Corona’yı Fırsat Bilip Hayvanları YOK EDEN Katliamcı Belediyelere Geçit Vermeyin!

Corona’yı Fırsat Bilip Hayvanları YOK EDEN Katliamcı Belediyelere Geçit Vermeyin!

coronayi_firsat_bilen_belediyelerPek çok belediye, ”Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında ve Geceleri” toplayıp YOK ETMEK için özel timler oluşturdu.
Toplumun dikkatinden kaçırılarak toplanan kedi ve köpekler, GİRİŞ YASAĞI konulan bakımevlerinde ve dağa taşa atılarak YOK EDİLİYOR..
Bir çok belediye barınağına COVİD bahane edilerek gönüllü – ziyaretçi ayırımı yapılmadan yasaya aykırı GİRİŞ YASAĞI konuldu.
Oysa, İçişleri Bakanlığı Genelgeleri ve yasa gereği olarak belediyeler, gönüllülere YASAK koyamaz. Gece ve sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde ( kısırlaştırma yapılmayacağından) hayvan toplanamaz.
Veterinerliklerdeki görevliler, Corona bahanesiyle dezanfeksiyon işlerine verildi, görevli sayısı yok denecek kadar az.
Toplamanın ana amacı KISIRLAŞTIRMA ise YOK seviyesinde. Ama fırsatçı belediyeler tarafından özel ekipler oluşturularak sokağa çıkma kısıtlamalarında ve geceleri toplumun dikkatinden kaçırılarak hayvanlar yoğun biçimde toplanıp YOK EDİLİYOR.
GEÇİT VERMEYİN!
Sokağa çıkma kısıtlamalarında ve geceleri hayvan toplayan ve barınaklara GİRİŞ YASAĞI koyan belediyeleri Vali/Kaymakamlıklara şikayet edin… Toplama gördüğünüz anda emniyeti arayarak toplamanın durdurulmasını sağlatın.
Kısırlaştırmalar yok seviyesinde yapıldığından toplanan her bir hayvanın akıbetini, çalışan Veteriner hekim, ekip ve yapılan kısırlaştırma sayılarını sorgulayın.
HayKonfed 

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Sn. Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri Sahipsiz Hayvanlar İçin Çözüme Yönelik Çalışmalar Yapmamışlardır.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR  ve İLÇELERİ SAHİPSİZ HAYVANLARA YÖNELİK SORUN Ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ. (GÖLBAŞI BARINAK ve TOPLU YAŞAM YERLERİNE GEÇİCİ DESTEK) Ankara Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, sahipsiz hayvanlara yönelik başta KISIRLAŞTIRMA olmak

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Belediyelerin Ölüm Kampı Büyük Bakımevleri Kurmalarına Karşıyız.

Belediyelerin OYA TAPAN hayvan düşmanı başkanlarının, BÜYÜK DEV BAKIMEVLERİ açma kılıfı ile ölüm zulüm merkezleri oluşturma tuzağına düşmeyelim. Belediyeler 1000 lerce hayvan konacak büyük yüksek maliyetli Bakımevlerini, İNŞAAT sürecinde çıkar

Şikayet ve Talep

Giresun/GÜCE Belediye Başkanı Aytekin Geçgel HESAP VER!

Bakımevi YOK Veteriner hekim YOK bu yaralı hayvanı belediye personelin bilinmeze götürdü. Bu CAN nerede? Giresun/GÜCE Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Aytekin Geçgel hakkında SORUŞTURMA TALEBİ: Sn.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,