Hatay Barınağındaki Üzücü Görüntülerin SORUMLUSU ve SUÇLUSU, Bakımevine ELEMAN Vermemekte DİRENEN Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ’tır.!

Hatay Barınağındaki Üzücü Görüntülerin SORUMLUSU ve SUÇLUSU, Bakımevine ELEMAN Vermemekte DİRENEN Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ’tır.!

HayKonfed Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, Sn Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı cebinden arayıp inceleme başlatılmasını talep etti, inceleme başlatılıyor.
—————————————————————-
hatay_barinak_vahsetiHatay Barınağındaki üzücü görüntülerin SORUMLUSU ve SUÇLUSU, 500 e yakın köpeğe 4 Bakıcı olmasına rağmen, bakımevine ELEMAN vermemekte DİRENEN Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ’tır.! (Burada 500 köpeğe asgari 32 bakıcı olması gerekirken 4 bakıcı var, dikkatinize)
1. Şubat ayında belediyeye yapılan BAKICI ve DİĞER ELEMANLARIN verilmesi talebine rağmen hala daha bakıcı ve diğer elemanlar verilmemiştir.  Lütfü Savaş’ın yanında, “genel sekreter ve daire başkanının da” büyük ihmali söz konusudur.
2. Aradan 4 ay geçmesine rağmen eleman verilmemesi üzerine, Anadolu Hayvan Hakları Fedarasyonu Onur Kurulu Başkanı Mücella Çelik bizzat  05.08.2020 de yani bu hafta içinde HATAY’a  gitti. Başkanla görüşerek tekrar BAKICI ve DİĞER ACİL İHTİYAÇLARIN giderilmesi için talepte bulundu.
3. Hatay’da 15 ilçenin sadece 2 sinde bakımevi olduğu, kalan 13 ilçenin de hayvanlarını yaralı ve acillerini HATAY bakımevine getirdiği, bu imkanlar ile hizmet vermenin mümkün olamayacağı başkana bildirildi.  Başkan, daire başkanına “bakımevi ihtiyaçlarının giderilmesi talimatını” verdi.
4. Ayrıca, Hatay Bakımevinde yer olmadığını bilmelerine rağmen oraya sürekli EL KONMUŞ PİTBULL gibi hayvanları getiren DKMP Müdürlüğü de uyarılmasına rağmen, PİTBULL getirmeye devam etmesi için tekrar uyarılması görüşüldü.
5. Halen Barınak Müdürü olan Ömer Çağın Avcı ve 4 bakıcının büyük bir özveri ile çalıştığı, bakımevinin hiç bir kısıtlama olmadan tüm gönüllülerin ziyaretine açık olduğu, gönüllülere sürekli olarak bakımevinde de birlikte çalışma çağrısının yapıldığı HATAY GÖNÜLLÜLERİ tarafından da bilinmekte.
6. Yapılan yayınlardaki görüntülerin sebebi eleman vermeyen Başkan Lütfü Savaş olmasına rağmen, bu yayınları yapanların, belediye başkanı Lütfü Savaş’ı SORGULAMAYA CESARET EDEMEYİP, doğrudan bakıcıları, müdürü ve diğer STK ları suçlayıcı ifadeler kullanmaları doğru mudur?
Sorumlu ve suçlu BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ’tır.
Gücü yeten Lütfü Savaşa ulaşıp ekte tam 4 ay önce talep edilen eleman ve ihtiyaçları gidermesini istesin.
Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.
7. Türkiye’nin istisnasız bütün BELEDİYE BAKIMEVLERİNİN rezil ve sefil durumda olmasının ana sebebi, gönüllülerin BELEDİYE BAŞKANLARINA değil, çalışan bakıcılara ve diğer gönüllü ve STK lara sataşmayı tercih etmelerinden de kaynaklanmaktadır.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Edremit Belediyesi UTAN! Başkan Selman Hasan Arslan Veterinerliği’nin Hayvanlara ve Gönüllülere Yaptığı ZULÜM ve VAHŞETİNE ORTAK OLMA!

Edremit Belediyesi Veterinerliğinin ÇÖPLÜĞE ve dağ başına attığı köpekler, ”açlık, susuzluk ve hastalıktan’’ KURUYARAK AYAKTA CAN VERİYOR! Köpekler FARE ZEHİRİ ile öldürülüyor (!) Edremit Belediyesi, yıllardır YURT DIŞINDAN FİNANS EDİLEN

Protesto Ediyoruz!

Belediyelerin Van ile Doğubeyazıt arasındaki KARLAR ALTINDAKİ ISSIZLARA attıkları köpekler BUGÜN İpekyolu Belediyesi tarafından KURTARILDI

Belediyelerin Van ile Doğubeyazıt arasındaki KARLAR ALTINDAKİ ISSIZLARA attıkları köpekler BUGÜN İpekyolu Belediyesi tarafından KURTARILDI. Bugün İpekyolu Kaymakamı ve Kayyum Belediye Başkanı Değerli Cemil Öztürk’ün talimatı ile İpekyolu Belediyesinin 3

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Alanya Belediyesi, 71 Köpeği Mersin’e Atarken Jandarma Ekipleri Tarafından SUÇÜSTÜ YAKALANDI!

Alanya Belediyesi kısırlaştırma yapıp, kanunu uygulamak yerine çoğalan köpekleri, ‘’vatandaş ve muhtarların talebi üzerine’’ topladığını açıkça ifade etti. Alanya Belediyesi 2018’de sadece 810 köpek kısırlaştırdı. Oysa 3650 köpek kısırlaştırmalıydı.. Alanya’da