HAYDİ Talimatnamesindeki “Pitbula El Koyma” ve “Gürültü Müdahalesi” Maddeleri Kalksın.

HAYDİ Talimatnamesindeki “Pitbula El Koyma” ve “Gürültü Müdahalesi” Maddeleri Kalksın.

haydi_pitbul_gurultu_kaldirilsinSayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, pandeminin ilk gününden beri, vicdani ve merhamet boyutundaki yaklaşımınız ile, sokaklardaki yüzbinlerce sahipsiz hayvan sayenizde AÇLIKLA ÖLMEKTEN kurtuldu. Sonrasında yayınladığınız hayvanların korunması genelgeleri de aynı şekilde belediye vahşetlerinin önlenmesinde yeni kapılar açtı.
HAYDİ aplikasyonu ile tanınan Çevre Doğa ve HAYVAN Koruma Polisi ise, müthiş bir öngörü ve iyi niyet ile hayata geçirilen bir oluşum. Fakat, HAYDİ talimatnamesindeki İKİ madde hayvanlar için felaketlere yol açacak nitelikte. Birincisi, Aile içinde büyümüş çocukların dostu olan PİTBULL ve aynı türdeki hayvanlara el konmasını içeriyor. Ve el konan bu AİLE PİTBULLARI, belediyelerin ölüm açlık esaret kampı olan bakımevlerinde öldürülüyor veya dövüşçülere üreticilere satılıyor, kaçtı kılıfı ile.
Bu hayvanlara EL KONMASI, tüm hayvanları istinasız koruma altına almış olan Hayvanları Koruma Kanunu zaten ihlal ediyor. Bizler, DKMP lerin el koymasına karşı yasal mücadele sürdürürken, HAYDİ nin de bu hayvanlara el koyması, kendi kuruluş amacı olan HAYVAN KORUMAYA tamamen terstir.
Kanunda GEÇİCİ olarak yer alan belediye barınaklarına KALICI olarak hayvan götürmek yasayı tekrar ihlal etmektir…
Engin vizyonunuz ile pitbull lara el konması ve, hayvanlardan kaynaklanan gürültüye müdahale edilmesi maddelerinin bu HAYDİ talimatnamesinden kaldırılmasını önemle talep ediyoruz. Yoksa yurdumuzda 10 000 lerce ev hayvanı sokağa atılacak, ölüm kampı barınaklara yollanacak ve yok edilecektir.
Umutla beklediğimiz HAYDİ Çevre Doğa Hayvan Koruma Polisimizin hepsi de cıva gibi seçkin mensuplarının bu iki madde kalktığı zaman gerçek anlamda koruma yapacaklarına inanıyoruz.

  Nesrin Çıtırık. HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

HAYKONFED’İN EYÜP BELEDİYESİ HAKKINDAKİ SUÇ DUYURUSU (ekte) HAZIR. PAZARTESİ SAVCILIĞA VERİLECEKTİR.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA ŞİKAYETÇİ : HAYVANLARIN YAŞAM HAKLARI KONFEDERASYONU …………………………………………. VEKİLİ : Av………. Av. ………. ………………………………………………………………………………………… ŞÜPHELİLER : 1- Remzi AYDIN (Eyüpsultan Belediye Başkanı) Nişancı Mah. Eyüp Sultan Bulvarı No.72

Şikayet ve Talep

Sayın Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Açıklama Talep Ediyoruz.

Sayın Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri’de köpek saldırısına ilişkin HİÇ BİR RESMİ AÇIKLAMA yapılmaması, Kayseri’de “KÖPEK KATLİAMININ” başladığı duyumları yurt çapında hayvan severler arasına infiale ve bazı gerçeklerin gözden kaçırıldığı

Şikayet ve Talep

Isparta’da köpekler,Zabıtalar Tarafından UYUŞTURUCU Oklarla VURULARAK YOK EDİLİYOR

KATİLAM KANUNU çıkmadan belediyeler Isparta Belediyesinin yaptığı gibi  DEVASA barınaklara götürme bahanesi ile YOK EDİYORLAR. TOPLAMALI kanun çıkınca, TÜRKİYE’de MİLYONLARCA HAYVAN yok edilecek. !!!!! Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, Milletvekili Sn