Besleme Yapan Gönüllülerin Dikkatine!

Sokaklarda, ormanda, çöplüklerde on binlerce AÇ hayvan ile baş başa kalan çaresiz gönüllülere sesleniyorum. Genelgeler gereği Sn Vali ve Kaymakamların koordinasyonu ile sokaktaki hayvanların beslenmesi amacı ile BESLEME GURUPLARI oluşturulması ve belediyelerin gönüllülerin besleme noktalarına MAMA vermesi için aşağıdaki açıklama ve ÖRNEK yazıyı dikkatle okuyunuz gerekli müracaatları hemen yapınız. Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.
===================
BİLGİLENDİRME:
İçişleri Bakanlığının yayınladığı HAYVANLARIN KORUNMASI konulu üç ayrı genelge, sn vali ve kaymakamlara, başta belediyeler olmak üzere ilgili resmi kurumlar ile “besleme gurupları” oluşturulmasının koordinasyon görevini veriyor. Bu besleme gurubunda da STK lar, gönüllüler ve YHKG nin de olmasını özellikle hükme bağlıyor.
Peki, gönüllüler olarak ne yapılması gerek?
1. Hemen yarın, genelgeyi alıp kaymakam ve valilere gidip, en kısa zamanda, sizin de içinde yer alacağınız  “besleme gurubunun” oluşturulmasını isteyeceksiniz.
2. Ayrıca iletişim ve işbirliği çerçevesinde belediyenin beslemelerine hem katılmak hem de hayvan olan yerler konusunda bilgilendirme yapmak istediğinizi söyleyeceksiniz.
3. Sizin, sokağınızda, mahallede, ormanda çöplükte yani kısaca her yerde yaptığınız beslemelere, “iletişim ve işbirliği” çerçevesinde, belediyenin  MAMA vermesinin sağlanmasını talep edeceksiniz.
Bu genelgelerin talimatıdır. Eğer zorlamaz ve istemezseniz olmaz arkadaşlar. Belediyeler sokaklardaki aç hayvanları sizlerle birlikte beslemek zorunda.
Ne yapıyoruz? Kaymakamlıklara valiliklerimize  gidiyoruz, ve yasayla genelgelerle verilen haklarımızı yani hayvanlarımızı beslemek için BİZE MAMA VERİLMESİNİ  yasal hak olarak istiyoruz.
================
ÖRNEK MÜRACAAT YAZISI AŞAĞIDADIR
=================
Konu: İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 11172 Sayılı Genelgesi Gereği talebimiz.
Dağıtım: İÇİŞLERİ Bakanlığı, Belediye Başkanlıkları

VALİLİK (Kaymakamlık) Makamına
İçişleri Bakanlığının Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan 11172 Sayılı “Hayvanların Korunması” GENELGESİNDE:
“Bakanlığımızın ………. yerel yönetimlerle gerekli koordinasyonun sağlanarak sokak hayvanlarının korunması, beslenmesine yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve yerel hayvan koruma görevlileri (gönüllüler) ile iş birliğinin sağlanması, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan ‘Hayvan Besleme Gruplarının’ oluşturulması, sivil toplum kuruluşları ve yerel hayvan koruma görevlileri (gönüllüler) ile iletişim ve işbirliği içerisinde çalışmalar yürütülmesi,”
HUSUSU YER ALMIŞTIR.
Buna istinaden:
1.Makamınızın koordinasyonunda, gönüllü olarak benim de içinde yer alacağım ‘Hayvan Besleme Grubunun’ oluşturulmasını,
2. Ayrıca iletişim ve işbirliği çerçevesinde belediyenin beslemelerine hem katılmak hem de hayvan olan yerler konusunda bilgilendirme yapmamızın sağlanmasını
3.Benim besleme yaptığım  (… besleme yerlerinizi sokak orman çöplük vs yazın ve anlatın burada …) alanlarındaki besleme noktalarım için belediyenin MAMA vermesinin sağlanmasını talep ediyorum.
Müracaatıma ilişkin tarafıma 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
İsim soy isim
EK…. İçişleri Bakanlığı 7117 Sayılı Hayvanların Korunması Genelgesi

besleme_icin_basvurunuz

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Hayvanlara İŞKENCEYİ ÖNLEMEK için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına ekteki yazıyı yollayınız.

  Hayvanlara İŞKENCEYİ ÖNLEMEK için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına ekteki yazıyı yollayınız. ( Mail adresleri yazının sonundadır ) Sayın Bakanımız, Dr. Fatma Betül Sayan Kaya Hayvanlara Uygulanan VAHŞET, aile içi

Şikayet ve Talep

Sayın VALİM, Huzurunuzda Kayseri’li Vatandaşlara SORUYORUM?

Sayın VALİM, Huzurunuzda Kayseri’li Vatandaşlara SORUYORUM: 1. Ülkemizde yılda 17.000 cinayet işleniyor. Bir cinayet işlendiği zaman BÜTÜN İNSANLAR MI CEZALANDIRILIYOR?  3 kişiyi öldüren cani hapse girip, sonra  serbest kalıp 2

Belediye Vahşeti

Çorum Bayat ÖLÜM KAMPI Barınağında Hayvanlar Açlıktan ve Hastalıktan ÖLÜYOR!

Çorum Orman Su İşleri İl Şube Müdürlüğünü GÖREVE davet ediyoruz!!!. ÇORUM/BAYAT barınağındaki VAHŞETİN ACİL DURDURULMASI ve Belediyenin görevlerini yapması için aşağıdaki yazıyı CİMER’ e göndermeliyiz. HayKonfed=============================== İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAYAT belediyesi