“Şehir Hayvanları” Olarak İsimlendirdiğimiz Kedi ve Köpekleri Sokaklarda, Caddelerde, Parklarda Kısaca Kamuya Açık Alanlarda Beslerken, Bazı ZORBA İnsanların “Darpına, Hakaretine, Şiddetine” Maruz Kalan Hayvanseverlere Yasal Bilgilendirmedir:

“Şehir Hayvanları” olarak isimlendirdiğimiz kedi ve köpekleri sokaklarda, caddelerde, parklarda yani kısaca kamuya açık alanlarda beslerken, bazı ZORBA insanların “darpına, hakaretine, şiddetine” maruz kalan hayvanseverlere yasal bilgilendirmedir:
1. Aplikasyon adıyla HAYDİ olarak bildiğimiz “Doğa Çevre ve Hayvan Koruma Polisine” lütfen müracaat ediniz. Haydi aplikasyonundan veya emniyet müdürlüğü telefonlarından ulaşabilirsiniz. Polislerin oraya gelmek ve bu şiddeti durdurmak, sizi de korumak, hayvanları da korumak gibi görevleri var.
2. Ayrıca Doğa Koruma Milli Parklar il Müdürlüğü’ne de yazılı ve sözlü olarak lütfen başvurunuz. Onlar da oraya gelip şehir zorbalarına hem yasal uyarı yapsınlar hem de yasal uyarı afişleri koyarak oradaki hayvanların korunması ile ilgili tedbir alsınlar. Mutlaka yasal uyarı afişi isteyiniz, zorlayınız.
3. Size darp, küfür, şiddet ve hakaret olduğu zaman  6284 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun gereği savcıklara, mahkemelere lütfen başvurunuz ve uzaklaştırma da isteyiniz..
Unutmayın, kanunlar çoğunlukla yanımızda. Kanunlardan önce büyük yüreklerimiz bizlerle birlikte. Dayanışma içindeyiz.
Bu tür durumlarda lütfen mekanizmaları, başta HAYDİ yani Çevre Doğa Hayvan Koruma Polisi olmak üzere resmi kurumları harekete geçirmekte tereddüt etmeyiniz ki artık şehirlerde bizimle beraber şehir sakini olan bu hayvanlarımızı koruyabilelim.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
0533 445 88 03

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1733847756778211&id=100004590090826

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Bulunduğunuz Yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaklardaki Hayvanlar İçin Size ”BESLEME İZNİ” Verilmesi” İçin Yazılı Başvurunuz.

1. En kısa zamanda bulunduğunuz yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir sokağa çıkma yasağında, bakıp doyurduğunuz sokaklardaki hayvanlar için size BESLEME İZNİ verilmesini, İsim ve TC numaranız ile

Manşet

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu Talimatı ile Emniyet ve Jandarma Teşkilatında, Hayvana Şiddet ve Vahşete Karşı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü Oluşturuldu.

‘’HAYDİ’’ ile Şiddet Vahşet gören hayvanlara İMDAT ELİ! Hayvanlara olan şiddet ve vahşet, telefonlara indirilecek HAYDİ uygulaması ile bir tek dokunuşla HAYVAN KORUMA POLİSİNE bildirilecek. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu

Şikayet ve Talep

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “Sokak Hayvanlarını Bekleyenler” Ayrı Bir Madde Olarak ( j ) Bendinde Yer Aldı.

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER” ayrı bir madde olarak ( j ) bendinde yer aldı. Burada bir izin, müracaat veya listede isim gibi bir