Sn.Ekrem İmamoğlu İBB Veterinerlikten Hesap Sorun! Bu ekibi Görevden Alın!

Sn.Ekrem İmamoğlu İBB Veterinerlikten Hesap Sorun! Bu ekibi Görevden Alın!

”Ormana hayvan atmanın YASAK olduğu’, ” Hayvanların alındığı yere bırakılması hükmü” olan kanuna rağmen ormanlar ve otobanlar İBB Veteriner küpeli köpekler ve ayrıca kediler ile dolu!
İstanbul’da bir kaçı dışında tüm belediyeler, kendi kısırlaştırma merkezi, Veterinerleri ve ekibi olmasına rağmen bu imkanları kullanmıyor. Çünkü İBB Veterinerlik ilçe belediyeleri ile YOK ETME PROTOKOLÜ yapıyor.
Bu protokoller ile HESAP ORTADA!.
İBB Veterinerliğin kendi açıkladığı resmi veriler ile 2018’de  29 toplama aracı , 79 Veteriner hekim ile ilçelerden asgari 51.000 köpek toplandı. 13.712 köpek kısırlaştırıldı. Yani ilçe başına sadece 1 kısırlaştırma yapıldı.
37.380 köpek NEREDE?
İşte cevap:
İlçe belediyeleri ve İBB Veterinerlik işbirliğinde,  İBB Bakımevlerine götürülüp getirilme bahanesi ile toplanan hayvanlar OTOBANLARA ve ORMANLARA atılarak YOK EDİLİYOR! Bu protokoller ile İbb Veterinerlik tüm şehirde sokaklarda hayvan bırakmamayı hedefliyor. ‘’Popülasyon fazlalığı var alacağız’’ denerek hayvanlar zorla alınıyor ve yasaya meydan okunuyor.
İstanbul Valisi Sn Ali Yerlikaya, soruşturma açınız.
İstanbul ilçe belediyeleri bir kaçı dışında kendi merkezleri, Veterinerleri ve ekipleri olmasına rağmen bu imkanları kullanmayıp, kısırlaştırma ve aciller dahil en basit tedaviler için bile kilometrelerce uzaklıktaki İBB Bakımevlerine gidiyor. Çünkü İBB’nin ilçeler ile yaptığı YOK ETMEYE KILIF bir PROTOKOL var!
İBB Veterinerliğin, ilçe belediyeleri ile olan yok etmeye kılıf PROTOKOLLERİ İPTAL edilip, ”belediyelerin kendi sınırları dışına hayvan çıkarması yasaklanmalıdır’’. Böylelikle ilçe belediyeleri başta kısırlaştırma olmak üzere kendi merkezlerinde görevlerini yapar hale gelmelidir.

Nihal Kasa
Marmarafed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Kedi Katili Hakkında Suç Duyurusu Dilekçesi

Şahsın kontrol ve denetim altına alınması için suç duyurusuna katılınız… Sakarya’daki vahşette Sakarya Orman ve su İşleri Müdürlüğü ile Saha Koordinatörümüz Derya Yücesan’ın yaptığı çalışma çerçevesinde şahsın kişisel sosyal medya

Şikayet ve Talep

Akşehir’de Bilinmeyen Kişilerce Silahla Vurulan Köpek, Belediye Ekipleri Tarafından İşkence ile Alınarak YOK EDİLDİ.

Konya -Akşehir’de bilinmeyen kişilerce silahla vurulan YARALI köpeğin Akşehir Belediyesi tarafından adeta İŞKENCE edilerek NASIL alındığını VİDEONUN 2. YARISINDA İZLEYİN!!!!… Belediye ekipleri tarafından yakalama sopasıyla yerlerde sürükleyerek İŞKENCE edilip alınan

Şikayet ve Talep

9. Belediyeniz Veterinerinin yasaya aykırı çalışmaları için soruşturma talebi

  9. (Arşiv 160 ) Belediyeniz Veterinerinin yasaya aykırı çalışmaları için soruşturma talebi Ölüm, açlık ve pislik kampı olan, tedavisiz bakımsız tüm bakımevlerinin başında “yasal ve etik görevlerini” yapmayan bir