Hayvanseverler de Bayramın 2. Gününde Saat 14.00 te Bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ Yapacaklar.

Hayvanseverler de Bayramın 2. Gününde Saat 14.00 te Bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ Yapacaklar.

Sarı sıcakların kavurmaya başladığı bu 4 günlük bayram tatilinde, DKMP İl Şube Müdürlükleri Belediye Bakımevlerini denetleyecekler. Hayvan severler de bayramın 2. gününde saat 14.00 te bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ yapacaklar.
1. Bu bayramda da merhamet ve vicdandan yoksun belediyelerin, zaten ölüm kampı olan bakımevlerinde sadece bir iki nöbetçi bırakarak HAYVANLARI SUSUZLUKTAN ÖLÜMLERE terk edecekleri bilgileri çok yerden bize ulaştı.
Hemen Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğüne müracaat ettik. DKMP Genel Müdürü Sn İsmail Üzmez talimatı ile 15 DKMP Bölge Müdürlüğüne “bayram tatili süresince bakımevlerindeki hayvanların mağduriyetlerinin önlenmesi için, il şube müdürlüklerince denetim yapılması” konusunda GENELGE yayınlandı. Minnettarız.
2. Sevgili Hayvan Severler, Bayramın 2. günü saat 14.00 te yurdun her yerindeki barınaklara “İMDAT ELİ ZİYARETLERİ” yapılacaktır. Bu sıcaklarda, özellikle de rezil belediyelerin sundurması gölgeliği olmayan, hayvanların güneşe kızgın sıcağa mahkum oldukları barınaklarda, 24 saat susuzluk dahi ÖLÜM demektir. Koşulları zorlayın ve belediye bakımevlerini ziyaret edin. Ziyaretlerde sıkıntı olursa, ilgili belediyenin başkanını şahsen kaymakamlığa, valilige ve İçişleri Bakanlığına yazılı olarak, telefonla ve başta twitter olmak üzere sosyal medya sayfalarından şikayet ediniz. Bakımevlerinde, arka bölmeler de dahil her yere giriniz, hayvan olup olmadığını kontrol ediniz.
Sıkıntılarda bize de ulaşabilirsiniz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

0533 445 88 03

https://www.facebook.com/953915024622832/posts/3647387128608928/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kampanyalar ve Etkinlikler

Bayramda HayKonfed Kurucular Kurulumuz, Federasyonlarımız, Derneklerimiz ve Gönüllülerimiz İle TAKİPTEYİZ..

BAYRAM, belediye bakımevlerindeki ESİR HAYVAN DOSTLARIMIZ için FELAKETİ ile geliyor. BAYRAMDA 3.5 Gün Boyunca Veteriner ve Görevliler İZİNLİ olacak. Bir nöbetçi kalacak, hayvanlara yemek-su bile verilmeyecek. Belediye Bakımevlerinde Hayvanlar Aç Susuz Kalacak.

Genel

Hayvanlar İçin Bir Dileğimiz Var… 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Topluma Mesaj Verir misiniz?

Merhaba, Ekte bulunan ve hepsi de GAZETE DERGİ ve YAYIN ORGANLARINDA basıma hazır yüksek boyutta sunulan görsellerin yayın kuruluşunuzda 4 Ekim dolayısı ile yayınlanması binlerce hayvanın kurtuluşuna vesile olacaktır. Hayvanlar

Kampanyalar ve Etkinlikler

AnadoluFed ve DOHAYKO’nun Adana Yüreğir Belediyesi ile Birlikte Oluşturduğu “Hayvan Haklarında Farkındalık Yaratmak” İçin Sosyal Sorumluluk Çalışması”

“Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) ve DOHAYKO’nun Adana Yüreğir Belediyesi ile birlikte oluşturduğu “Hayvan Haklarında Farkındalık Yaratmak” İçin Sosyal Sorumluluk Çalışması”