Bıçaklandı, Ölümle Tehdit Edildi.

Hatay’da güvercinlerin kanadını kırıp havaya ve yere fırlatarak vahşet uygulayan küçük çocuğun şiddet eğilimini ailesine bildiren hayvansever, o aile tarafından BIÇAKLANDI, ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ.
Aile, hayvanlara vahşet uygulayan çocuklarının çok ciddi boyutlara ulaşan psikolojik sorununu araştırmak yerine onlar da İNSANA ŞİDDET UYGULADI!
Çocuklar, rol modeli olan ebeveynlerinin davranış kalıplarını gözlemler, içselleştirir ve taklit yoluyla öğrendikleri davranışları ortaya koyarlar. Bu ailenin,  çocuklarının psikolojik sorununu kendilerine bildiren hayvanseveri bıçaklaması ve ölümle tehdit etmesi,  çocukta var olan sorunun kuvvetli ihtimal aile içi şiddetten kaynaklandığını açıkça göstermektedir. Koruyucu sosyal politikalar çerçevesinde çocuğa ve aile fertlerine yönelik önleyici tedbirler alınmasını TALEP EDİYORUZ. Lütfen dilekçeye KATILIN.
========================================
HATAY VALİLİĞİ YÜKSEK MAKAMINA,
Hatay’da güvercinlerin kanadını kırıp havaya ve yere fırlatarak vahşet vahşet uygulayan küçük çocuğun şiddet eğilimini ailesine bildiren hayvansever, o aile tarafından BIÇAKLANDI, ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ.
Aile hayvanlara vahşet uygulayan çocuklarının çok ciddi boyutlara ulaşan psikolojik sorununu araştırmak yerine onlar da İNSANA ŞİDDET UYGULADI!
Çocuklar, rol modeli olan ebeveynlerinin davranış kalıplarını gözlemler, içselleştirir ve taklit yoluyla öğrendikleri şiddet davranışlarını ortaya koyarlar. Bu ailenin,  çocuklarının psikolojik sorununu kendilerine bildiren hayvanseveri bıçaklaması ve ölümle tehdit etmesi,  çocukta var olan sorunun kuvvetli ihtimal aile içi şiddetten kaynaklandığını açıkça göstermektedir.
Günümüzde artık ilkokullara kadar inen ve gittikçe daha da yaygınlaşan çocuklardaki ŞİDDET duygusu; hayvanları, kendinden küçükleri, yaşıtlarını ve zaman zaman da büyüklerini de hedef alacak boyutlara ulaşmış olması acil önlem alınması gereken ciddi bir ‘’Toplumsal Tehlike’’dir.
Bu bağlamda aşağıdaki hususlar için ilgili yasalar çerçevesinde ilgili kurumlar nezdinde soruşturma açılmasını ve konuya ilişkin adli – idari işlem ve koruyucu sosyal politikalar çerçevesinde tedbirler alınmasını talep ediyoruz.
1. Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından inceleme yapılmasını;
2. Hayvana şiddet uygulayanların Ruhsal ve psikolojik gelişimini tamamlamamış çocuklar olması sebebiyle de; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, polis nezaretinde “şikayete konu çocuğun ve aile fertlerinin” şiddet eğilimine yönelik çalışma başlatılmasını,
3. Hayvanlara yönelik istismar ve hayvan hakkı ihlali sebebiyle de Tarım Orman DKMP Müdürlüğünün denetiminin yanında ayrıca Tarım Orman Bakanlığından müfettiş istenmesini,
4. Burada yaşanan istismara yönelik duyumların olası bir insan-çocuk-kadın şiddetine dönüşmemesi için o mahalde yaşayan vatandaşların güvenliği açısından Toplum Destekli Polis ve Asayiş Şube Müdürlüğünce istihbari çalışma yapılmasını ve güvenlik önlemleri alınmasını,
5. Ayrıca, suça sürüklenen çocuklara ilişkin tüm yasal işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. 5395 sayılı Çocuk Koruma Yasasının 6. Maddesi gereği, bu çocukların isim tespitlerinin yapılıp, sorun aileden kaynaklanıyor ise “koruma altına alınmasını”, 5. Maddesi gereği ise danışmanlık ve eğitim tedbiri kararı alınmasını talep ediyoruz.
6. 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 7/1 e göre, suç işlesin veya işlemesin her türlü koruyucu ve destekleyici tedbirlerin alınması Çocuk Mahkemesi hakimine ait olması sebebi ile, Çocuk mahkemesi hakiminin çocuk hakkında sosyal inceleme yaparak çocuğu koruyucu ve destekleyici tedbirler alması için Cumhuriyet Savcılığı Çocuk Bürosuna baş vurulmasını talep ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak yapılacak ve sonrasında yapılmış çalışmalara ilişkin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası ve 3071 sayılı Dilekçe Kullanma Hakkı yasası gereği tarafımıza bilgi verilmesini yüksek makamlarınızdan saygılarımızla arz ve talep ederiz.
İsim- TC Kimlik No

hatay@icisleri.gov.tr

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Ankara Çubuk’da Vahşet. 32 Can Katledildi.

Ankara ÇUBUK’ta öldürülmüş, torbalara konup özellikle ağız kısmı sıkıca bantlanmış KÖPEKLER bulundu. Çubuk Belediyesi bakımevi yok, kısırlaştırma yapmaz, toplanan hayvanlar YOK OLUR… Eğer bu katliamı ÇUBUK BELEDİYESİ yapmadıysa, acilen KATİLLERİ

Haberler

Beril Akça ve Kocaman Dostu..

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2634835163206070&id=100000388353054 Minicik Beril’in sahilde ilk kez karşılaştığı bu kocaman köpek ile kurduğu bu SEVGİ KÖPRÜSÜ, Ufacık köpeklerden bile CANAVAR ! görmüş gibi çığlık atıp korkan büyüklere ÖRNEK olsun. Yüreklerini şiddet

Haberler

Hakkari Çukurca ASKERİ BÖLGEDE, çok sayıda köpek TOPLU olarak ÖLDÜRÜLDÜ.

Köpekleri öldüren kişinin, askeriye bölgesine giriş izni olan, Çukurca Belediyesinin Veteriner Hekimi olduğu duyumları tarafımıza ulaşmıştır. 12.06.2019’da Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı, Hakkari İl Tarım Müdürü Vahap Şimşek ve DKMP İl