Hayvanseverler de Bayramın 2. Gününde Saat 14.00 te Bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ Yapacaklar.

Hayvanseverler de Bayramın 2. Gününde Saat 14.00 te Bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ Yapacaklar.

Sarı sıcakların kavurmaya başladığı bu 4 günlük bayram tatilinde, DKMP İl Şube Müdürlükleri Belediye Bakımevlerini denetleyecekler. Hayvan severler de bayramın 2. gününde saat 14.00 te bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ yapacaklar.
1. Bu bayramda da merhamet ve vicdandan yoksun belediyelerin, zaten ölüm kampı olan bakımevlerinde sadece bir iki nöbetçi bırakarak HAYVANLARI SUSUZLUKTAN ÖLÜMLERE terk edecekleri bilgileri çok yerden bize ulaştı.
Hemen Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğüne müracaat ettik. DKMP Genel Müdürü Sn İsmail Üzmez talimatı ile 15 DKMP Bölge Müdürlüğüne “bayram tatili süresince bakımevlerindeki hayvanların mağduriyetlerinin önlenmesi için, il şube müdürlüklerince denetim yapılması” konusunda GENELGE yayınlandı. Minnettarız.
2. Sevgili Hayvan Severler, Bayramın 2. günü saat 14.00 te yurdun her yerindeki barınaklara “İMDAT ELİ ZİYARETLERİ” yapılacaktır. Bu sıcaklarda, özellikle de rezil belediyelerin sundurması gölgeliği olmayan, hayvanların güneşe kızgın sıcağa mahkum oldukları barınaklarda, 24 saat susuzluk dahi ÖLÜM demektir. Koşulları zorlayın ve belediye bakımevlerini ziyaret edin. Ziyaretlerde sıkıntı olursa, ilgili belediyenin başkanını şahsen kaymakamlığa, valilige ve İçişleri Bakanlığına yazılı olarak, telefonla ve başta twitter olmak üzere sosyal medya sayfalarından şikayet ediniz. Bakımevlerinde, arka bölmeler de dahil her yere giriniz, hayvan olup olmadığını kontrol ediniz.
Sıkıntılarda bize de ulaşabilirsiniz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

0533 445 88 03

https://www.facebook.com/953915024622832/posts/3647387128608928/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

Bir Kap Yemek Bir Kalp Sevgi Projesi – Kars / Arpaçay

Haykonfed ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi ” projesine verilen destekler ile Kars Arpaçay’ daki hayvan dostlarımız için mama desteği sağlandı.            

Bağışlarınız Nerede Kullanılıyor

HayKonfed ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Mama Projesi ile Yurdun Dört Bir Yanında Açlıkla Yaşam Savaşı Veren Hayvan Dostlarımız HAYAT BULUYOR

Projeye verilen destekler ile hem  hayvan dostlarımıza hem de onları doyurmak için imkansızlıklarla mücadele eden gönüllülere MAMA sağlanıyor.. Bu projeye destek vermek isteyenler; Konfederasyon olarak bizlere ulaşan imdat çağrısı olan

Kampanyalar ve Etkinlikler

ÖNEMLİ ve ACİL: Bayramda BİZİ ARAYIN!

Sevgili Arkadaşlar, Türkiye’deki Belediye Bakımevlerinin büyük çoğunluğunda,  9 günlük tatil boyunca, barınaklarda göstermelik nöbetçiler kalacak. Veterinerler için İCAP diye uygulanması pratikte mümkün olmayan bir İCAT çıkaracaklar. Tedaviler olmayacak, beslemeler olmayacak,