Hayvanseverler de Bayramın 2. Gününde Saat 14.00 te Bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ Yapacaklar.

Hayvanseverler de Bayramın 2. Gününde Saat 14.00 te Bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ Yapacaklar.

Sarı sıcakların kavurmaya başladığı bu 4 günlük bayram tatilinde, DKMP İl Şube Müdürlükleri Belediye Bakımevlerini denetleyecekler. Hayvan severler de bayramın 2. gününde saat 14.00 te bakımevlerine İMDAT ELİ ZİYARETLERİ yapacaklar.
1. Bu bayramda da merhamet ve vicdandan yoksun belediyelerin, zaten ölüm kampı olan bakımevlerinde sadece bir iki nöbetçi bırakarak HAYVANLARI SUSUZLUKTAN ÖLÜMLERE terk edecekleri bilgileri çok yerden bize ulaştı.
Hemen Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğüne müracaat ettik. DKMP Genel Müdürü Sn İsmail Üzmez talimatı ile 15 DKMP Bölge Müdürlüğüne “bayram tatili süresince bakımevlerindeki hayvanların mağduriyetlerinin önlenmesi için, il şube müdürlüklerince denetim yapılması” konusunda GENELGE yayınlandı. Minnettarız.
2. Sevgili Hayvan Severler, Bayramın 2. günü saat 14.00 te yurdun her yerindeki barınaklara “İMDAT ELİ ZİYARETLERİ” yapılacaktır. Bu sıcaklarda, özellikle de rezil belediyelerin sundurması gölgeliği olmayan, hayvanların güneşe kızgın sıcağa mahkum oldukları barınaklarda, 24 saat susuzluk dahi ÖLÜM demektir. Koşulları zorlayın ve belediye bakımevlerini ziyaret edin. Ziyaretlerde sıkıntı olursa, ilgili belediyenin başkanını şahsen kaymakamlığa, valilige ve İçişleri Bakanlığına yazılı olarak, telefonla ve başta twitter olmak üzere sosyal medya sayfalarından şikayet ediniz. Bakımevlerinde, arka bölmeler de dahil her yere giriniz, hayvan olup olmadığını kontrol ediniz.
Sıkıntılarda bize de ulaşabilirsiniz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

0533 445 88 03

https://www.facebook.com/953915024622832/posts/3647387128608928/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kampanyalar ve Etkinlikler

Sevgili Anneler, Korona Felaketinde Sofra Artıklarınız Çöp Olmasın. “Sokaklarda ÖLÜM SESSİZLİĞİ ve AÇLIĞA MAHKUM Hayvanlar” Var.

Sevgili Anneler, Bu KORONA Felaketi günlerinde “Sokaklarda ÖLÜM SESSİZLİĞİ ve AÇLIĞA MAHKUM hayvanlar” var. Restoranlar, kafeler, işyerleri, marketler kısaca HAYVANLARI artıkları ile doyuran yerler kapandı. Onları besleyen gönüllüler artık sokakları

Kampanyalar ve Etkinlikler

”1Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Çatalca Besleme Etkinliği

Çatalca Besleme Etkinliği – 20/09/2020 Çatalca ormanları ve köylerinde açlıkla yaşam savaşı veren hayvan dostlarımız için AHD, CarrefourSA, Haykonfed, Marmarafed işbirliğinde 1 Ton mama dağıtıldı. AHD, CarrefourSA ve katılım sağlayan

Haberler

Hayvanlar İçin Merhamet

Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde bile hayvanlara belediye ve şahıslarca uygulanan vahşetler durmuyor.. İnsanlıktan utanıyoruz. Corona felaketinde de sokaklarda hepten açlıkla ölüme mahkum oldular. “Hayvanlar için Merhamet” mesajlarımızı KİTLELERE