Tokat Valisi Sn. Dr. Ozan Balcı’yı Ziyaret Ederek Türkiye’de İLK KEZ 9 Ay önce Özel İdare Tarafından Alınan HAYVAN AMBULANSI ve Katkıları İçin Teşekkür Ederiz.

Tokat Valisi Sn. Dr. Ozan Balcı’yı Ziyaret Ederek Türkiye’de İLK KEZ 9 Ay önce Özel İdare Tarafından Alınan HAYVAN AMBULANSI ve Katkıları İçin Teşekkür Ederiz.

tokat_valisi2“Kanadı kırık kuşa, ayağı bacağı kırık hiçbir hayvana gönlümüz razı olmaz. Onları sevmeli ve korumalıyız.” Diyen, Tokat Valisi Sayın Dr. Ozan Balcı’yı Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nihal Erkoç, Tülay Danacıoğlu ve Mehmet Murat Öztürk ile ziyaret ederek, Türkiye’de İLK KEZ 9 Ay önce ÖZEL İDARE tarafından alınan HAYVAN AMBULANSI ve katkıları için TEŞEKKÜR ettik.
Tokat’ta gerek bakımevi ve gerekse dışarıdaki hayvanlara yönelik yaşanan sorunları ve çözüm önerilerimizi sayın valimize ilettik. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgelerin belediyeler tarafından uygulanması, başta kısırlaştırma ve tedavi olmak üzere yasanın hükümlerinin yerine getirilmesinin önemini valimize ilettik. Tokat ilçelerinden bakımevi olmayanların da KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ kurmalarının sağlanması durumunda, sahipsiz hayvanların üremelerinin kontrol altına alınacağını, ilçelerin birbirlerini köpekleri atmalarının da önleneceğini izah ettik. Genel olarak hem tıbbi ve etik koşullarda kısırlaştırma yapılması hem de dışarıdaki hayvanların beslenmesi konusunda belediyenin yeterli gerekli eleman ve ekipman sağlanması konusundaki talebimizi de sayın valimize ilettik.

HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

HayKonfed Anadolu İmdat Turları

Adıyaman Besni Belediye Başkanı Sayın E. Mehmet Emre ile 5199 Sayılı Kanun ve Belediyelerin Görevleri Hakkında Görüşüldü.

Adıyaman Besni Belediye Başkanı E.Mehmet Emre ile Ankara’da Patiko, Simorg ve Empati Doğa ve Hayvan Dostu dernekleri, Neslihan Zalimoğlu, Işık Talipoğlu, Gül Merttürk ve İsmail Erdoğan eşliğinde bir araya geldik.

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

HayKonfed – AnadoluFed Batman Konferansı

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu “HayKonfed” Batman Konferansı: Kültür Müdürlüğü’nde düzenlenen konferansa Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Genel Sekreteri Timur Ugan ve AnadoluFed Batman Temsilcisi Hazal Karaaslan konuşmacı olarak katıldı. HayKonfed’in

HayKonfed Anadolu İmdat Turları

Erbaa Hayvan Bakımevi’nde Korkunç Manzara! 106 Hayvan Kurtarıldı..

AnadoluFed Ankara Temsilcisi Haydar Özkan’ın Erbaa Bakımevi Ziyareti ve ölüme terk edilmiş hayvanları UMUDA YOLCULUK ile Ankara Çankaya Bakımevine getirmesi Bilgilendirmesi: 07/09/2016 Tarihinde ekibimizle Erbaa ilçesindeki bakımvine gittiğimizde 113 köpek