1. İçişleri Bakanlığı  7489 Sayılı SOKAK HAYVANLARI İÇİN İlave Tedbirler GENELGESİ 30 Nisan 2020 de Yayınlandı:

1. İçişleri Bakanlığı 7489 Sayılı SOKAK HAYVANLARI İÇİN İlave Tedbirler GENELGESİ 30 Nisan 2020 de Yayınlandı:

1. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 7489 Sayılı SOKAK HAYVANLARI İÇİN İLAVE TEDBİRLER GENELGESİ 30 NİSAN 2020 de YAYINLANDI:

İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim içinde ve aktif katılımlarının sağlanacağı HAYVAN BESLEME GURUPLARININ oluşturulması” talimatlarının yer aldığı YENİ bir “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi” ÇOK ACELE ibaresi ile yayınlandı.
HayKonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, özellikle bu dönemde sokak hayvanlarının beslenmesinin mutlaka GÖNÜLLÜLER ile İLETİŞİM içinde yapılmasının ÖNEMİNİ Sayın Bakan Süleyman Soylu’ya anlattı.
Sayın Bakan ve İçişleri Bakanlığının bürokratları yüksek duyarlılıkla, GÖNÜLLÜ çalışmasına yönelik BU YENİ GENELGEYİ 30.04.2020 gecesi yayınlandı.
GENELGEDE:
”Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuatlar çerçevesinde bu alandaki STK, YHKG ve GÖNÜLLÜLERİNİN de aktif katılımlarının sağlanması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarda etkinliğin daha da artacağı değerlendirilmektedir.
Bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlıklarımız tarafından yerel yönetimlerle gerekli koordinasyonun sağlanarak sokak hayvanlarının korunması, beslenmesine yönelik faaliyet gösteren STK, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve Gönüllüler ile işbirliğinin sağlanması, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan HAYVAN BESLEME GRUPLARININ oluşturulması sivil toplum kuruluşları, yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllüler ile İLETİŞİM ve İŞBİRLİĞİ içerisinde çalışmalar yürütülmesi ve buna ilişkin gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini önemle arz ve rica ederim..”
TALİMATI Sayın Süleyman Soylu imzası ile 30/04/2020 tarihinde yayınlandı.

Tüm hayvan sever dostlar HAYVANLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN BU GENELGEYİ dikkatle okuyunuz.
Bu gün içinde, BU GENELGE bağlamında,  BESLEMELER KONUSUNDA nasıl yol alınacağını, bizlerin neler yapmaları gerektiğini, başta mülki amirlikler olmak üzere  hangi kurumlara müracaat edeceğimiz bilgisini sizlerle paylaşacağız.
Sayın Bakan Süleyman Soylu’ya minnettarız.
Devletimize güveniyoruz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed

7489_sayili_ilave_tedbirler_genelgesi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumlara Yazışmalar ve Çağrılar

10. HAYVAN DÖVÜŞLERİ DURUMUNDA YAPILACAKLAR:

Sosyal Medyada gördüğünüz veya farklı kanallardan size ulaşan DÖVÜŞ İHBAR ve bilgileri için YAPILACAKLAR.. 1. Sosyal Medya Paylaşımlarına Yönelik İhbarlarda Yapılacaklar: a) Sosyal medyada yayınlanan dövüşlere engel olmak için, sadece

Kurumlara Yazışmalar ve Çağrılar

3. VALİLİK ve KAYMAKAMLIĞIN BAKIMEVİ Ziyaretlerinde DENETLENECEK ÖNEMLİ HUSUSLARA İLİŞKİN REHBER BİLGİLER

3. VALİLİK ve KAYMAKAMLIĞIN BAKIMEVİ  Ziyaretlerinde DENETLENECEK ÖNEMLİ HUSUSLARA İLİŞKİN REHBER BİLGİLER: Hayvanseverlerin Bilgilerine: İçişleri Bakanlığı tarafından Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan 1172, 12867 ve 13498 Sayılı genelgeler ile,

Kurumlara Yazışmalar ve Çağrılar

28. Diyanet İşleri Başkanlığına ve Müftülüklere Gönderilmek Üzere, 2018 Yılı Ramazan Ayında “Merhamet ve AÇ hayvanlara BİR KAP SU” HUTBESİ okunması TALEBİ, ÖRNEK YAZI İLE:

Vatandaştan ve BELEDİYELERDEN hayvanlara gelen vahşeti durdurmak için “Hayvanlar için Merhamet” mesajlarımızı KİTLELERE ulaştırıp kamuoyu desteği sağlayarak ve resmi kurumları ŞİDDETE karşı harekete geçirebiliriz. Bu bağlamda, Ramazanda “Merhamet ve AÇ