Zorba Belediye Zabıtalarının Sahipli-Sahipsiz Hayvana Müdahalesi Yasaya Aykırıdır.

BAZI kanun tanımaz Belediye Başkanları, ZABITAYI adeta TETİKÇİ olarak kullanmakta, sahipsiz hayvanları ZABITAYA toplatıp yok ettirmekte, sahipli hayvanlar için de zabıtayı kapıya yollamaktalar.
1. Kapınıza gelerek sahipli hayvanınıza müdahale eden, bahçenize girip size baskı uygulayan, resmi kıyafetini kullanarak sizi zorlayan ZABITAYI haneye tecavüzden dolayı KARAKOLA ŞİKAYETTE bulunun.
2. Sahipli hayvan mal kapsamına girer, tek yetkili mahkemelerdir. Zabıta buna müdahale ederek TCK yı ihlal etmiş olur, KARAKOLA veya SAVCILIĞA şikayet edin.
3. Sokaklardaki beslemelerinize bu zorba zabıtalar karışırsa, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nca belirlenmiş  YASAL HAKLARINIZI ihlal ettiği için ve ayrıca T.C. ANAYASASININ beşinci maddesinde korunması “devletin temel amaç ve görevleri arasında sayılan” KİŞİLİK HAKLARINIZI da ihlal ettiği için zabıtayı “Kaymakamlık, Valilik, İçişleri Bakanlığına” şikayet edin.
SONUÇ: Kişilik hakları, insanın insan olması nedeniyle ve onun korunması için tanınan “haklar topluluğudur”. Bu haklara karşı maddi ve/veya manevi yönden saldırı halinde, Medeni Kanun’un muhtelif maddelerinde koruma sağlanmıştır. Belediye Zabıtasının, vatandaşın yasalar çerçevesinde baktığı mal kapsamına giren sahipli hayvanına müdahale etmesi, yasal hak olan sahipsiz hayvanlara bakıp doyurmasını engellemeye kalkışması, KİŞİLİK HAKLARININ İHLAL edilmesi demektir. Suçtur.  Mutlaka şikayet ediniz.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1636263773203277&id=100004590090826

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Pınarhisar Belediye Başkanı İHSAN TALAY HESAP VER!

Pınarhisar Belediye Başkanı İHSAN TALAY HESAP VER! Pınarhisar Belediyesinin ÖLÜM MERKEZİ olan toplama kampında, MarmaraFed Başkanı Nihal Kasa ve yerel gönüllülerin YAYIN YAPMASINI engellemeye çalışan BELEDİYE görevlilerinin saldırısı. Sayın valimizin

Belediye Vahşeti

Sultangazi Belediyesi Bakımevine geldik. Bakımevi KAPALI!

Normal zamanda da gönüllülere GİRİŞ YASAĞI olan, gönülülere düşmanca davranılan bu barınakta kapalı kapılar ardından öldürülmüş hayvanlar mı var? İçeride ne saklanıyor ? Nihal Kasa MarmaraFed Başkanı

Protesto Ediyoruz!

Devrek Belediye Barınağında Vahşet! Tarım Bakanlığını Yasa Tasarısı İçin Uyarı !

Tarım Orman Bakanlığı’nı UYARIYORUZ! Hazırladığınız KATLİAM/SÜRGÜN yasa tasarısı TÜM hayvanların İDAM KARARIDIR‼️ Ölüm Kampı Bakımevlerinde Belediyeler ÖLDÜRÜYOR! CANLI CANLI GÖMÜYOR! ✔Ülkemizde, 2004 Yılında dünyaya örnek olarak çıkartılan Hayvanları Koruma Kanunu’nda,