Gaziosmanpaşa Kaymakamlık ve Belediye Sağlık İşleri Ziyaretimiz

Gaziosmanpaşa Kaymakamlık ve Belediye Sağlık İşleri Ziyaretimiz

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Bayram Turan ve Veterinerlikten sorumlu Özlem Demirel ile Sn. Kaymakam Numan HATİPOĞLU’nu ziyaret ettik.
Hayvanların sopalar ile dövüldüğü, besleme yaptığı için gönüllünün evinin taşlandığı Yenidoğan Mahallesi başta olmak üzere hayvana insan ŞİDDETİNE karşı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve tüm kurumlarca yapılması gereken çalışmalara yönelik taleplerimizi görüştük….
Ardından Bakımevine gittik.
Bir süre önce göreve yeni gelen, evinde de 16 kediye bakan ve tam bir hayvansever olan Özlem hanım, göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmaları ve kurduğu sistemi anlattı.
Günde 10- 12 kısırlaştırma sağladığını, hayatını sokakta idame ettiremeyecek kediler için bakımevinde küçük bir yaşam alanı yapmayı hedeflediğini söyledi. Daha önceki yıllarda, bakımevinin fiziki koşulları konusunda yapılması gereken değişiklikleri GOP Belediyesine iletmiş ve gerekli revizyonlar sağlanmıştı..
Bu hususların önemini o dönem görevde olmadığı için bir kez de Özlem hanım ile de görüştük..
Gönüllülerin yasal uyarı afişleri konusunda talepleri olan sorunlu bölgelerin listesini verdik. Sokaklardaki hayvanların beslenmesi için pandemi döneminin başından bu yana gönüllüler ile eşgüdümlü başarılı bir çalışma çıkarıldığı ve beslemelerin düzenli olarak devam etmesini rica ettik.
Gaziosmanpaşa, hayvan haklarının toplum tarafından pek kabul görmediği bir ilçe olsa da yapılacak çalışmalar ile şiddete karşı sevginin zafer kazanacağına inanıyoruz.

HayKonfed /MarmaraFed

gaziosmanpasa_ziyaret gaziosmanpasa_ziyaret_2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Genel

RİZE – ÇAYELİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ  4 EKİM ETKİNLİKLERİ DÜZENLEDİ…

Seleme Yılmaz – ÇAYELİ 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü´nünde ilçemizde çeşitli etkinliklerle yaptık. Okul müdürümüz Hasan Terzi, müdür yardımcısımız Ümmüseleme Yılmaz, öğretmenlerimiz Esra Şahin,Hava Özkan ve Arzu Yazıcı önderliğinde

Projelere İlişkin Haberler

AnadoluFed okullarda eğitim ve sunum kapsamındaki çalışmalarımızın bu seferki durağı Beypazarı’ydı.

Beypazarı Kent Konseyi hayvanseverler gurubu tarafından yoğun ilgi ile karşılanan temsilcilerimiz Tülay Danacıoğlu ve Aysun Taşçı okulumuz Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesine giderek değerli öğretmenlerimiz,Kent konseyi hayvanseverleri,belediye barınağı sorumlusu Mesut

Genel

Kastamonu Bakımevinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğünün çocuklara hediyeler dağıttığı etkinlik, Kastamonu bakımevinde  gerçekleştirildi. Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki programda yaptığı konuşmada, bu yıl sokak