Sayın Cumhurbaşkanımız TBMM de Aylardır Bekletilen Hayvanları Koruma Kanun’unu Çıkartınız.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Parti Başkanlarımız, Milletvekillerimiz,
Allah aşkınıza, artık şu TBMM de aylardır bekletilen Hayvanları Koruma Kanun’unu  çıkartın.
Vatandaş tecavüz ediyor, gözünü oyuyor, kolunu bacağını kesiyor.
Öte yandan, belediyeler zehirliyor, yarı canlı gömüyor, dağa taşa atıyor, ölüm kampı barınaklarında yazın güneş altında, kışın buzlu soğukta ölüme mahkum ediyor.
Niçin bu İŞKENCE ve VAHŞETİN devam etmesine seyirci kalıyoruz?
Lütfen, yasa TCK ya geçirilerek, belediyelere idari ve cezai yaptırım getirilerek, tecavüz eden işkence yapan vatandaşa da HAPİS cezası ile artık çıksın.
Yasayı uygulamayan, KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ yaptırmayan belediye başkanları üzerinde idari ve cezai yaptırım içeren, sahipsiz hayvanların bulundukları yerde kısırlaştırılmış olarak yaşamalarını sağlayan 6. madde aynen korunarak bu yasa çıksın.
TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu raporunda bütün partiler ortak noktada buluştu. Buna dayalı kanun hala daha MECLİSTE bekletiliyor.
Lütfen Hayvanları Koruma Kanunu hemen şimdi derhal çıksın ve hayvana olan vahşet ve işkence bitsin, son bulsun.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1681882341974753&id=100004590090826

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Elazığ / KEBAN Belediyesi İlçedeki bütün KÖPEKLERİ bu gün İŞKENCE ederek TOPLADI.

Kanun dışı toplama yapan Keban belediyesi hakkında soruşturma açılması ve toplanarak ÖLÜME TERK edilen hayvanların alındıkları yere geri bırakılması için aşağıdaki şikâyet yazısını CİMERE den gönderelim. Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu

Manşet

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu, Yolcu Yanında Seyahat Etmesi Gereken Hayvanlar Bagaja Konuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu,  Yönetmeliğe göre yolcu yanında KAFES İÇİNDE seyahat etmesi gereken hayvanlar, firma tarafından ZORLA kışın buz gibi, yazın boğucu, sıcak, havasız olan bagaja konuyor.

Manşet

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü – Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ”Kuzey Marmara Otoyolu Ambulansı” Faaliyetine Son Verdi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü – Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ”Kuzey Marmara Otoyolu Ambulansı” adı ile yasa dışı hayvan toplayıp, bilinmeze götüren ambulansın FAALİYETİNE SON VERDİ. HAYVAN POLİSİ