Gaziosmanpaşa Kaymakamlık ve Belediye Sağlık İşleri Ziyaretimiz

Gaziosmanpaşa Kaymakamlık ve Belediye Sağlık İşleri Ziyaretimiz

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Bayram Turan ve Veterinerlikten sorumlu Özlem Demirel ile Sn. Kaymakam Numan HATİPOĞLU’nu ziyaret ettik.
Hayvanların sopalar ile dövüldüğü, besleme yaptığı için gönüllünün evinin taşlandığı Yenidoğan Mahallesi başta olmak üzere hayvana insan ŞİDDETİNE karşı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve tüm kurumlarca yapılması gereken çalışmalara yönelik taleplerimizi görüştük….
Ardından Bakımevine gittik.
Bir süre önce göreve yeni gelen, evinde de 16 kediye bakan ve tam bir hayvansever olan Özlem hanım, göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmaları ve kurduğu sistemi anlattı.
Günde 10- 12 kısırlaştırma sağladığını, hayatını sokakta idame ettiremeyecek kediler için bakımevinde küçük bir yaşam alanı yapmayı hedeflediğini söyledi. Daha önceki yıllarda, bakımevinin fiziki koşulları konusunda yapılması gereken değişiklikleri GOP Belediyesine iletmiş ve gerekli revizyonlar sağlanmıştı..
Bu hususların önemini o dönem görevde olmadığı için bir kez de Özlem hanım ile de görüştük..
Gönüllülerin yasal uyarı afişleri konusunda talepleri olan sorunlu bölgelerin listesini verdik. Sokaklardaki hayvanların beslenmesi için pandemi döneminin başından bu yana gönüllüler ile eşgüdümlü başarılı bir çalışma çıkarıldığı ve beslemelerin düzenli olarak devam etmesini rica ettik.
Gaziosmanpaşa, hayvan haklarının toplum tarafından pek kabul görmediği bir ilçe olsa da yapılacak çalışmalar ile şiddete karşı sevginin zafer kazanacağına inanıyoruz.

HayKonfed /MarmaraFed

gaziosmanpasa_ziyaret gaziosmanpasa_ziyaret_2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ak Parti İstanbul İlçe Hayvan Hakları Komisyonları HayKonfed Ofisini Ziyarete Geldiler..

Haykonfed olarak bugün ofisimizde, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Gülbeyaz Çevik, Ak Parti Küçükmece Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Ceyda Aras, AK Parti Beşiktaş Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Binnur

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Can Dostlarımızı ve Bakımevi Personelini Yalnız Bırakmadı.

Bayramda yine boş bırakılmayan bakımevlerinden biri de Hatay Hayvan Bakımevi. AnadoluFed üye derneği DO-YA üyeleri bayramda bakımevindelerdi. Cab dostlarını ve bakımevi personelini yalnız bırakmayan üyeler bol bol besleme yaptılar.  

Genel

Isparta’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ETKİNLİKLERİ

  Sabri Kocabaş / HayKonfed-AnadoluFed-Isparta 4 ekim hayvanları koruma günün kapsamında ısparta hayvan koruma derneği (Ishayko) ve diğer hayvan hakları savunucuları bir etkinlik düzenledi. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 6.