Başkanı Tıp Doktoru olan Lüleburgaz’da Mesai Saatleri Sonrası Yaralı Hayvanlar ÖLÜME MAHKUM!

Başkanı Tıp Doktoru olan Lüleburgaz’da Mesai Saatleri Sonrası Yaralı Hayvanlar ÖLÜME MAHKUM!

lüleburgaz_bel_barinakTrafik kazasında kemikleri kırılan, iç kanama riski olan acıdan kıvranan YAVRU KEDİ için Lüleburgaz Belediye Veterinerliği  saatlerce arandı ama ulaşılamadı. 2 saatin sonunda alınan yaralı KEDİ için bakımevine icapçı olarak gelen Veteriner hekim hangi saatte geldi, ne tedavi uyguladı bilinmiyor.. Çünkü mesai saatlerinden sonra Veterinerliğe ulaşılmıyor.


Gece saat 23.00 sıralarında yani 4.30 saat sonra, o da resmi makamların devreye girmesi ile Veteriner, gönüllüye zoraki dönüş yaparak ‘’hayvana ilk müdahalenin yapıldığı’’ bilgisini verdi.
Oysa, bakımevinde ‘’Röntgen, tahlil KIRIKLI ve kanamalı hayvanlar için TANI ve TEDAVİ koşulları’’ YOK.


Kendisi de bir tıp doktoru olan Lüleburgaz Belediye Başkanı Sayın Murat Gerenli’ye soruyoruz.. ‘’Röntgen, tahlil ve kırık tedavisi OLMAYAN bir bakımevinde’’, bu hayvana ve daha yüzlercesine hangi yöntemle teşhis ve tanı konularak, nasıl tedavi uygulanır ?
Mesai saatleri sonrası ACİL yaralı hayvanlar için müdahaleye hazır Veteriner hekim, ekip ve tedavi koşulları olmayan bir ortamda SİZCE tedavinin sağlanması mümkün müdür?

Tam teşekküllü bir kliniğe hızla sevk edilmesi gerekirken, acı çeken minicik bir canlıyı saatlerce kıvrandırıp bekletmek,  radyolojik tanı yerine adeta işkence yaparcasına kırık kemiklerini el yordamı ile tespit etmek, iç kanama için gözle bakarak karar vermek ahlaki ve etik bir yaklaşım olmamakla birlikte YASAYI İHLALDİR…
24 saat geçmiş olmasına rağmen bu zavallı hayvan halen özel bir kliniğe sevk edilmemiş, acı ve ıstırap içinde bekletilmektedir..


Lüleburgaz Belediye başkanı Dr. Murat Gerenli,
Bakımevinde 7/24 TEDAVİ hizmeti sağlatınız, eğer bakımevinde bu koşullar sağlanamıyorsa,  ŞEHİR İÇİNDE tam teşekküllü bir klinikten HİZMET ALIMI yapılmasını, AMBULANS alınmasını, acil yaralı hayvan ihbar hattı oluşturulmasını ve tüm bu hizmetlerde Veterinerliğin gönüllüler ile iletişim ve eşgüdüm içerisinde çalışılmasını YASAL HÜKÜM olmaktan öte İNSANİ BİR GÖREV olarak sağlayınız.


Nihal Kasa / Marmarafed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Sivas – Şarkışla Belediye Barınağında Donarak Öldüler

SİVAS Şarkışla Belediye Barınağında VAHŞET! Şarkışla Belediyesi anne yavru demeden topladığı tüm hayvanları önce barınakta dondurucu soğukta aç susuz ÖLÜME MAHKUM ETTİ .. Barınakta açlıktan bir deri bir kemiğe dönmüş

Belediye Vahşeti

Paşa Enver Baysa Yönetiminde Ölüm Kampı Ankara Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Barınağı

Sn. Mansur Yavaş ve Sn. Mehmet Haseki, Siz de suçlusunuz, sizin de üzerinizde o barınakta zulüm ve işkence altında yaşayan BİNLERCE HAYVANIN VEBALİ var. !!!! Bir kez bile o barınaktaki

Belediye Vahşeti

ADALAR BELEDİYESİ KANUN DİNLEMİYOR!

  Elinde hiç bir resmi kanıt olmadığı halde iki köpeği keyfi ve kanunsuz şekilde bakımevine hapseden Adalar Belediyesi tüm yazılı ve sözlü yasal uyarılara rağmen kanunsuzluğuna devam ederek kimseyi ısırmamış