Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı İhlal Ediyorsunuz

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı ihlal ediyorsunuz, görevinizi ihmal ediyorsunuz ve  bir hayvan türüne zulüm uyguluyor suç işliyorsunuz.

1. Dövüşçülere, pitbul üreticilerine, satanlara gidemiyorsunuz, çünkü çekiniyorsunuz. Ama nerede mazlum mahsun aile içinde çocuklarla kedilerle büyümüş pitbull var, onun kapısına dayanıyorsunuz.
2. Kanunu ihlal ediyorsunuz, çünkü birinci ve dördüncü maddesi bütün hayvanlar eşittir der, hayvan türlerini tehlikeli tehlikesiz diye ayırmaz. Bu kanunu ihlal ediyorsunuz.
3. AYRICA hayvana el koyuyorsunuz, el koyduğunuz hayvanı ailesinden çocuklardan onu sevenlerinden zorla şiddetle polis ve zabıta kullanarak kopartıyorsunuz. Ailenin korunmasına dair 6284 sayılı kanunu ihlal ediyorsunuz, aile üzerinde şiddet uyguluyorsunuz…
4. O hayvanı alıyorsunuz çoğu ölüm kampı olan belediyenin geçici barınağına götürüyorsunuz. Orada da geçici barınağa kalıcı hayvan götürerek kanunu bir kez daha tepe tepe çiğniyorsunuz…..
5. Ve siz belediyeler geçici barınağınıza bu tür el konan pitbul ve benzeri hayvanları alarak, siz de kanunu çiğniyorsunuz.
Kanun yapıcılar, sayın bakan ve bütün yetkililer, derhal hemen bir yönetmelik değişimi yapın, bu hayvanlar üzerindeki bu zulmü durdurun, en azından ailede yetişmiş olan pitbulların kısırlaştırılmış ve kontrol altında ailelerinde kalmalarını sağlayın, vahşeti zulmü devlet kurumları eli ile yapmayın.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed -Hayvanların  Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

“KANUNU YOK SAYAN MUHTAR”

2019 Muhtarlık seçiminde Tokat NİKSAR AYVAZ mahalle muhtar adayı olan Hüseyin ERGÜDEN ‘’muhtar seçildiğim takdirde Şifa Konutlarındaki köpekleri buradan aldırtacağım.’’ diye vaatte bulundu. 3 tane köpekten bir tanesini YOK etti.

Şikayet ve Talep

Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Gürkan Yılmaz’ın görevden alınmasını talep ediyoruz.

#KemerburgazMithapaşaMahalleMuhtarıGürkanYılmaz‘ın ”görevden alınması” için İçişleri Bakanlığına, ekli DİLEKÇEYLE SUÇ DUYURUSUNA KATILIN.. ==Devletin kanunlarına itaatsizlikle meydan okuyan, sosyal medyada gruplar kurup, halkı hayvanlara karşı kışkırtarak, vatandaşlara tehditlerle ahkam kesen muhtar, #EyüpBelediyesine köpekleri toplatıp

Şikayet ve Talep

K.Çekmece Atom Enerjisi Kurumu yerleşkesinde köpekler YOK EDİLİYOR!!!… EKTE yer alan DİLEKÇEYE KATILALIM..

Kurum ŞİKAYET ediyor. Küçükçekmece Belediyesi TOPLAYIP, YOK EDİYOR!.  45 günlük yavru köpekler bile YOK EDİLDİ. Bu bölgede hayvanların halk tarafından da istenmedikleri taşlandıkları, demirli sopalarla dövüldükleri, kafaları ve ayaklarının ezildiği,