Gebze Belediyesi, Sokaklarda Doğmuş, Büyümüş ŞehirHayvanlarını Otoban Üstü Dağ Başına Attığını Söylüyor, İşkenceli Ölümlere Mahkum Ediyor.

Gebze Belediyesi, Sokaklarda Doğmuş, Büyümüş ŞehirHayvanlarını Otoban Üstü Dağ Başına Attığını Söylüyor, İşkenceli Ölümlere Mahkum Ediyor.

gebze_bel_vahseti“Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkunuz”
Hz. Muhammed (s.a.v)

Ölsünler diye Kuzey Marmara OTOBANI ve ŞEHİR DIŞINA köpek atan GEBZE Belediyesi, kısırlaştırma yapmak yerine Corona’yı FIRSATA çeviriyor.  Veterinerlik gönüllülere, Corona nedeni ile ve sayı fazla olduğu için ŞİKAYET üzerine topladıkları hayvanları Kuzey Marmara Otobanı ve şehir dışına attıklarını açıkça ifade etmektedir.
Kocaeli Valilik Makamınca, GEBZE Belediye Veterinerliği ve emri kendisinin verip vermediğine dair belediye başkanı Zinnur Büyükgöz hk., İçişleri Bakanlığı’ndan Mülkiye Teftiş Müfettişleri talep edilerek soruşturma ve inceleme başlatılması TALEBİ ile DİLEKÇEYE katılalım….
Lütfen küfür ve hakaret etmeyelim
Kocaeli ValiligiGebze BelediyesiDKMP 1.Bölge İstanbul
==============
Kocaeli Valilik Makamına,
Kısırlaştırmak yerine Corona’yı fırsata çeviren Gebze Belediyesi, ölsünler diye şehir dışı ve Kuzey Marmara Otobanına köpek atmaktadır.
1.)20 Ekim tarihinde gönüllülerce kısırlaştırma için Veterinerliğe teslim edilen 4 yavru köpeğin, 1 hafta sonra belediye Veterinerliği tarafından BAŞKA bir yere bırakıldığı bizzat kendileri tarafından ifade edilmiştir.
Veterinerlik tarafından gönüllülere hayvanların bırakıldığı söylenen yerin ŞEHİR DIŞINDA Kuzey Marmara OTOBANI olduğu görülmüştür. ( EK..VİDEO )
Buraya giden gönüllüler, 1 hafta önce Veterinerliğe kısırlaştırma için verdikleri 4 köpekten otobanda ölüme atılmış olan sadece 1 yavru köpeği buldular, diğer 3 tanesinin akıbetleri bilinmemektedir.

2.) 7 Aralık tarihinde ise gönüllülerce bakılan 6 yavrusu olan bir köpek, Veterinerlik tarafından yavruları ile birlikte yaşadığı yerden Corona bahane edilerek alınıp, yok edilmiştir.
Sokaklardan bir bir yok edilen köpeklerin akıbetini sorgulayan gönüllülere Veterinerliğin düşmanca davrandığı, bilgi verilmediği; verildiğinde ise yasaya aykırı açıklamalar yapıldığı ifade edilmektedir.
6 yavrusu olan anne köpek için gönüllüler Veterinerlikten bilgi alınamayınca, sekreter tarafından gönüllülere, “köpeklerden insanlara corona bulaşması korkusu ile (!) ” ŞİKAYET üzerine toplandığı ifade edilmiştir.
Hayvanların yok edildiği bu iki olay dışında daha çok sayıda olay, gönüllülerin bilgileri dahilinde devam etmektedir.

gebze_bel_vahseti2Bu bağlamda, aşağıdaki hususlar çerçevesinde soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
1.Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği hükümlerine aykırı olarak hayvanların alındığı yere bırakılmayıp ölsünler diye şehir dışına, otobana atılması,
2.Veterinerliğin kendi ifadeleri ile ‘’ sayı fazla, Corona var.. şikayet var ‘’ gerekçesi ile ”kısırlaştırma amacı olmadan” Corona fırsata çevrilerek hayvanların toplanıp yok edilmesi,
3. Barınağa teslim edilen hayvanlardan bir daha haber alınamaması konularında inceleme başlatılması,
4.Veterinerliğin, son 1 yılda kaç Veteriner hekim ile kaç köpek kısırlaştırdığı, kaç hayvana tedavi yapıldığı, kaç köpek toplandığı ve kısırlaştırılan hayvanların alındıkları yerlere bırakılıp bırakılmadığı konularında kayıtlar ile inceleme yapılması,
5.Bakımevinde 7/24 müdahaleye hazır ekip ve ekipman bulundurularak tedavilerin devam edip, etmediği konularında inceleme ve soruşturma başlatılması,
6.Tarım ve Orman Bakanlığınca, Veterinerliğe kayıtlı olan narkotik ve psikotropik ilaçlar konusunda kayıtları ile denetim yapılması.
7. Gönüllüler ile birlikte çalışılması yasal  zorunluluk olmasına rağmen gönüllülere düşmanca davranan Veterinerlik ve emri kendisinin verip vermediğine dair Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz hk.,  İçişleri Bakanlığı 11172 sayılı Genelge talimatları gereğince Mülkiye Teftiş Müfettişleri talep edilerek, yerel gönüllülerin de ifadelerine başvurularak görevi kötüye kullanmaktan soruşturma ve tüm uygulamalar hk inceleme başlatılmasının sağlanmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

İsim, TC KİMLİK..
MAİL ADRESİ:

TO: kocaeli@icisleri.gov.tr,
Cc: teftis@icisleri.gov.tr, basin@gebze.bel.tr, ozelkalem@gebze.bel.tr, saglik@gebze.bel.tr, burhan.kandemir@gebze.bel.tr, veteriner@gebze.bel.tr, fahrettin.ulu@tarimorman.gov.tr, ilker.ozoglu@tarimorman.gov.tr,

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Ankara Yenimahalle Belediyesi 3 AYLIK, 6 Emzikli YAVRU Köpeği ve Annelerini UYUŞTURUCU OKLARLA VURDU!

Veteriner İşleri Müdürü hk da ”görevi kötüye kullanmaktan” soruşturma talebi için DİLEKÇEYE KATILIN! ‘’UYUŞTURUCU ilacı uygulamaya YETKİN YOK, YASALARA UY’’ diye vatandaş tarafından İKAZ edilen, görevli ‘’‘’hayır vururum’’’’ diye fütursuzca

Belediye Vahşeti

Trabzon Of Sokaklarında Katiller 3 Günde Tüm Köpekleri Yok Ettiler

Yıllardır sokaklarda halk tarafından bakılan, çoğu küpeli olan sağlıklı, genç, yavru, yaşlı, kör, engelli tüm köpekler, 7 Ekimden bu yana biranda YOK EDİLDİ!. Bu hayvanların kimler tarafından yok edildikleri konusunda

Haberler

Adalar’da Bir Acı Ölüm Daha – ”Bu Zulmü Durdurun” – İstanbulDer Başkanı Prof.Dr. Mirat Gürol

Sayın Kadir Topbaş ve Atilla Aytaç,  İstanbul Adalar’da   faytonlara koşulan ATLAR,  yıllardır Hayvanları Koruma Kanununa tamamen aykırı olarak işkence ve vahşete tabi tutulmakta, Türkiye’de devlet kurumlarının çaresizliği ve etkisizliğinin bir göstergesi olarak zulüm