Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı İhlal Ediyorsunuz

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı ihlal ediyorsunuz, görevinizi ihmal ediyorsunuz ve  bir hayvan türüne zulüm uyguluyor suç işliyorsunuz.

1. Dövüşçülere, pitbul üreticilerine, satanlara gidemiyorsunuz, çünkü çekiniyorsunuz. Ama nerede mazlum mahsun aile içinde çocuklarla kedilerle büyümüş pitbull var, onun kapısına dayanıyorsunuz.
2. Kanunu ihlal ediyorsunuz, çünkü birinci ve dördüncü maddesi bütün hayvanlar eşittir der, hayvan türlerini tehlikeli tehlikesiz diye ayırmaz. Bu kanunu ihlal ediyorsunuz.
3. AYRICA hayvana el koyuyorsunuz, el koyduğunuz hayvanı ailesinden çocuklardan onu sevenlerinden zorla şiddetle polis ve zabıta kullanarak kopartıyorsunuz. Ailenin korunmasına dair 6284 sayılı kanunu ihlal ediyorsunuz, aile üzerinde şiddet uyguluyorsunuz…
4. O hayvanı alıyorsunuz çoğu ölüm kampı olan belediyenin geçici barınağına götürüyorsunuz. Orada da geçici barınağa kalıcı hayvan götürerek kanunu bir kez daha tepe tepe çiğniyorsunuz…..
5. Ve siz belediyeler geçici barınağınıza bu tür el konan pitbul ve benzeri hayvanları alarak, siz de kanunu çiğniyorsunuz.
Kanun yapıcılar, sayın bakan ve bütün yetkililer, derhal hemen bir yönetmelik değişimi yapın, bu hayvanlar üzerindeki bu zulmü durdurun, en azından ailede yetişmiş olan pitbulların kısırlaştırılmış ve kontrol altında ailelerinde kalmalarını sağlayın, vahşeti zulmü devlet kurumları eli ile yapmayın.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed -Hayvanların  Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan

Manşet

TBMM de Bekleyen Kanuna “Belediye Başkanları ” Üzerinde İdari Yaptırım ve Ceza Hükmü Konmalı.

Belediye Başkanları, 100 yıl boyunca bu sahipsiz kedi ve köpekleri vurdunuz öldürttünüz zehirlettiniz. Sonra  2004 yılında dünyaya örnek bir kanun çıktı, fakat kanunu da uygulamadınız. Ondan sonra gizli gizli öldürmelere

Şikayet ve Talep

Ölüm Saçan Havai Fişekler Tamamen Yasaklansın!

Doğa, hayvan ve insan hayatı için tehlike oluşturan tamamen israf ve gösterişe yönelik havai fişekleri üreten fabrikadaki acı ölümlerden sadece fabrika sahibi değil bunları kullanan belediyeler, şahıslar ve bunu zevkle