Gemlik’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Dolayısı ile 3 Gün Süren Etkinlikler Düzenlendi.

Gemlik’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Dolayısı ile 3 Gün Süren Etkinlikler Düzenlendi.

Gemlik’de 4 Ekim GSB Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayip Serdaroğlu ve Haykonfed gönüllüsü Ümran Akyavaş öncülüğünde Gençlik Merkezi ve hayvanseverlerin işbirliği ile 4 Ekimde 3 gün süren etkinlikler düzenlendi. Ümran Akyavaş etkinliklerle ilgili şu bilgileri paylaştı.
2 Ekimde 20 kişilik öğrenci grubuyla RM ziyaret edildi. Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Hekim Hakan Uğur öğrencilere bakımevi çalışmaları ve sokak hayvanlarına yaklaşım konularında bilgiler verdi. Özellikle sokaktaki canlar için bir kap mama bir kap suyun önemi anlatıldı. 3 Ekimde Gemlik merkez meydanında Haykonfed görselleriyle sergi açıldı, akşamında da bir çay bahçesinde görseller sergilenmeye devam etti. Veteriner hekimlerimizin verdiği yaklaşık 100 kg mama küçük paketler halinde hayvansever gençlere dağıtıldı. 4 Ekimde İskele meydanında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasından önce hayvansever öğretmen arkadaşımız Şule Aydın’ın bir grup öğrenciyle hazırladığı performans gösterisi yapıldı. Sevgi ve merhamet temalı gösteri izleyenlerce çok beğenildi. Basın açıklamasında ise genel olarak ekosistemde hayvan yaşamının önemi ve bu yasamın korunmasının önemi belirtildi. Kısaca avcılık, hayvanların derileri, kürkleri için öldürülmeleri, hayvanat bahçeleri ve sirk gerçekleri gibi konular dile getirildi. Son olarak sokak hayvanlarına yapılan insan şiddeti ve belediye şiddetti dile getirildi. Hayvanların korunması için yeni yasa tasarısının bir an önce meclise gelmesi, şiddet uygulayan kişi ve belediyelerin ceza kapsamına alınması istendi.
3 gün süren etkinliğe özellikle gençlerin yoğun ilgi göstermesi çok sevindiriciydi. Ayrıca birçok gencin hayvan hakları konusunda oldukça duyarlı ve bilinçli olduklarını gördük. Verilen mesajlar, Haykonfed görselleri ve performans gösterisiyle binlerce kişiye hayvan dostlarımızın sesini duyurmuş olduk.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kampanyalar ve Etkinlikler

Bayramda HayKonfed Kurucular Kurulumuz, Federasyonlarımız, Derneklerimiz ve Gönüllülerimiz İle TAKİPTEYİZ..

BAYRAM, belediye bakımevlerindeki ESİR HAYVAN DOSTLARIMIZ için FELAKETİ ile geliyor. BAYRAMDA 3.5 Gün Boyunca Veteriner ve Görevliler İZİNLİ olacak. Bir nöbetçi kalacak, hayvanlara yemek-su bile verilmeyecek. Belediye Bakımevlerinde Hayvanlar Aç Susuz Kalacak.

Kampanyalar ve Etkinlikler

Sizin Bayramınız Bizim Felaketimiz Olmasın!

Dokuz günlük bayram tatilinde barınaklar daki canların kaderlerine terk edilmemeleri için aşağıdaki yazıyı valiliklere göndermelisiniz. Bulunduğunuz il ilçe barınaklarını bayram süresince ziyaret etmelisiniz. ===================== 1. Yazı VALİLİK makamına, 2. Yazı

Kampanyalar ve Etkinlikler

”Kapılara Bir Kap Su Konsun Dünya İyilikle Dolsun” Kampanyası HayKonfed – AnadoluFed, MarmaraFed, EgeFed, İstanbulDer

Her Kapıya Bir Kap Su Konsun! Dünya İyilikle Dolsun… Sıcak yaz günleri başladı. Susuzluktan ölen hayvan sayısı düşündüğümüzden çok daha fazla. Kırmızı çatılı avlulu bahçeli evler, her yerinde çeşmeler olan