Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında “Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar İstisna Kapsamındadır.”

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında “Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar İstisna Kapsamındadır.”

 besleme_muaf_genelgesiÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bundan sonra yeni bir karar alınıncaya kadar devam edecek olan bütün “Hafta Sonları ve Hafta İçi Tüm Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” saatlerinde, daha önceki genelge ve uygulamalarda olduğu gibi “Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” kısıtlamadan MUAFLAR ve hayvanları rahatça besleyebilirler.
1. Beslemelerde devletimizin koyduğu kurallara kesinlikle uyalım. Polis kontrollerinde size yollayacağımız görseli gösteriniz. Sorun halinde görseldeki ve aşağıdaki telefon numaralarından bize ulaşınız.
2. Ekli linkteki GENELGEYİ DE gösterebilirsiniz gerekirse.  Zaten araçlarınızdaki veya yanınızda torbanızdaki mama tavuk kırıntı vs leri gören polis arkadaşlarımız da sorun çıkarmayacaklardır.
3. Ormanlarda, kırsalda ve her yerdeki hayvanlarınıza tereddüt etmeden beslemeye gidiniz. Ama kendi yolunuzun dışında bir yere UĞRAMAYINIZ, yolunuzun dışında bir yerde bulunmayınız. Daha önceki kısıtlamalarda bu tür sorunlar HİÇ YAŞANMADI, onun için siz sevgili gönüllülere minnettarız.
4. Evcil hayvanlarınızı lütfen sadece kapınızın önünde gezdiriniz. Sadece iki gün buna uyunuz. Bu konudaki cezalar iptal edilmedi.
Devletimizin güvenine biz de önem verelim.
Sorularınızı bize WHATSAPP tan da yöneltebilirsiniz.  BİR SORUNLA KARŞILAŞTIĞINIZDA aşağıdaki telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı / 05334458803
Haydar Özkan / Haykonfed Başkan Yardımcısı /0506 2877145
Nihal Erkoç / HayKonfed Başkan Yardımcısı / Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı 0541 693 25 35
Tulay Danacıoğlu / HayKonfed Temsilcisi / 0538 5194434
==========================================
==========================================
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SİTESİNDEKİ GENELGENİN ÜST YAZISI VE LİNKİ
Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Genelgesi
1. Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.
İlk uygulama olarak 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tüm vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması getirilecek olup bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama aynı şekilde devam edecektir.

https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-ile-mucadele-kapsaminda-sokaga-cikma-kisitlamalari—yeni-kisitlama-ve-tedbirler-genelgeleri

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Tarsus’ta “Her Şey Çok Güzel Oluyor’un” Ötesinde Bir Şeyler Oluyor.

Mucize gibi, inanamıyoruz. Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan, barınağa konusunda uzman İKİ veteriner hekim birden alınıp, bayramdan hemen sonra KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ hizmetlerinin başlayacağı müjdesini de verdi. YASAL UYARI içeren BİLBOARDLAR

Manşet

TBMM de Görüşülmek Üzere Bekleyen Yeni Kanunda Belediyelerin Büyük Bakımevleri Kurmaları Yasaklanmalı.

Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz.” TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı.” KATİL BELEDİYELERİN “topla yok et” emrini vererek devlete

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri