvekili Sn. Arzu Erdem ile Bakırköy Belediyesi Bakımevinde Buluştuk.

Sn. Milletvekili Arzu Erdem ile bakımevinin yönetmelik esaslarına uygun olmayan fiziki koşullarını ve yerel gönüllülerin sorun ve taleplerini de gündeme getirerek, Veterinerlik Hizmet Uygulamalarını inceledik..Bakımevini gezdikten sonra yaptığımız toplantıda mecliste

HayKonfed Anadolu İmdat Turları

RİZE VALİLİK ZİYARETİ

RİZE VALİLİĞİ 10/08/2017 Tarihinde saat 16:30’da Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcileri Nihal Erkoç, Ramazan Etci ve “Rihayko” Rize Hayvanları Koruma Derneği yönetim kurulu üyesi Behice Yasemin Tuzcu ile birlikte Vali

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Bütçem Yok Diyen Belediyelere Örnek Olsun.

Ankara’da Patipark’ın, hasta yaşlı engelli ve sokakta yaşayamayacak hayvanlar için oluşturmaya çalıştığı yaşam alanını HayKonfed Temsilcisi Tülay Danacıoğlu ile ve SOHAYDER Başkanı Gültekin Karaoğlu ile ziyaret ettik. Ankara Büyükşehir Belediyesi