Zorba Belediye Zabıtalarının Sahipli-Sahipsiz Hayvana Müdahalesi Yasaya Aykırıdır.

BAZI kanun tanımaz Belediye Başkanları, ZABITAYI adeta TETİKÇİ olarak kullanmakta, sahipsiz hayvanları ZABITAYA toplatıp yok ettirmekte, sahipli hayvanlar için de zabıtayı kapıya yollamaktalar.
1. Kapınıza gelerek sahipli hayvanınıza müdahale eden, bahçenize girip size baskı uygulayan, resmi kıyafetini kullanarak sizi zorlayan ZABITAYI haneye tecavüzden dolayı KARAKOLA ŞİKAYETTE bulunun.
2. Sahipli hayvan mal kapsamına girer, tek yetkili mahkemelerdir. Zabıta buna müdahale ederek TCK yı ihlal etmiş olur, KARAKOLA veya SAVCILIĞA şikayet edin.
3. Sokaklardaki beslemelerinize bu zorba zabıtalar karışırsa, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nca belirlenmiş  YASAL HAKLARINIZI ihlal ettiği için ve ayrıca T.C. ANAYASASININ beşinci maddesinde korunması “devletin temel amaç ve görevleri arasında sayılan” KİŞİLİK HAKLARINIZI da ihlal ettiği için zabıtayı “Kaymakamlık, Valilik, İçişleri Bakanlığına” şikayet edin.
SONUÇ: Kişilik hakları, insanın insan olması nedeniyle ve onun korunması için tanınan “haklar topluluğudur”. Bu haklara karşı maddi ve/veya manevi yönden saldırı halinde, Medeni Kanun’un muhtelif maddelerinde koruma sağlanmıştır. Belediye Zabıtasının, vatandaşın yasalar çerçevesinde baktığı mal kapsamına giren sahipli hayvanına müdahale etmesi, yasal hak olan sahipsiz hayvanlara bakıp doyurmasını engellemeye kalkışması, KİŞİLİK HAKLARININ İHLAL edilmesi demektir. Suçtur.  Mutlaka şikayet ediniz.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1636263773203277&id=100004590090826

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

KATİLLER ARANIYOR !!!

Edirne Belediye Çöplüğünde yaşayan 500 den fazla köpek YOK EDİLDİ. Belediye yasal ve resmi soruşturma açmıyor, köpekler kendiliğinden gitmiştir gibi tuhaf açıklamalar yapıyor. Orman Su İşleri Müdürlüğü olayı hafife alan

Protesto Ediyoruz!

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’a olan DİLEKÇEYE KATILIN!

 Ankara Çubuk’da BAKIMEVİ YOK.. KISIRLAŞTIRMA YOK.. Torbalara konup özellikle ağız kısmı sıkıca bantlanarak TOPLU olarak ÖLDÜRÜLMÜŞ bulunan bu hayvanların KATİLİ KİM? … Baş şüpheli ve SORUMLU yıllardır KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, hayvanlar

Belediye Vahşeti

Samsun – Ayvacık Belediyesi Gece Yarısı Köpekleri Çöp Poşetlerinde CANLI CANLI BOĞARAK ÖLDÜRÜRKEN SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI!

Katiller, vurdukları köpekleri canlı canlı poşetlere koyup, boğulsunlar diye ağızlarını sıkıca bağladılar. Boğarken vatandaşlara SUÇ ÜSTÜ yakalandılar. Vahşeti görenler ağızları sıkı sıkıya bağlanmış torbaları kesip, hayvanları kurtarmak istedilerse de  başaramadılar..