Ankara Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı ve Sincan Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevinde Hayvanlar BAKIMSIZLIK ve TEDAVİSİZLİKTEN Pisliğe, Hastalığa ve Açlığa Mahkum Olarak ACILI ÖLÜMLERE Terk Edilmiştir.

VÜCUDUNDAN KURTLAR DÖKÜLÜYOR!
Yaralı canı Ankara Büyükşehir Belediyesi 153 ihbar üzerine hurdacılar sanayi sitesinden alıyor.
6.Gün gönüllü Sincan RM’ye gidiyor. TEDAVİ EDİLMEDİĞİNİ görünce alıp özel kliniğe götürüyor.

Hayvanlar BAKIMSIZLIK ve TEDAVİSİZLİKTEN pisliğe, hastalığa ve açlığa mahkum olarak ACILI ÖLÜMLERE terk edildiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Hayvan Geçici Bakımevi hakkında İçişleri Bakanlığından bakımevinin Sn Vali tarafından ziyaret edilmesi ve inceleme ve soruşturma başlatılmasına için olan talebimize, ve aynı zamanda Mülkiye Teftiş Kurulunca da inceleme ve teftiş başlatılmasına  ilişkin yazışmaya lütfen katılın.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı.

============================
T.C. İÇ İŞLERİ BAKANLIĞINA,
Ankara Büyükşehir Belediyesi GÖLBAŞI sahipsiz hayvan geçici bakımevinde hayvanlar BAKIMSIZLIK ve TEDAVİSİZLİKTEN pisliğe, hastalığa ve açlığa mahkum olarak ACILI ÖLÜMLERE terk edilmiştir.
Barınakta 2000 den fazla hayvan olmasına rağmen sadece 18 bakıcı ve 6 veteriner hekim vardır. Oysa bu bakımevinde 96 bakıcı ve 23 Veteriner Hekim bulunması gerekirdi. Sadece 2 tekniker var, oysa 12 veteriner teknikeri olması gerekirdi.
Barınakta bulunan 2000 den fazla hayvanın;
 Bu kadar az bakıcı ve veteriner hekim sayısı ile, bu bakımevinde TEDAVİ yapılmamakta, hayvanlar pislik ve mikrop içinde yaşam mücadelesi vermektedir.
 Hayvanların sığınacağı kulübeler hem sayıca yetersiz olup hem de  çoğu kırık ve parçalanmış durumdadır.
 Hayvanları kışın yağmur ve kardan, yazın ise güneşten koruyacak gölgelikler hem çok az sayıdadır ve bu mevcutların da çoğu kırık dökük durumdadır.
 2000 den fazla hayvanın günlük yaptıkları pisliğin alınamaması nedeni ile, bölmelerin zeminleri tüy yumakları ile birleşmiş pislik tarlası halindedir. Bu pislik sadece hayvan sağlığını değil, çalışan görevlilerin de sağlığını ciddi biçimde tehdit etmektedir. Bu görüntüler de fotoğraflı olarak çok sayıda gönüllü tarafından tespit edilmiştir.
 6 Veteriner Hekim bir günde asgari 30 kısırlaştırma yapabilecekken, bu da yapılmamakta, şu anda da kısırlaştırmalar tamamen durmuş durumdadır. 2000 hayvanın tedavisi, hastaların takibi ise yapılmamaktadır.
 Barınağın bu kötü koşullarının düzeltilmesini, yeterli personel alınmasını, kısırlaştırma ve tedavilerin düzenli olarak yapılmasını yaklaşık 1.5 yıldır talep etmemize rağmen, bir gelişme sağlanmamıştır.
 Kedi evinin felakete varan koşullarını defalarca duyurmamıza ve yönetimi uyarmamıza rağmen, herhangi bir çalışma yapılmamıştır. En son 1 gurup gönüllü olarak kedi evini ziyaretimizde, çektiğimiz videolarda da görüleceği gibi, zeminin tamamen çiş ve kaka ile dolduğu, patlayan sudan dolayı pislikli ve çişli su öbeklerinin oluştuğu, bu pislikli suyun da kediler tarafında içildiği, mevcut mamaların kaka ve çişe bulanmış olduğu tarafımızca görüntülü olarak tespit edilmiştir. Bu görüntüler sosyal medyada yayınlanınca, büyük tepki oluşması üzerine veteriner işleri müdürlüğü harekete geçmiş ve o hayvanların pisliğe mahkum olduğu oda temizlenmiştir. Fakat bunu yaparken, yönetim, kendi suç ve ihmalini görmek yerine, gönüllüleri ve bazı kendi görevlileri suçlayan bir tutum içine girmiş, gönüllülere sınırlama kısıtlama getirerek telefonlarına el koyma uygulaması başlatmıştır.
✔️Belediye ekiplerince bakımevine toplanan sahipsiz hayvanların gerekli bakım ve tedavilerinin ihmal edilmesinin yanında, 30 a yakın  kedinin uyutulduğu (öldürüldüğü) duyumları alınmış olup bu konunun gerçek olup olmadığının soruşturulması, tüm çalışanların ifadelerinin alınması belediyeden de talep edilmiştir.
SONUÇ ve TALEP:
İçişleri Bakanlığınca, Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan 11172 Sayılı Hayvanların Korunması Genelgesi ve 12867 sayılı genelge ve 13498 sayılı genelgeler çerçevesinde,
1-) Ankara Valiliği tarafından Gölbaşı Bakımevinin ziyaret edilmesini, yukarıda tarafımızda fotoğraf ve görüntülü olarak tespit edilen kötü koşullar ihbar ve tespit olarak değerlendirilip, hayvanları koruma kanununda belirlenen şartlara uygunluğunun gerek fiziki ve elemanların durumu açısından ve gerekse tedavi kısırlaştırma ve hizmet açısından madde madde detaylı olarak denetlenmesini, bakımevi koşulları için inceleme ve soruşturma başlatılmasını,
2-) Uyutulduğu yani öldürüldüğü duyumları alınan kedilere ilişkin görevlilerin bire bir gizli ifadelerinin alınmasını, evrak ve kayıtların incelenmesini,
3-)Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek, bu bakımevinin sorumlusu ve yetkili olan
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı ve Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener
ve bu bakımevi için mali imkan ve personel görevlendirmesi yapmayan belediye üst düzey yetkili yöneticileri hakkında inceleme soruşturma başlatılmasını, gerekli görülürse İçişleri Bakanlığından inceleme soruşturma başlatılmasının talep edilmesini  talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 sayılı yasa gereği bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
TC Numarası :
İSİM     :
ADRES :

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Sorgun Belediyesi, Gece Gizli Gizli Köpek Toplarken SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI!…DİLEKÇEYE KATILIN!

SON DAKİKA! Sorgun Belediyesi, bu GECE gizli gizli köpek toplarken SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI!…DİLEKÇEYE KATILIN!. Belediyenin gece köpekleri topladığını gören vatandaşlarca emniyet aranarak, belediye aracına ceza kesildi. Sorgun Belediyesinin her gece

Protesto Ediyoruz!

TOKAT/NİKSAR BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÖPEKLERİ YOK ETMEYE DEVAM EDİYOR!!!.

  Narkotik uyuşturucu ilacı köpeklere oklu iğne ile attıran belediye veteriner hekimi TCK ya göre suç işliyor. Bu hekim hakkında soruşturma açtırınız. Başkan bu KATLİAMI daha ne kadar görmezlikten geleceksiniz..

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Sende Allah Korkusu Yok Mu? KOZAN VAHŞETİNİN üstünü örtmeye çalışan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma İstiyoruz.

KOZAN VAHŞETİNİN üstünü örtmeye çalışan Kozan Kaymakamını ve Kozan Belediye Başkanı’nı, Adana Valiliğine ŞİKAYET yazısına katılın. Kaymakam, bir Mülki Amir’e yakışmayacak şekilde taraflı olarak belediyeyi savundu. hayvanlar AÇLIKTAN BİRBİRİNİ YEMEDİLER