Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay Bu Açıklamalarına Karşılık Soruyoruz?Cevap Ver!

Bu soruların cevaplarını da kamuoyuna açıkla.

1. Eğer o barınakta KISIRLAŞTIRMA yapmış olsaydın, “köpek sayısının çokluğunda şikayet eden ağlamaklı anneler” olmayacaktı. Yani, KISIRLAŞTIRMA yapılmadığı için artan köpeklerden dolayı, hem ANNELER ve hem de o gariban köpekler acı çekti…
Oysa 9 ayda 720 kısırlaştırma yapmalıydın!
9 ayda o barınakta hangi koşullarda, kaç KISIRLAŞTIRMA YAPTIN?
CEVAP VER!
2. O barınakta 100 lerce hayvanın pisliği vardı ama o HAYVANLAR yoktu. Demek ki toplandı ama YAŞATILMADI. Ayrıca, barınaklar toplamak için değil KISIRLAŞTIRIP üremelerini kontrol altına almak için vardır…
3. ‘’Barınağın fiziki koşullarını yasaya uygun hale getirerek, kısırlaştırma ve tedavi için BÜTÇEM YOK!:..Destek olursanız yaparım ‘’ diyorsun AMA 100’lerce hayvanı barınağa toplayıp, yaşatmak için tedavi, bakım ve beslenmeleri için ekip, ekipman, ilaç ve mama için TRİLYONLAR harcadığını ifade ederek kendi açıklamaların ile ÇELİŞİYORSUN!
Kısırlaştırma için bütçen yok ise barınağa topladığın hayvanları nasıl yaşatıyorsun?
Başka ilçelere mi atılıyorlar? Öldürülüyorlar mı?
4. ‘’Hayvanlar yemek bulmak için barınağa kendileri geliyor’’ diyorsun Barınakta ve çevresindeki tarlalarda bir çoğu yavru olan hayvanlar, kilometrelerce yol gelip karınları doyduğu için mi bir deri bir kemik kalıyorlar?
Ya da gözü açılmamış minicik yavrular yemek bulmak için anasından süt emmeyi bırakıp, tarlaları aşıp, o ölüm kampı barınağına mı koşuyorlar?
Son 1 yılda faturasını ve son kullanma tarihlerini de ibraz ederek, ne kadar mama aldın?
İlçe genelinde kaç besleme odağın var?
İçişleri Bakanlığı TALİMATI ile Hayvan Besleme Grubu oluşturdun mu?

TV konuşmasında Başkan, kendisini arayarak barınağı ziyaret etmek için görevli yollamasını rica ettiğimizi ve bu ricamız üzerine KİLİTLİ barınağı açmak üzere bizi yolda karşılayacak olan 2 görevli yolladığını ifade ediyor!(DOĞRU!!.)…lakin sözlerinin devamında kendisinin bilgisi ve koordinasyonunda gittiğimiz barınağına, bizim ZORLA GİRDİĞİMİZİ… ‘’İSTEDİĞİMİZ YERE İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE GİRERİZ”’ diyerek de ahkam kesip adeta EŞKİYALIK yaptığımızı ifade ediyor. Tüm bu açıklamalar TV konuşmanda iki ayrı yerde var.

Başkan İhsan Talay kendi açıklamaların ile ÇELİŞİYORSUN..

Kendisinin bilgi ve koordinasyonunda bizi yoldan karşılayıp, eşlik etmesi için yolladığı belediye görevlileri ile biz o barınağa ZORLA MI GİRDİK⁉️..
Yoksa, pislik içindeki REZİL barınağında, can çekişen hayvanları gördüğümüz ve bunu da görüntüler ile ispatladığımız için mi bu yakışıksız ithamlar?

YAKIŞMADI Sn Başkan İhsan Talay !

Bizler, ŞEHİR EŞKİYALARI değil bu çaresiz hayvanlar için vicdani duyguları ile gücünü kanunlardan alan ve bunu da hiçbir menfaati olmadan tamamen gönüllülük esası ile yapan sivil toplum kuruluşlarıyız..

ÖZÜR BEKLİYORUZ!

Kendi sözleriniz ile çelişen bu açıklamalarınızın aksine sizin bilginiz ve koordinasyonunuz ile o barınağı açtırmak için bize yolladığınız, kamu çalışanı olduğunu ifade ettiğiniz personelleriniz, barınakta tamamı bayan olan ekibimizin üzerine yürümüş ve bizi zorla dışarı çıkararak ‘’Kamu Çalışanları Etik Kanun’’ ilkelerini ihlal etmişlerdir. Bu da yetmezmiş gibi anayasal hakkımız olarak dışarıda yayın yaptığımız sırada gene üzerimize yürüyerek, kişilik haklarımıza saldırıda bulunup bizi engelleyerek, toplumun haber alma özgürlüğünü kısıtlamış ve aynı zamanda psikolojik şiddet uygulayarak SUÇ İŞLEMİŞLERDİR!
Bu görevliler hk soruşturma başlat, yasayı uygula.

 

HayKonfed – MarmaraFed

https://www.facebook.com/953915024622832/posts/3647526235261684/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Kayseri Belediyesinin Dağ Başındaki Sahipsiz Hayvan Barınağında İşçinin İğne ile Köpekleri Öldürmesine İlişkin Görüntüler (31 Temmuz 2016)

Tarih: 31 Tem 2016 Kayseri Belediyesinin dağ başındaki sahipsiz hayvan barınağında işçinin iğne ile köpekleri öldürmesine ilişkin görüntüler. Sayın Basın Mensupları, Kayseri Belediyesi’nin dağ başında bulunan Sahipsiz Hayvan Bakımevinde yıllardır

Protesto Ediyoruz!

Eyüp Sultan Belediyesi’nin resmi yazıyla uyarılarak, uygulamanın durdurulmasının bildirildiği ifade edilen resmi yazıları tüm kamuoyunun bilgisine sunulur.

Orman Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğünün Bimer’e ve Cimer’e yapılan müracaatlara ilişkin Kaymakamlık Makamının ve Eyüp Sultan Belediyesi’nin resmi yazıyla uyarılarak, uygulamanın durdurulmasını bildirildiği ifade edilen resmi yazıları ekte

Belediye Vahşeti

Hatay Büyükşehir Belediye Barınağında Yaşanan Vahşet İçin Valilik İnceleme Başlattı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Barınağında yaşanan VAHŞET için pazar günü iletişime geçerek inceleme başlatılması talebimize istinaden talimat vererek inceleme başlatıp gereğini yaptıran Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a Teşekkür ederiz. Haydar Özkan HayKonfed