Bıçaklandı, Ölümle Tehdit Edildi.

Hatay’da güvercinlerin kanadını kırıp havaya ve yere fırlatarak vahşet uygulayan küçük çocuğun şiddet eğilimini ailesine bildiren hayvansever, o aile tarafından BIÇAKLANDI, ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ.
Aile, hayvanlara vahşet uygulayan çocuklarının çok ciddi boyutlara ulaşan psikolojik sorununu araştırmak yerine onlar da İNSANA ŞİDDET UYGULADI!
Çocuklar, rol modeli olan ebeveynlerinin davranış kalıplarını gözlemler, içselleştirir ve taklit yoluyla öğrendikleri davranışları ortaya koyarlar. Bu ailenin,  çocuklarının psikolojik sorununu kendilerine bildiren hayvanseveri bıçaklaması ve ölümle tehdit etmesi,  çocukta var olan sorunun kuvvetli ihtimal aile içi şiddetten kaynaklandığını açıkça göstermektedir. Koruyucu sosyal politikalar çerçevesinde çocuğa ve aile fertlerine yönelik önleyici tedbirler alınmasını TALEP EDİYORUZ. Lütfen dilekçeye KATILIN.
========================================
HATAY VALİLİĞİ YÜKSEK MAKAMINA,
Hatay’da güvercinlerin kanadını kırıp havaya ve yere fırlatarak vahşet vahşet uygulayan küçük çocuğun şiddet eğilimini ailesine bildiren hayvansever, o aile tarafından BIÇAKLANDI, ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ.
Aile hayvanlara vahşet uygulayan çocuklarının çok ciddi boyutlara ulaşan psikolojik sorununu araştırmak yerine onlar da İNSANA ŞİDDET UYGULADI!
Çocuklar, rol modeli olan ebeveynlerinin davranış kalıplarını gözlemler, içselleştirir ve taklit yoluyla öğrendikleri şiddet davranışlarını ortaya koyarlar. Bu ailenin,  çocuklarının psikolojik sorununu kendilerine bildiren hayvanseveri bıçaklaması ve ölümle tehdit etmesi,  çocukta var olan sorunun kuvvetli ihtimal aile içi şiddetten kaynaklandığını açıkça göstermektedir.
Günümüzde artık ilkokullara kadar inen ve gittikçe daha da yaygınlaşan çocuklardaki ŞİDDET duygusu; hayvanları, kendinden küçükleri, yaşıtlarını ve zaman zaman da büyüklerini de hedef alacak boyutlara ulaşmış olması acil önlem alınması gereken ciddi bir ‘’Toplumsal Tehlike’’dir.
Bu bağlamda aşağıdaki hususlar için ilgili yasalar çerçevesinde ilgili kurumlar nezdinde soruşturma açılmasını ve konuya ilişkin adli – idari işlem ve koruyucu sosyal politikalar çerçevesinde tedbirler alınmasını talep ediyoruz.
1. Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından inceleme yapılmasını;
2. Hayvana şiddet uygulayanların Ruhsal ve psikolojik gelişimini tamamlamamış çocuklar olması sebebiyle de; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, polis nezaretinde “şikayete konu çocuğun ve aile fertlerinin” şiddet eğilimine yönelik çalışma başlatılmasını,
3. Hayvanlara yönelik istismar ve hayvan hakkı ihlali sebebiyle de Tarım Orman DKMP Müdürlüğünün denetiminin yanında ayrıca Tarım Orman Bakanlığından müfettiş istenmesini,
4. Burada yaşanan istismara yönelik duyumların olası bir insan-çocuk-kadın şiddetine dönüşmemesi için o mahalde yaşayan vatandaşların güvenliği açısından Toplum Destekli Polis ve Asayiş Şube Müdürlüğünce istihbari çalışma yapılmasını ve güvenlik önlemleri alınmasını,
5. Ayrıca, suça sürüklenen çocuklara ilişkin tüm yasal işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. 5395 sayılı Çocuk Koruma Yasasının 6. Maddesi gereği, bu çocukların isim tespitlerinin yapılıp, sorun aileden kaynaklanıyor ise “koruma altına alınmasını”, 5. Maddesi gereği ise danışmanlık ve eğitim tedbiri kararı alınmasını talep ediyoruz.
6. 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 7/1 e göre, suç işlesin veya işlemesin her türlü koruyucu ve destekleyici tedbirlerin alınması Çocuk Mahkemesi hakimine ait olması sebebi ile, Çocuk mahkemesi hakiminin çocuk hakkında sosyal inceleme yaparak çocuğu koruyucu ve destekleyici tedbirler alması için Cumhuriyet Savcılığı Çocuk Bürosuna baş vurulmasını talep ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak yapılacak ve sonrasında yapılmış çalışmalara ilişkin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası ve 3071 sayılı Dilekçe Kullanma Hakkı yasası gereği tarafımıza bilgi verilmesini yüksek makamlarınızdan saygılarımızla arz ve talep ederiz.
İsim- TC Kimlik No

hatay@icisleri.gov.tr

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep 0 Comments

Bolluca İle İlgilenen Hayvan Dostlarına Duyuru – İstanbulDer İstanbul Hayvan Hakları Derneği

Hayvanların üzücü durumlarını ve çözüm önerilerimizi Arnavutköy Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bildirdik, kurumları harekete geçirdik ve bu sürecin takipçisi olacağız. Takipçisi olacağımız hususları belediyelerin, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün

Şikayet ve Talep

Rize Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa Hesap Ver!

Toplanan köpekler NEREDE?  Rize PAZAR Belediyesi uyuşturucu İĞNE ile köpekleri toplayarak 53 HN 321 plakalı araç ile ÖLÜME götürüyor!!!. Kanun dışı toplama yapan Rize Pazar belediyesi hakkında soruşturma açılması, Allah

Şikayet ve Talep

Manisa’da ATI aracının arkasına bağlayarak, sürükleyip İŞKENCE eden CANİ hakkında SUÇ DUYURUSU!

NOT: Görüntüler, atın esaret altında nasıl İŞKENCE edilerek ACI çektiğinin görülebilmesi için ”’yavaşlatılmış görüntüdür”’ Ekteki DİLEKÇE ile yazışmaya katılın… Bu şahsın Manisa Yunusemre ilçesinde daha önce de atı aracın arkasına